kaires_puses_index
 
 
  
  

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Prisijungimas gyventojams
Prisijungimas

Prisijungimas Gyventojams

Gyvenkime be smurto

2017 m. lapkričio 23 d. Vilniaus rajono policijos komisariatas, Nemenčinės daugiafunkcinio kultūros centro Maišiagalos skyriuje organizavo trečią, paskutinį šiais metais susitikimą su gyventojais, socialiai pažeidžiamų šeimų nariais, asmenimis, patyrusiais smurtą iš prevencinių renginių ciklo „Gyvenkime be smurto“.


Susitikimo tikslas – atpažinti smurtą artimoje aplinkoje, supažindinti gyventojus su jo priežastimis ir pasekmėmis, skatinti netoleruoti smurto, skatinti bendruomenę dalyvauti smurto prevencijai skirtuose renginiuose, suteikti įvairių institucijų pastangas kovai prieš smurtą.

Susitikime dalyvavo Vilniaus rajono policijos komisariato pareigūnai, Vilniaus rajono savivaldybės administracijos Vaiko teisių apsaugos skyriaus darbuotojai, Vilniaus rajono savivaldybės seniūnijos darbuotojai, Bendrojo pagalbos centro atstovai, Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato kapelionas Aušvydas Belickas, policijos psichologė Jūratė Selilienė.

Visų įstaigų atstovai trumpai pristatė savo veiklą, indėlį į kovą su smurtu artimoje aplinkoje ir pasisakė už glaudų bendradarbiavimą.

Susitikimo metu policija pristatė SOS mygtukus, kuriais smurto auka galės išsikviesti pagalbą. Tai mažas mobilus įrenginys, kurį paspaudus susisiekiama su policijos budėtoju, tiesiogiai, be kontakto su Bendruoju pagalbos centru. Mygtukas padės lengviau sužinoti informaciją apie aukos duomenis, koordinates, budėtojas turės galimybę susiskambinti, pasitikslinti, ar paspaudimas tyčinis, ar ne, tuo metu į vietą jau važiuos policijos ekipažas. Budėtojas galės ir tiesiogiai patarti skriaudžiamam žmogui, kaip elgtis, kol atvyks pareigūnai.

Taip pat, pasinaudojus proga, atkreiptas dėmesys į tamsų metų laikotarpį, priminta, kad reikia laikytis saugaus eismo taisyklių, neskubėti kelyje, važiuojant ar einant įdėmiai stebėti aplinką, o tamsiuoju paros metu būtina naudoti šviesą atspindinčias priemones, kaip tinkamai nešioti atšvaitus, kad jie nebūtų paslėpti, kas ypač svarbu pablogėjus matomumui rudenį ir žiemą. Visi susitikimo dalyviai gavo dovanų po atšvaitą.

Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato
Vilniaus rajono policijos komisariato
1-ojo veiklos skyriaus vyresnioji tyrėja
Jolanta Lukaševič

Shadow up