kaires_puses_index
 
 
 

 
 
 
 
 
 
 


 


Prisijungimas gyventojams
Prisijungimas

Prisijungimas Gyventojams

Vilniaus r. Pagirių gimnazijos jaunimas kuria pojūčių spektaklį

Beveik prieš metus Vilniaus r. Pagirių gimnazijoje pradėtas vykdyti respublikinis projektas „Gyvenu laisvai“, kurį inicijuoja ir įgyvendina viešoji įstaiga „Pilietiškumo, demokratijos ir teisės programų centras“, Lietuvos meno kūrėjų asociacija, Lietuvos žurnalistų sąjunga, Vilniaus universiteto Istorijos fakulteto Alumni draugija, Vilniaus universiteto Tarptautinių santykių ir politikos mokslų institutas.


Šiuo projektu yra siekiama ugdyti tautinių mažumų jaunimo pilietiškumą, skatinti geriau pažinti ir puoselėti gimtojo krašto kultūrą bei tradicijas, plėtoti tarpkultūrinį bendradarbiavimą ir dialogą. Įgyvendinant šį projektą gimnazijoje suburta jaunimo komanda „Žingsnis“, kuri šių metų vasario mėnesį kūrybiškai pristatė savo sukurtas idėjas, originaliai atskleidusias gyvenamojo krašto išskirtinumą.

Iš penkių idėjų išrinkę vieną – pojūčių teatrą, mokiniai dalyvavo įvairiose kūrybinėse dirbtuvėse, buvo organizuojamos diskusijos su žinomais istorikais, žurnalistais, politologais, menininkais.

Komandos „Žingsnis“ nariai dalyvavo dviejose projekto „Gyvenu laisvai“ organizuotose stovyklose. Vasarą vykusioje kino akademijoje kartu su režisieriais Vytautu V. Landsbergiu, Ramune Rakauskaite ir operatoriumi Povilu Baltinu jaunimas sukūrė filmą apie Sausio 13 -ąją. Rudens atostogų metu Alantoje vykusi „Kūrybinės virtuvės“ stovykla buvo skirta pasiruošti statyti spektaklį Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečiui minėti.

Nutaręs statyti pojūčių spektaklį ir jame atskleisti itin jautrią, aktualią pabėgėlių temą, jaunimas susitiko su Jungtinių Tautų Vyriausiojo Pabėgėlių Komisaro atstove Renata Kuleš. Ji papasakojo kelias į Lietuvą persikėlusių pabėgėlių istorijas ir kaip jiems sekasi mūsų šalyje.

Pasiryžusi statyti pojūčių spektaklį, komanda „Žingsnis“ vis labiau gilinosi į šio žanro ypatumus. Susitikimuose su režisiere Saule Degutyte ir dramaturge Sandra Bernotaite prabudo patys įvairiausi pojūčiai, jausmai, kuriuos jaunuoliai mokėsi kuo geriau atskleisti ir perduoti kitiems. Vėliau prie projekto prisijungė režisierė Karolina Žernytė. Susitikdami su dramaturge bei režisierėmis Pagirių gimnazijos mokiniai ieško įdomiausių, paveikiausių formų ir būdų, kaip pojūčių spektaklyje atskleisti itin jautrias ir aktualias pabėgėlių, požiūrio į kitus temas.

Parengta pagal projekto „Gyvenu laisvai“ tinklapį

 

Shadow up