kaires_puses_index
 
 
  
  

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Prisijungimas gyventojams
Prisijungimas

Prisijungimas Gyventojams

Mano naujas bičiulis meškiukas Pūkuotukas

Kiekvienas nori turėti bičiulį. Tokį, su kuriuo gali žaisti, kuriam gali pasipasakoti, kuris tave klauso, supranta ir visą laiką pritaria. Nuo to mes tampame geresni. Kiekvienas turi turėti bičiulį. Tokį, kuriuo reikia rūpintis, kuriam reikia padėti, kurį reikia ginti nuo blogio. Nuo to mes tampame dar geresni.  Kiekvienam reikia bendravimo, bendradarbiavimo, abipusio supratimo...


To pasiekti Nemėžio vaikų lopšelio-darželio bendruomenė bandė įgyvendindama projektą „Mano naujas bičiulis meškiukas Pūkuotukas“. Šiuo projektu siekėme stiprinti vaikų emocinę sveikatą, mokant bendrauti ir bendradarbiauti, rūpintis savo artimu, suteikti kuo daugiau teigiamų emocijų ir įspūdžių nuo bendrų su Pūkuotuku žaidimų ir veiklų.

Projekte, kuris prasidėjo 2016 m. pavasarį ir baigėsi 2018 m. vasario mėnesį, dalyvavo vaikai, pedagogai, tėvai. Prasidėjęs mūsų įstaigoje, tęsėsi už jos ribų; Vilniaus rajono darželiuose ir net užsienyje.

Pagrindinis projekto herojus pliušinis meškiukas Pūkuotukas, keliaujantis iš rankų į rankas, iš šeimos į šeimą, iš darželio į darželį. Jis pradėdavo savo viešnagę kurioje nors grupėje: kartu su vaikais žaisdavo, sportuodavo, miegodavo, valgydavo ir t. t. O vakarais ir poilsio dienomis išvykdavo į vaikų namus, kur smagiai leisdavo laiką šeimoje, kol aplankydavo visus grupės vaikučius bei auklėtojas.

Kad galėtumėme matyti, ką veikia Pūkuotukas bei kur leidžia savo dieneles Facebooke buvo sukurta uždara grupė „Meškiukas Pūkuotukas“, kur kolegės iš kitų darželių dalinosi savo bičiulystės su meškiuku įspūdžiais. Pūkuotukas puikiai leido laiką su Mickūnų, Skaidiškių, Kalvelių, Rukainių ir net Varšuvos darželių vaikučiais. Džiaugėmės kartu su juo stebėdami bičiulio  viešnagę nuotraukose, skaitydami auklėtojų bei tėvelių atsiliepimus.

Kartu su Pūkuotuku keliavo albumas, kur buvo segami vaikų piešiniai, nuotraukos, įsimintiniausios akimirkos.

Projektui pasibaigus, galime drąsiai sakyti, kad projektas pavyko: atsirado daugiau sąlygų stiprinti vaikų emocinę sveikatą; dauguma vaikų įgijo naujos patirties, tapo drąsesni;  jų pasiekimai tapo akivaizdesni; santykiai tarp vaikų ir tėvų, vaikų ir pedagogų, tėvų ir pedagogų, šeimų tapo šiltesni, nuoširdesni.

Atlikome visų įstaigų, kuriuose lankėsi Pūkuotukas, apklausą ir sužinojome, kad projektas labai patiko ir vaikams ir suaugusiems.

 • Šis projektas mano vaikui labai patiko. Kai Mikė Pūkuotukas atkeliavo į „Pelėdžiukų“ grupę, su nekantrumu laukė, kada galės jį pasiimti namo (Eriko mama).
 • Meškiukas Pūkuotukas mūsų naujas šeimos narys. Ne tik vaikams, bet ir suaugusiems buvo smagu (Mama iš Skaidiškių m/d).
 • Su Pūkuotuku labai smagiai praleidau laiką. Buvo labai linksma, įdomu. Jis mano geras draugas (Emilis).
 • Niekada nemaniau, kad mano dukrytė tokia rūpestinga (Monikos iš Mickūnų l/d mama).
 • Projektas išmokė rūpintis ne tik savimi, bet ir draugu, mažesniais (Majos mama).
 • Vaikas galėjo pats rūpintis meškiuku, jį globoti (Saulės mama).
 • Emiliukas turėjo puikią dalinimosi patirtį, manau, suprato, kad visi dalinamės vienu daiktu (Emilio tėtis).
 • Projektas moko saugoti žaislą, kad kitas vaikas gautų jį tvarkingą  (Medos mama).
 • Buvo įdomu, turėjome visa šeima rūpintis meškiuku (Valentino  iš Mickūnų mama).
 • Puikus sumanymas. To dar nebuvo (Adrianos iš Mickūnų mama).
 • Tą patį vakarą, kai meškiukas pas mus atvyko, susirgo mūsų Dovydukas. Tai vaistais girdžiau ir sūnų ir Pūkuotuką.  Geras sumanymas vaikams, mes meškiuko dėka tapome su vaiku dar artimesni (Dovydo iš iš Mickūnų mama).
 • Mano sūnus dar nekalbėjo, kažkaip tingėjo. O kai pas mus vešėjo Pūkuotukas, pradėjo daug su juo šnekėtis, o vakare net pasaką pasekė (Danieliaus iš Mickūnų mama).

Visai neseniai Nemėžio vaikų lopšelyje-darželyje atšventėme Pūkuotuko gimtadienį. Su dovanomis atvyko meškiuko bičiuliai iš Mickūnų, Kalvelių ir Rukainių darželių. Varšuvos darželis Nr. 63 atsiuntė Pūkuotukui video dovaną. Pūkuotukas dėkojo savo bičiuliams už dovanas, teikė padėkas už dalyvavimą projekte, kvietė kartu žaisti, šokti, dainuoti... Jis buvo labai laimingas ištikimiausių draugų būryje.  Vartydami atminimo albumą su nuotraukomis, visi kartu prisiminėme nuostabias projekto akimirkas, „vaišinomės“ gimtadienio tortu, fotografavomės, linksmai leidome laiką...

Taip baigėsi emocinio-socialinio bendradarbiavimo projektas  „Mano naujas bičiulis meškiukas Pūkuotukas“.  Manome, kad sujungę jėgas šiam emocinio-socialinio bendradarbiavimo projektui padovanojome vaikams galimybę tapti dar geresniais!

Irena Kivytienė, Jelena Moroz, Evelina Tyševič

Shadow up