kaires_puses_index
 
 
  

 

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Prisijungimas gyventojams
Prisijungimas

Prisijungimas Gyventojams

Rudens gėrybių šventė Savičūnuose

Šių metų spalio 15 dieną Savičiūnų kultūros centre (Rukainių seniūnija) įvyko jau tradicinė Derliaus šventė, tik šiais metais jai buvo suteiktas kitoks pavadinimas – Rudens gėrybių šventė, turinti platesnę šventės reikšmę. Šventės iniciatorė Vanda Jermakovič, Savičiūnų kultūros centro administratorė, organizuoti šventę padėjo Božena Stelmakova, Lietuvos lenkų sąjungos Rukainių skyriaus pirmininkė.


Šventė prasidėjo bažnyčioje, iškilmingas šv. Mišias celebravo kunigas Jonas Matusevičius (Jan Matusewicz), dėkodamas seniūnijos gyventojams už norą būti kartu, už norą organizuoti renginius, dėkojant už surinktą derlių, šv. Mišių metu buvo pašventinta ruginė duona, vaisiai ir daržovės.

Oras šventei lauke buvo labai tinkamas, tačiau visgi buvo nuspręsta renginį organizuoti Savičiūnų kultūros namuose, šventei buvo ruošiamasi labai atsakingai ir kruopščiai. Medžiotojų būrelio nariai lauko virtuvėje gamino medžiotojų patiekalus, jais vaišino visus šventės dalyvius. Šeimininkėlės dengė stalus, nes kaip gi bendruomenės šventė be galimybės kartu pasėdėti prie bendro stalo, buvo sunešti ir gardžiai kvepiantys kepiniai su obuoliais, nes šiais metais buvo paskelbtas gardžiausio obuolių pyrago konkursas.

Šventėje dalyvavo daug vietos gyventojų ir svečių iš kitų aplinkynių kaimų, atvyko ir garbūs svečiai: Vilniaus rajono savivaldybės merė Marija Rekst, Seimo narys Česlav Olševski, Vilniaus rajono administracijos Kultūros, sporto ir turistikos skyriaus vedėjas Edmund Šot, Rukainių seniūnė Anžela Stankevič, Medininkų seniūnė Renata Bogdanovič bei Lavoriškių kultūros centro administratorė Aleksandra Olševska. Svečiai dėkojo šventės organizatoriams už gražią inicijatyvą, visiems susirinkusiems už norą būti kartu nors ir nuogąstaudami, kad metai nebuvo labai palankūs geram derliui.

Šventėje dalyvavo Vilniaus rajono liaudies ansambliai, tai „Barwy podwilenskie“ iš Lavoriškių, „Iskry“ ir „Przyjaciele“ iš Mickūnų, sukviesti ansambliai suteikė šventei atitinkamą nuotaiką bei panorino visus susirinkusiuosius šokti. Šventės metu buvo pasveikintos visos Teresės ir Jadvygos vardo dienos proga, bei, įvertinus balsų skačių, titulas „Obuolių pyragas 2017“ buvo suteiktas geriausiai įvertintam Irenos Masevič pyragui.

 

Shadow up