kaires_puses_index
 
 
  
  

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Prisijungimas gyventojams
Prisijungimas

Prisijungimas Gyventojams

Padarykime paslaugą gamtai, atliekas rūšiuokime atsakingai

Pagrindinis Vilniaus rajono savivaldybės organizuojamos komunalinių atliekų tvarkymo sistemos tikslas – užtikrinti, kad viešoji komunalinių atliekų tvarkymo paslauga būtų visuotinė, geros kokybės ir atitiktų aplinkos apsaugos, techninius-ekonominius ir visuomenės sveikatos saugos reikalavimus.


Siekiant mažinti mišrių komunalinių atliekų kiekius, nuo kurių priklauso rinkliavos kintamoji dalis, Vilniaus rajono savivaldybė skatina gyventojus atliekas rūšiuoti atsakingai. Tam individualių namų savininkams yra nemokamai dalijami individualūs rūšiavimo konteinerių komplektai.

Nuo šių metų Vilniaus rajono gyventojai rūšiuoti atliekas gali patogiau ir arčiau namų, nes 2016 metais Vilniaus rajono savivaldybė įsigijo 10 100 komplektų pakuočių atliekų rūšiuojamojo surinkimo konteinerių, skirtų individualių namų gyventojams. Šių konteinerių paruošimo, išdalijimo atliekų turėtojams ir aptarnavimo kaštai dengiami Lietuvos aplinkos apsaugos investicijų fondo, VšĮ „Žaliasis taškas“, VšĮ „Pakuočių tvarkymo organizacija“ ir VšĮ „Gamtos ateitis“ lėšomis, todėl  nei patys konteineriai, nei jų aptarnavimas žmonėms papildomai nieko nekainuos.

Komplektą sudaro:

  • 120 litrų talpos konteineris, skirtas stiklinei pakuotei;
  • 240 litrų talpos konteineris, skirtas pakuočių atliekoms (popieriaus, plastiko, metalo) bei antrinėms žaliavoms.

Atliekų turėtojų prievolė rūšiuoti atliekas jų susidarymo vietoje nustatyta atliekų tvarkymo įstatyme, bet Vilniaus rajono savivaldybės taryba skatindama gyventojus rūšiuoti atliekas patvirtino Rinkliavos už komunalinių atliekų surinkimą iš atliekų turėtojų ir atliekų tvarkymą tokius dydžius, kad gyventojai, kurie naudojasi individualiais rūšiavimo konteineriais, mokės trečdalių mažesnę rinkliavos kintamąją dalį.

Primename, kad nuo 2017 m. sausio 1 d. Vilniaus rajono savivaldybės taryba vadovaudamasi Lietuvos Respublikos Vyriausybės patvirtintais teisės aktais įvedė dvinarį rinkliavos mokestį už atliekų tvarkymą, kuris susideda iš pastoviosios ir kintamosios dalių. Pastovioji dalis skaičiuojama pagal nekilnojamojo turto paskirtį ir plotą. Kintamoji dalis individualių namų gyventojams skaičiuojama pagal susidariusį atliekų kiekį bei priklauso nuo naudojamo mišrių atliekų konteinerio (-ių) talpos ir išvežimo dažnumo.

Išrūšiuotos pakuočių ir stiklo atliekos iš individualių namų valdų renkamos pagal iš anksto paskelbtą grafiką. Pakuotei skirti konteineriai tuštinami 1 kartą per 1 mėnesį, stiklinei pakuotei skirti konteineriai 1 kartą per 3 mėnesius. Ši paslauga yra teikiama nemokamai.

Konteinerių ištuštinimo grafikai skelbiami interneto svetainėse: www.vrsa.lt, www.nemenkom.lt, www.nkom.lt.

Konteinerius gyventojai gali pasiimti iš UAB „Nemenčinės komunalininkas“ ir UAB „Nemėžio komunalininkas“ būstinių ir padalinių arba jie yra nemokamai pristatomi į namus pagal gyventojų pateiktus prašymus iš anksto suderintu laiku. Kartu su pakuočių atliekų surinkimo konteineriais gyventojai gaus ir atmintines, kaip juos naudoti bei kokias atliekas į juos mesti. 

Prisiminkime, kad atliekų rūšiavimas atveria galimybę ne tik efektyviai ir taupiai tvarkyti žaliavas, bet ir daro didelį teigiamą poveikį mūsų gamtai. Todėl nebūkime abejingi ir rūpinkimės aplinka, kurioje gyvename.

 

 

UAB „Nemėžio komunalininkas“

Adresas

Sodų g. 23, LT-13271 Skaidiškių k., Nemėžio sen., Vilniaus r.

Telefonas

tel. (8 5) 235 0398

El. paštas

info@nkom.lt;

Tinklalapis

www.nkom.lt

Aptarnaujamos seniūnijos

Juodšilių, Kalvelių, Lavoriškių, Marijampolio,  Medininkų, Mickūnų, Nemėžio, Pagirių, Rudaminos, Rukainių, Šatrininkų.

 

 

UAB „Nemenčinės komunalininkas“

Adresas

Piliakalnio g. 50, LT-15175 Nemenčinė, Vilniaus r.

Telefonas

tel. (8 5) 238  1157 (Nemenčinės padalinys), tel. (85) 2403 246 (Avižienių padalinys)

El. paštas

info@nemenkom.lt; stase@nemenkom.lt

Tinklalapis

www.nemenkom.lt

Aptarnaujamos seniūnijos

Avižienių, Bezdonių, Buivydžių, Dūkštų, Maišiagalos, Nemenčinės, Nemenčinės miesto, Paberžės, Riešės, Sudervės, Sužionių, Zujūnų.

Shadow up