kaires_puses_index
 
 
 

 
 
 
 
 
 
 


 


Prisijungimas gyventojams
Prisijungimas

Prisijungimas Gyventojams

Vilniaus rajono vandens telkiniai – tinkami maudytis

Rugpjūčio 21-22 dienomis Vilniaus visuomenės sveikatos biuras tikrino vandens kokybę rajono maudyklose. Laboratorinių tyrimų rezultatai parodė, kad jų vanduo yra švarus ir saugus maudynėms.


Tyrimai atlikti šiose labiausiai poilsiautojų pamėgtose Vilniaus rajono rekreacijos zonose: Ilgučio, Gėlos,  Asvejos, Vilnojos ežeruose ir Prūdiškių tvenkinyje. Tirti mikrobiologiniai parametrai – žarninių enterokokų ir žarninių lazdelių kiekis vandenyje. Nustatyta, kad maudyklos atitinka Lietuvos higienos normos HN 92:2007 „Paplūdimiai ir jų maudyklų vandens kokybė“ reikalavimus, o jų vanduo yra puikios kokybės. Nuolaužų, atliekų ir kitų plūduriuojančių medžiagų taip pat nerasta.

Higienos specialistai pavasarį ir viso maudymosi sezono metu stebi bei analizuoja paplūdimių, prie kurių susirenka daugiausia maudynių mėgėjų, vandens kokybę ir apie rezultatus informuoja visuomenę. Viršyta norma dažniausiai rodo fekalinį užterštumą. Maudantis mikroorganizmais užterštame vandenyje, padidėja rizika susirgti įvairiomis bakterinės kilmės žarnyno infekcijomis, gali atsirasti odos alerginės reakcijos.

Vilniaus visuomenės sveikatos biuras taip pat ragina nepamiršti pagrindinių maudymosi taisyklių:

  • nesimaudykite, jei esate apsvaigę nuo alkoholio ar psichotropinių medžiagų;
  • nesimaudykite tamsiu paros metu;
  • nesimaudykite vieni – nelaimės atveju šalia esantis žmogus gali padėti;
  • neplaukite toliau gylį ribojančių plūdurų ir neignoruokite paplūdimyje esančių įspėjamųjų ženklų;
  • saule mėgaukitės saikingai ir atsakingai;
  • nepalikite prie vandens be priežiūros mažamečių vaikų – besimaudantys vaikai iki 12 metų privalo būti prižiūrimi suaugusio žmogaus;
  • nerizikuokite ir nepervertinkite savo gebėjimų vandenyje!

Linkime palankaus maudynėms oro ir saugių vandens pramogų!

Shadow up