kaires_puses_index
 
 
  
  

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Prisijungimas gyventojams
Prisijungimas

Prisijungimas Gyventojams

Jungtinių Amerikos Valstijų ambasadorė Lietuvoje apsilankė Vilniaus rajone

Šiandien, lapkričio 6 d. Jos Ekscelencija Jungtinių Amerikos Valstijų ambasadorė Lietuvoje Anne Hall aplankė Vilniaus rajono Nemėžio totorių bendruomenę ir Medininkų seniūniją.


Nemėžio totorių bendruomenės ir Jungtinių Amerikos Valstijų ambasadorės Anne Hall susitikime dalyvavo Vilniaus rajono savivaldybės vicemeras Robert Komarovski, Nemėžio seniūnijos seniūnas Vlodzimiež Sipovič, Vilniaus r. Nemėžio šv. Rapolo Kalinausko gimnazijos direktorius Zbigniev Maciejevski, Nemėžio totorių bendruomenės pirmininkas Tair Kuznecov ir įmonės „PakMarkas“ vadovas Virginijus Gumbaragis.

Totorių bendruomenės pirmininkas Tair Kuznecov papasakojo ambasadorei apie Nemėžį bei jau 600 metų čia gyvenančius totorius. Buvo organizuota ekskursija kurios metu ambasadorė galėjo aplankyti totorių kapines, mečetę bei artimiau susipažinti su totorių kultūra ir tradicijomis. Atvykę svečiai taip pat galėjo paragauti tradicinių totoriškų koldūnų bei totoriškos arbatos.

Jungtinių Amerikos Valstijų ambasadorė Anne Hall išreiškė didžiulę pagarbą totorių bendruomenei už savo kultūros bei tradicijų išsaugojimą ir puoselėjimą.

Kitas Jungtinių Amerikos valstijų ambasadorės sustojimas buvo Medininkuose, kur svečiai apsilankė Medininkų pilyje, Medininkų Švč. Trejybės ir Šv. Kazimiero bažnyčioje bei Medininkų seniūnijoje. Medininkų seniūnijos seniūnė Renata Bogdanovič su džiaugsmu susitiko su garbiais svečiais ir detaliau papasakojo apie Medininkų istoriją ir dabartinę situaciją. Susitikimo pabaigoje Medininkų seniūnė ir Jungtinių Amerikos Valstijų ambasadorė apsikeitė atminimo dovanomis.

 

Shadow up