kaires_puses_index
 
 
  
  

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Prisijungimas gyventojams
Prisijungimas

Prisijungimas Gyventojams

Vilniaus rajone – Dievo Motinos ėmimo į dangų iškilmės

Rugpjūčio 15-ąją – Švč. Mergelės Marijos dangun ėmimo dieną – Žolinės vainiką iš vasaros žiedų, išaugintų gėrybių, dainų ir šokių pynė Kalvelių ir Dūkštų bendruomenės.


Švč. Mergelės Marijos dangun ėmimo šventė „Sveika, Šventoji, dangun paimtoji“, kuri kartu minima kaip šeimų šventė, jau 18 metų yra svarbiausia Kalvelių seniūnijos šventė. Tądien į vietos bažnyčią nešini javų, žolynų, vaisių ir daržovių puokštėmis plūdo vietos ir apylinkių gyventojai bei svečiai. Šv. Mišių, kurias celebravo Šumsko parapijos klebonas kun. Jan Černiavski, metu pašventintos Žolinės puokštės ir melsta palaiminimo šiųmečiam derliui bei visoms seniūnijos šeimoms.

Gražiai tvarkoma gyvenviete ir bendruomenės veikla, puoselėjant gilias tradicijas ir šeimos vertybes, pasidžiaugė atvykę į šventę svečiai: europarlamentaras, Lietuvos lenkų rinkimų akcijos – krikščioniškų šeimų sąjungos lyderis Valdemar Tomaševski, Seimo nariai Rita Tamašunienė ir Česlav Olševski, Vilniaus rajono savivaldybės merė Marija Rekst, vicemerė Teresa Demeško, administracijos direktorė Liucina Kotlovska ir jos pavaduotojas Albert Narvoiš, Tarybos narys Stanislav Zajankovski, kaimyninių seniūnijų vadovai, seniūnaičiai.

„Kalveliuose yra organizuojama viena gražiausių Marijos švenčių. Šiandien matome čia būrį vaikų ir jaunimo, o tai yra didelių dangaus malonių pasireiškimas Jūsų gyvenvietėje, – pabrėžė rajono merė Marija Rekst. – Tegul visus ir toliau lydi šis dvasingumas ir tikėjimas, Jūsų šeimas – meilė ir santarvė. Linkiu, kad niekada netrūktų duonos ant Jūsų stalo,“ – susirinkusius sveikino merė. Ji taip pat pagyrė Kalvelių seniūnijos bendruomenę, pasižyminčią savo aktyvumu, iniciatyvumu bei kūrybingumu.

Scenoje viena po kitos pasirodė trys kartos: vaikai, tėveliai ir seneliai, kurie džiugino susirinkusius tiek šokiais, tiek dainomis bei eilėmis. Šalia veikė amatų ir skanėstų mugė, atrakcijos vaikams. Kalvelių gimnazijų stadione lygiagrečiai vyko sportinės žaidynės, kvietusios išbandyti savo jėgas įvairiose rungtyse.

Šiais metais pirmą kartą švęsti Žolinę kvietė Dūkštos. Šventė tradiciškai prasidėjo šv. Mišiomis Dūkštų Šv. Onos bažnyčioje, kurias laikė parapijos klebonas kun. Henrik Naumovič ir besisvečiavęs kun. prof. Tadeuš Krahela iš Baltstogės (Lenkija).

Pašventinę atsineštas pirmųjų derliaus vaisių puokštes, parapijiečiai ir svečiai susirinko prie bažnyčios, kur scenoje pasirodymus dovanojo parapijos choras bei dainų ir šokių ansambliai. Sveikinimo žodžius tarė šventėje dalyvavusios garbios viešnios: Seimo narė, Lietuvos lenkų rinkimų akcijos – krikščioniškų šeimų sąjungos frakcijos seniūnė Rita Tamašunienė, Vilniaus rajono savivaldybės merė Marija Rekst bei Tarybos narė Ana Miliuškevič. Svečiai skyrė nuoširdžius padėkos žodžius visiems prisidėjusiems prie šios gražios šventės organizavimo ir linkėjo, kad ateityje ji taptų tradicija.

Renginio metu iškilmingai pagerbti Dūkštų ūkių šeimininkai, kurie su dideliu kruopštumu dirba žemę ir ja rūpinasi.

Shadow up