kaires_puses_index
 
 
  
  

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Prisijungimas gyventojams
Prisijungimas

Prisijungimas Gyventojams

Kaune buvo pagerbti geriausi Lietuvos ūkininkai

2012 m. lapkričio 30 d. Kaune buvo pagerbti geriausi Lietuvos ūkininkai – įteikti konkurso “Metų ūkis 2012” apdovanojimai. Prizai įteikti 115 ūkininkams iš 39 Lietuvos savivaldybių. Šį renginį Lietuvos ūkininkų sąjunga organizuoja jau devynioliktąjį kartą - tai viena masiškiausių ir populiariausių ūkininkų švenčių.


Konkurse pagal surašytus protokoluose duomenis dalyvavo 418 ūkiai. Šis konkursas – tai pastarųjų metų ūkininkų darbo įvertinimas, jo akivaizdus siekis stengtis geriau tvarkytis savo ūkyje. Be to, šiame konkurse tikrai nedalyvauja kasmet patys stambiausi ūkiai, o siekiama, kad konkurso metu būtų pastebėti tiek didesni, tiek vidutiniai, tiek maži ūkeliai, kurie sugeba puikiai tvarkytis. Bendras vidutinis ūkio dydis 2012 m. tarp visų laimėtojų yra 198 ha. Lyginant su ankstesniais metais, ūkiai tarp laimėtojų stambėja.


Tarp ūkininkaujančių laimėtojų vidutinis amžius apie 44 metus. Kasmet tarp laimėjusių yra paskelbiamas vyriausias ir jauniausias. Šiais metais tarp laimėtojų jauniausias yra Kretingos rajono sav. trečios vietos laimėtojas 23 metų Tomas Klapatauskas, turintis 42 ha ūkį ir užsiimantis augalininkyste. Tuo tarpu vyriausias tarp laimėtojų yra Trakų rajono sav. trečios vietos laimėtojas ūkininkas Tomas Dabašauskas.

Šventėje dalyvavo ir ūkininkus sveikino laikinasis Žemės ūkio ministras Kazys Starkevičius, Žemės ūkio rūmų pirmininkas Andriejus Stančikas, Seimo Kaimo reikalų komiteto atstovai.

Renginio metu taip pat buvo įteikti apdovanojimai geriausiems Lietuvos artojams. Konkurso laimėtojus ir svečius linksmino grupė “Rondo” ir “Božolė” choras.


Vilniaus rajono nugalėtojai:


1. Edgaras Kuliešius

2. Andžej Rakovski

3. Jan Komar

Shadow up