kaires_puses_index
 
 
  
  

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Prisijungimas gyventojams
Prisijungimas

Prisijungimas Gyventojams

Vilniaus rajono mokiniai pasitiko naujus mokslo metų iššūkius

Spalvingiausių gėlių puokštėmis nešini vaikai, rugsėjo pirmosios rytą į mokyklas skubėjo pasiryžę užkariauti aukščiausias mokslų viršūnes.


Šiandien rugsėjo 1-ąją minėdamos Mokslo ir žinių dieną Vilniaus rajono švietimo įstaigos pasitiko atskubančius ir su nekantrumu naujų žinių pasisemti norinčius pirmokus, mokinius jų mokytojus, tėvelius bei pasveikinti atvykusius Seimo narius, Vilniaus rajono savivaldybės valdžios bei Švietimo skyriaus atstovus.

Rugsėjo 1-osios minėjimas Vilniaus rajono savivaldybės mokyklose tradiciškai prasidėjo mišiomis, kurių metu švietimo įstaigų bendruomenės prašė Dievo palaimos prasidedantiems mokslo metams.

Vilniaus rajono savivaldybės merė Marija Rekst pasveikinti mokinius, jų tėvus ir pedagogus vyko į Rakonių pagrindinę mokyklą, Juodšilių šv. Uršulės Leduchovskos bei Riešės šv. Faustinos Kovalskos gimnazijas. Kreipdamasi į mažiausius mokyklų bendruomenių narius, merė išreiškė viltį, kad mokykla nuo pat pirmos mokslų dienos taps jiems draugiška, šilta ir jauki. „Visi susirinkę jaučia ir mato, kaip Jūsų akys spindi troškimu pažinti, išmokti bei patirti begalę naujų įspūdžių. Nepritrūkite tos energijos ir aktyvumo per ateinančius metus“, – į priešmokyklinukus ir pirmokus kreipėsi merė.  Mokiniams ir abiturientams merė linkėjo neleisti laiko veltui, kiekieną dieną semtis naujų žinių. „Žinių niekada nebus per daug, todėl linkiu jums visiems vaisingų mokslų metų, drąsiai žengti pasirinktu keliu, puikiai išlaikyti egzaminus bei pasiekti visus savo užsibrėžtus tikslus. Taip pat su didžiausia pagarba kreipiuosi į Jus, brangūs mokytojai. Linkiu Jums nepritrūkti jėgų ir sveikatos bei visko, kas reikalinga mokant bei ugdant mūsų vaikus“, – sveikinimo žodžius tarė merė. Kreipdamasi į mokinių tėvus, merė linkėjo didžiuotis savo vaikais bei Jų pasiekimais. „Kviečiu Jus glaudžiai bendradarbiauti su savo vaikais ir su jų mokytojais, siekiant išauginti jaunąją bei mūsų visų ateitimi pasirūpinsiančią kartą“, - didžiuodamasi rajono šeimų ir mokyklų skiepijamomis tradicijomis kalbėjo merė.

Rakonių pagrindinės mokyklos Rugsėjo 1-osios iškilmės


Rugsėjo 1-oji Juodšilių šv. Uršulės Leduchovskos gimnazijoje


Rugsėjo 1-oji Riešės šv. Faustinos Kovalskos gimnazijoje 


Savivaldybės vicemeras Robert Komarovski, vienos gražiausių ir prasmingiausių švenčių – Mokslų ir žinių dienos proga, linkėdamas teigiamų įspūdžių pirmokams, gerų pasiekimų mokiniams bei ištvermės ir pasitenkinimo mokytojams, sveikino Nemenčinės Konstanto Parčevskio ir Nemenčinės Gedimino gimnazijų bendruomenes.

 Rugsėjo 1-oji Nemenčinės Konstanto Parčevskio gimnazijoje
Nuotr. autorius Rišard Sudenis


 

 Rugsėjo 1-oji Nemenčinės Gedimino gimnazijoje
Nuotr. Nemenčinės Gedimino gimnazija


Savivaldybės administracijos direktorė Lucina Kotlovska, linkėdama nepritrūkti optimizmo ir entuziazmo mokant bei atradimo ir pažinimo džiaugsmo mokantis, sveikino Maišiagalos kun. Juzefo Obrembskio ir Maišiagalos Lietuvos didžiojo kunigaikščio Algirdo gimnazijų mokinius ir mokytojus bei Riešės darželio auklėtinius.

 Rugsėjo 1-oji Maišiagalos Lietuvos didžiojo kunigaikščio Algirdo gimnazijoje
Nuotr. Maišiagalos Lietuvos didžiojo kunigaikščio Algirdo gimnazija


Administracijos direktoriaus pavaduotojas Albert Narvoiš, kreipdamasis į Kalvelių „Aušros“ ir Kalvelių „Stanislavo Moniuškos“ gimnazijų mokinius, linkėjo gerų, kupinų žinių, pasiekimų ir įsimintinų Naujųjų mokslo metų. 

Rugsėjo 1-oji Kalvelių „Stanislavo Moniuškos“ gimnazijoje
Nuotr. Kalvelių „Stanislavo Moniuškos“  gimnazija


Mokinių pasveikinti į rajono mokyklas: Lavoriškių Stepono Batoro gimnaziją, Eitminiškių, Sužionių, Mostiškių, Pakėnes pagrindines mokyklas bei Visalaukės mokyklą-daugiafunkcį centrą vyko ir Seimo nariai: Lietuvos lenkų rinkimų akcijos – krikščioniškų šeimų sąjungos frakcijos seniūnė Rita Tamašunienė bei Seimo narys Česlav Olševski.

Rugsėjo 1-osios renginys Lavoriškių Stepono Batoro gimnazijoje
Nuotr. Lavoriškių Stepono Batoro gimnazija


Rugsėjo 1-osios renginys Sužionių pagrindinėje mokykloje
Nuotr. Sužionių pagrindinė mokykla


Rugsėjo 1-osios renginys Pakėnes pagrindinėje mokykloje
Nuotr. Pakėnes pagrindinė mokykla


Paberžės šv. Stanislavo Kostkos ir Paberžės „Verdenės“ gimnazijų mokinius ir pedagogus sveikino Vilniaus rajono savivaldybės administracijos Švietimo skyriaus vedėja Lilija Andruškevič.

 Rugsėjo 1-oji Paberžės šv. Stanislavo Kostkos gimnazijoje
Nuotr. Paberžės šv. Stanislavo Kostkos gimnazija

 

 

Rugsėjo 1-osios renginys Šumsko pagrindinėje  mokykloje

Nuotr. Šumsko pagrindinė  mokykla

 


 

Rugsėjo 1 – oji Verdenės“ gimnazijoje

„Mokslas – tai ir atradimų džiaugsmas, ir sunkus kasdienis darbas. Bet už jį dosniai atlyginama išmintim – didžiausia ir nesunaikinama vertybe“.

(LR Prezidentė Dalia Grybauskaitė) 

Duotas startas naujų mokslo metų pradžiai – atėjo Rugsėjo 1-oji, pasipuošusi rudeniniais debesų karoliais, gėlėmis ir mokinukų juoku. Vieniems atnešusi nerimo dėl ateities siekių, naujų tikslų įgyvendinimo, o kitiems džiaugsmo, gražių akimirkų, susitikimų su draugais bei mokytojais.

Rugsėjo pirmoji – ypatinga šventė ne tik mokiniams, bet ir visai „Verdenės“ gimnazijos bendruomenei, nes šis rugsėjis jubiliejinis – 25-asis.

Mokslo metus pradėjome šv. Mišiomis Paberžės švč. Jėzaus širdies bažnyčioje. Po šv Mišių gimnazijos kieme rinkosi mokytojai, mokiniai, nešini kardelių, astrų ir kitais įvairiausiais žiedais, ir mokinių tėvai. Varpelio tilindžiavimas, pirmieji nedrąsūs abiturientų vedamų pirmokėlių žingsniai ir žvilgsniai. Ir vieni, ir kiti žengė kiek jaudindamiesi. Pirmokėliai nedrąsiai žvalgydamiesi į naujus veidus, neištirtą aplinką, o dvyliktokai žinodami, jog šis mokyklinis  rugsėjis jau paskutinis – mokslo metų pradžios šventė prasidėjo. Šventę pradėjo gimnazijos direktorė Violeta Dapkevičienė, linkėdama naujų žinių troškimo, visus metus neblėstančios energijos, iššūkių nugalėjimo bei kūrybinės sėkmės. Džiaugiamės, kad šventėje dalyvavo garbinga viešnia – Vilniaus rajono savivaldybės administracijos Švietimo skyriaus vedėja Lilija Andruškevič. Gerbiama vedėja perdavė visai gimnazijos bendruomenei Vilniaus rajono savivaldybės merės Marijos Rekst sveikinimą Rugsėjo 1-osios proga, pasidžiaugė gimnazijos mokinių pasiekimais ir palinkėjo, kad šie mokslo metai būtų kupini smalsumo, didelių svajonių, atkaklaus darbo, atradimų džiaugsmo ir pergalės skonio, įveikus kiekvieną aukštumą. Švietimo skyriaus vedėja drauge su gimnazijos direktore įteikė pirmokėliams Lietuvos pirmoko pasus ir kuprines, kurias padovanojo Lietuvių švietimo draugija „Rytas“.      

Po gražios šventės gimnazijos kieme mokytojai kvietė savo auklėtinius į klases pirmajai pamokai. Prasidėjo dar vieneri svajonių, lūkesčių ir naujų siekių kupini mokslo metai.

 Lietuvių kalbos mokytojos


Šiais, 2017-2018 mokslo metais, Vilniaus rajono švietimo įstaigas preliminariai lankys 749 pirmokai bei 707 priešmokyklinukai. Taip pat, preliminariais duomenimis, Vilniaus rajono savivaldybės švietimo įstaigose (1-12-ose klasėse) 2017-2018 mokslo metais mokysis apie 7 659 mokiniai. 

 

Shadow up