kaires_puses_index
 
 
  
  

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Prisijungimas gyventojams
Prisijungimas

Prisijungimas Gyventojams

Vilniaus rajonas paminėjo Kovo 11-ąją

Nupiešk lietuvišką patarlę

Patarlės tai mažyčiai poetiniai kūriniai. Patarlės telpa viename sakinyje, jos apibendrina įvairius reiškinius, pataria ar pamoko, kaip elgtis.  Patarlės ir priežodžiai, ne taip kaip dainos, pasakos, nėra sakomos specialiai žmonėms pasiklausyti, pasigrožėti. Jos slypi kažkur atminties gelmėse, prisimenamos ir natūraliai įterpiamos į pokalbius, pasakojimus.

Kovo 14 dieną į Vilniaus rajono savivaldybės Centrinę biblioteką atvyko Rudaminos „Ryto“ gimnazijos 3 klasės moksleiviai su mokytoja Vilma Dailidėniene, kad galėtų susipažinti su lietuviškomis patarlėmis.  Minint Lietuvos 100-ąjį gimtadienį ir vaikų knygos savaitę bibliotekininkė vaikams kalbėjo apie lietuvių tautosaką, kuri turėtų patraukti mus jau vien todėl, kad per ją kiekvienas galime kur kas geriau pažinti save, savo tautą, jos kultūrą, pagaliau ir pačią žmoniją.

Bibliotekininkė supažindino moksleivius su Lietuvos valstybės istorija, atributika, tradicijomis ir kultūra. Pateikė įdomių faktų apie Lietuvą. Vaikai sužinojo, kad Lietuva – tai gandrų šalis ir turi savo savitą kvapą, be to mūsų šalyje miškai užima trečdalį teritorijos.

Vaikai išgirdo daug įvairių lietuvių kilmės patarlių, kurias galėjo pavaizduoti savo piešiniuose.

 Ką žinai apie Lietuvą

2018 m. kovo 9 dieną Vilniaus rajono savivaldybės Centrinės bibliotekos Zujūnų struktūrinio padalinio bibliotekininkė kartu su Zujūnų gimnazijos geografijos mokytoja  I. Bortkevič organizavo edukacinę pamoką-viktoriną „Graži tu mūsų Lietuva“.

Į biblioteką atėjo Zujūnų gimnazijos 9 klasės moksleiviai. Pradžioje, bibliotekininkė pasveikino visus susirinkusius su artėjančia Kovo 11-osios švente, papasakojo susirinkusiems apie  Lietuvos istoriją, jos kalbą ir gamtos išteklius. Mokiniai peržiūrėjo filmukus apie UNESCO Lietuvos paveldą, o paskui atsakė į viktorinos klausimus.

 Rudaminos meno mokykloje iškilmingai paminėta KOVO 11-OJI

Kovo 9 dieną Rudaminos meno mokykloje buvo iškilmingai paminėta Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo akto pasirašymo diena – Kovo 11-oji.

Minėjimas prasidėjo Vinco Kudirkos „Tautine giesme“, kurią atliko Rudaminos meno mokyklos mokiniai ir mokyklos bendruomenė. Koncerto vedančiosios VIII klasės mokinės Emilija Bušmič ir Snieguolė Bičkutė susirinkusius supažindino su lietuvių tautos žymiaisiais kūrėjais ir atlikėjais, sugebėjusiais vystyti ir brandinti „geležinės uždangos“ sąlygomis Lietuvos muzikinę kultūrą.           

Tai Vytautas Klova (1926-2009) ir jo patriotinė opera „Pilėnai“ – vienintelis tokio žanro kūrinys, nuo pat premjeros (1956), įsitvirtinęs Nacionalinio operos ir baleto teatro repertuare. Kovo 11-osios nebuvo lemta sulaukti vienam talentingiausių lietuvių kompozitorių – Eduardui Balsiui (1919-1984). Jo kūryba turėjo didelę įtaką post stalininiam lietuviškos muzikos stilistiniam atsinaujinimui. Aktyviai Kovo 11-osios įvykiuose dalyvavo, vienas iš Lietuvos sąjūdžio steigėjų, kompozitorius – Julius Juzeliūnas (1916-2001). Vytautas Barkauskas (1931) – vienas iš pirmųjų Lietuvos kompozitorių, kuris išbandė surealizmo, aleatorikos, polistilistikos galimybes bendradarbiaudamas su žymiais pasaulio akademinės muzikos atlikėjais. Bronius Kutavičius (1932) išgarsėjo originaliomis oratorijomis, tapo lietuviško minimalizmo pradininku.  Ryški Felikso Bajoro (1934),Osvaldo Balakausko (1937) kūryba – ženkliai praturtino Lietuvos muzikos kultūros lobynus.

Žymiausių Lietuvos dailininkų kūrybos prezentaciją paruošė ir susirinkusius supažindino V dailės klasės mokinė Emilija Grablevskytė. Buvo parodytos Petro Kalpoko (1880-1945), Antano Zmuidzinavičiaus (1876-1966), Antano Gudaičio (1904-1989), Petro Rimšos (1881-1961), Justino Vienožinskio (1886-1960) kūrybos vaizdinės projekcijos.

Kompozitoriaus Broniaus Kutavičiaus dainą apie sunkią emigranto dalią iš miuziklo ,,Devynbėdžiai“ – atliko mišrus vokalinis ansamblis ,,Geniukai“ (mokytoja Genovaitė Kumpienė, koncertmeisterė Milena Uscilienė). 2018 metais liepos 6 dieną vyksiančios Pasaulio lietuvių dainų šventės repertuaro dainas dainavo jaunių choras (mokytoja Genovaitė Kumpienė, koncertmeisterė Milena Uscilienė). Skambėjo Mikalojaus Konstantino Čiurlionio lietuviškų dainų siuita, klavyras Donato Zakaro. Vaclovo Augustino, Sebastijano Bacho, Vinco Kudirkos „Tėvynei giedu naują giesmę“, kurioje priesaikos žodžiai skambėjo lotynų ir lietuvių kalbomis. Buvo atliktos nuotaikingos ir spalvingos kompozitoriaus Laimio Vilkončiaus dainos: ,,Žmonės ant kalnų“ (Sigito Gedos žodžiai) ir ,,Senos mašinos”, kuriai fortepijoninį akompanimentą paįvairino saksofonininkų kvartetas (mokytojas Saulius Balsys).

Minėjimas buvo užbaigtas prasminga Gintauto Abariaus ir Gintaro Zdebskio daina „Dieve, laimink Lietuvą“.

Rudaminos meno mokyklos
Mokytoja metodininkė Genovaitė Kumpienė


 Pradinių klasių mokinių pilietinio ugdymo konkursas „Pažink tėvynę iš arčiau“

Kovo 9 dieną jau šeštą kartą į Vilniaus rajono Paberžės „Verdenės“ gimnaziją rinkosi    pradinių klasių mokiniai ir jų mokytojai iš Vilnius rajono gimnazijų. Pradinukai nekantravo pasidalinti savo žiniomis bei jas atnaujinti jau tradiciniu tapusiame pradinių klasių mokinių pilietinio ugdymo konkurse „Pažink Tėvynę iš arčiau“. Šio konkurso tikslas – skatinti mokinius pažinti gimtojo krašto kultūrą, ugdyti pilietiškumą ir kūrybiškumą bei puoselėti papročius ir tradicijas. Džiaugiamės, kad mūsų organizuojamame renginyje dalyvavo 6 komandos. Konkurso dalyvius pasveikino ir padrąsino Paberžės „Verdenės“ gimnazijos direktorė Violeta Dapkevičienė. Sveikinimo žodį tarė mūsų gimnazijos bičiulis, įvairių projektų iniciatorius ir šio konkurso globėjas Kredito unijos „Saulėgrąža“ valdybos pirmininkas Gintautas Piragius.

  Kaip ir kiekvienais metais komandas sudarė 2-4 klasių mokiniai, kurie atsivežė savo mažųjų draugų gražiausius piešinukus apie Tėvynę. Be to, kiekviena komanda paruošė prisistatymą.  Mokiniai savo žinias demonstravo 6 rungtyse: reikėjo atsakyti į klausimus iš Lietuvos istorijos, įsimintinų  datų, papročių ir tradicijų, parodyti sumanumą, atpažįstant daiktus iš „Laiko skrynios“, paaiškinti patarlę ir senovinį žodį, atpažinti ir įvardinti Lietuvai nusipelniusį žmogų. Atlikdami žemėlapio užduotį, mokiniai žymėjo Lietuvos miestus, atrinko jų aprašymus ir herbus, įvardino etnografines dalis ir šalis kaimynes. Taip pat komandos „kovėsi“ „Žodžių mūšio“ rungtyje, o kapitonai iš pasiklydusių sakinių dėliojo legendą apie Vilniaus įkūrimą. Konkurso metu mokiniai  turėjo puikią galimybę pademonstruoti savo žinias ir gebėjimus  bei greitą orientaciją. 

  Visi  konkurso dalyviai buvo apdovanoti Vilniaus r. savivaldybės administracijos Švietimo skyriaus ir Kredito unijos „Saulėgrąža“ įsteigtais prizais, diplomais ir padėkomis bei asmeninėmis dovanėlėmis. 

Pirmosios vietos laimėtoja – Paberžės „Verdenės“ gimnazijos komanda – pramogaus SKY parke. Antrąją vietą iškovoję Maišiagalos LDK Algirdo gimnazijos pradinukai džiaugėsi laimėtais bilietais į 3D filmą. Trečiąją vietą užėmę Nemenčinės Gedimino gimnazijos mokiniai galės puikiai laiką leisti Akropolio ledo arenoje.

Džiugu, kad pradinių klasių mokinių pilietinio ugdymo konkursas „Pažink Tėvynę iš arčiau“ vyko ypatingos Lietuvai šventės – Kovo 11-osios – Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dienos – išvakarėse. Tai dar viena mūsų mažųjų dovana Lietuvai šimtmečio proga. Juk šiandien mes  turime daug – laisvą Lietuvą ir ją  puošiame savo mažais ir dideliais darbais.

Konkurso organizatorės: Vilniaus rajono Paberžės ,,Verdenės“ gimnazijos pradinio ugdymo mokytoja metodininkė Rasa Jarumbauskienė ir pradinio ugdymo vyresnioji mokytoja Rima Vaitonienė

 

 Knygų takais eidami

2018 m. kovo 12 dieną Vilniaus rajono savivaldybės Centrinėje bibliotekoje vyko renginys „Knygų takais eidami“.

Svečiuose buvo Ferdinando Ruščico gimnazijos 1b klasės moksleiviai kartu su mokytoja Maria Simonovič. Renginio metu kalbėjomės su vaikais apie Kovo 11-ąją, Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmetį, istoriją ir tradicijas. Vaikai sužinojo apie geležinio vilko legendą, Gedimino sapną ir Vilniaus įkūrimą. Renginio metu į biblioteką atkeliavo du laiškai, skirti vaikams nuo knygos, kuri prašė ją gerbti, tausoti ir branginti. Pirmokai turėjo atlikti keletą užduočių. Pirmoji užduotis buvo išdėlioti teisinga tvarka knygos atsiradimo kelią. Vėliau, vaikai privalėjo nuspręsti kokiai pasakai priklauso bibliotekininkės paruoštos liustracijos. Pasirodo, mažieji yra tikri pasakų žinovai ir su užduotimi susidorojo akimirksniu. Paskutinė užduotis buvo smagiausia. Mūsų mažieji svečiai tapo knygų gydytojais. Suplėšytos, sugadintos ir kitaip pažeistos knygos kuo skubiau buvo „išgydytos“ jaunųjų daktarų pagalba.

Daugelis moksleivių norėjo tapti mūsų bibliotekos skaitytojais ir pasižadėjo greitu laiku apsilankyti. Ačiū visiems dalyvavusiems ir iki susitikimo.

 Vilniaus rajono vaikai ir jaunimas tikrai myli Lietuvą

Kovo 11-osios šventės proga, minint 100-ąsias Lietuvos valstybės atkūrimo metines, Rudaminos daugiafunkcinis kultūros centras paskelbė Vilniaus rajono vaikų ir jaunimo piešinių konkursą „Kodėl aš myliu Lietuvą“.

Dalyviai keturiuose amžiaus kategorijose turėjo piešiniuose pavaizduoti savo meilę Tėvynei. Konkursas sulaukė didelio susidomėjimo, į kultūros centrą buvo pristatyti net 180 darbų iš viso Vilniaus rajono. Kiekvienas konkurso dalyvis piešinio temą pristatė savaip ir galima drąsiai teigti, kad yra šimtas ir dar daugiau priežasčių, kodėl mes mylime Lietuvą.

Piešinių parodos atidarymo išvakarėse garbinga komisija susirinko, kad galėtų nuspręsti, kurie darbai verti apdovanojimo. Komisijos nariai – Renata Utovka, Pavel Bota ir Aleksander Subotkevič (Rudaminos Ferdinando Ruščico gimnazijos ir Rudaminos meno mokyklos dailės mokytojai) turėjo daug darbo ir ilgai svarstė, kurie dalyviai pasistengė labiausiai. Daugiausiai meilės, kruopštumo ir originalumo komisija įžvelgė šių autorių darbuose:

  • 4-6 metų amžiaus kategorijoje geriausi buvo – Eva Karpovič iš Rudaminos (I vieta), Viliam Šablovski iš Mickūnų (II vieta) ir Kamila Šostak iš Lavoriškių (III vieta);
  • 7-10 metų amžiaus kategorijoje sėkmingiausiais tapo – Nikita Kovalenko iš Šumsko (I vieta), Gabija Bujnovska iš Lavoriškių (II vieta) ir Aleksas Mickonas iš Nemėžio (III vieta);
  • 11-14 metų amžiaus kategorijoje laurus nuskynė – Uršulina Lyndo iš Lavoriškių (I vieta), Ugnė Gerasimovaitė iš Nemėžio (II vieta) ir Gabriela Kudinova iš Juodšilių (III vieta);
  • 15-18 metų amžiaus kategorijoje nugalėtojais tapo – Evelina Jasinskaitė iš Avižienių (I vieta), Sveta Stepanavičiūtė iš Lavoriškių (II vieta) ir Karolina Džengo iš Lavoriškių (III vieta).

Prizinių vietų laimėtojai ir visi konkurso dalyviai buvo pakviesti į parodos atidarymą-koncertą kovo 9 dieną Rudaminos daugiafunkciniame kultūros centre. Komisijos nariai įteikė nugalėtojams puikius prizus, o visi kiti piešinių autoriai gavo padėkas ir atminimo dovanas. Koncerto metu renginio vedėja atskleidė už ką Lietuvą myli Europa ir visas pasaulis. Priežasčių mylėti savo šalį neįmanoma suskaičiuoti. Žiūrovai turėjo galimybę pamatyti sveikinimus Lietuvai iš Urugvajaus, tų asmenų, kurie ne karto nebuvo mūsų šaly, bet jie mokosi lietuviškų šokių ir dainų, buriasi į lietuviškas bendruomenes dėl to, kad jų ankstesnės kartos buvo kilusios iš Lietuvos. Mažieji „Žiogeliai“ iš Rudaminos taip pat visus žavėjo savo nuoširdumu ir gražiais lietuviškais šokiais. Po renginio svečiai, dalyviai, vaikai ir jų tėveliai paliko savo delnų atspaudus, taip gimė Lietuvos trispalvė, kuri puošia kultūros centrą.

Renginio organizatoriai dėkoja visiems konkurso dalyviams, jų tėveliams, Vilniaus rajono mokykloms ir darželiams, mokytojams ir auklėtojoms, Rudaminos daugiafunkcinio kultūros centro administratoriams, kurie prisidėjo prie bendro tikslo, kad vaikų ir paauglių piešiniai laiku atkeliautų į kultūros centrą, ir kad šiandien visi galėtume džiaugtis nuostabia piešinių paroda. Kviečiame visus apsilankyti Rudaminos daugiafunkciniame kultūros centre ir patiems pamatyti, kodėl vaikai ir jaunimas myli Lietuvą. Paroda veiks iki š. m. kovo 18 dienos.

     
     

 Kovo 11-ajai paminėti... 

Minint 28-ąją Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo sukaktį, kovo 9 d. Maišiagalos Lietuvos didžiojo kunigaikščio Algirdo gimnazijos bendruomenės nariai pakviesti į lietuvių kalbos mokytojos Ritos Karbočiuvienės, IG klasės mokinių bei jų vadovės Daivos Petkauskienės organizuotą renginį, kurio metu pristatyta inscenizacija pagal Justino Marcinkevičiaus baladžių poemą „Devyni broliai“. Jautri meninė kompozicija apie kovotojus už mūsų laisvę nepaliko abejingų...

Tą pačią dieną bendruomenės nariams pristatyta priešmokyklinio ugdymo grupės vaikų bei pradinių klasių mokinių darbelių paroda „Mūsų Lietuva“. Spalvingoje parodėlėje – žymiausi Lietuvos architektūros paminklai bei gamtos objektai.

Kovo 10 d. IVG klasės mokinė Skaistė Marija Skinulytė, lydima istorijos mokytojos Virginijos Giedraitytės, dalyvavo Lietuvos Respublikos Seime vykusiame antrajame konkurso „Lietuvos istorijos žinovas“ etape. Skaistės įspūdžiai apie konkursą: „Labai džiaugiuosi, kad turėjau galimybę dalyvauti „Lietuvos istorijos žinovo“ konkurse. Tai buvo puiki proga ne tik pasitikrinti savo jau turimas žinias, bet ir sužinoti dar daug negirdėtų faktų iš įdomiosios Lietuvos istorijos. Netradiciniai klausimai buvo iššūkis, privertęs pamąstyti ir tuo pačiu sužadinęs smalsumą, norą domėtis, ieškoti, atrasti, pažvelgti į istoriją kitaip. Paliko įspūdį ir ekskursija po Lietuvos Respublikos Seimą, vykusi po užduoties atlikimo. Įdomiausia buvo pamatyti posėdžių sales, kuriose buvo priimti itin reikšmingi mūsų valstybei nutarimai, kurių dėka galime didžiuotis valstybe, kurią toliau kuriame kiekvienas iš mūsų. Dalyvavimas šiame konkurse buvo kupinas gerų įspūdžių, įdomi ir praturtinanti patirtis, todėl tikiuosi, kad šis konkursas ir panašios iniciatyvos bus organizuojamos ir toliau.“ 

Kovo 12 d. gimnazijoje įvyko jau tradiciniu tapęs, Nepriklausomybės dienai paminėti skirtas, tarpmokyklinis tinklinio turnyras. Kūno kultūros mokytojų Rūtos Diržinauskienės ir Žilvino Žygės organizuotame turnyre dalyvavo penkios vaikinų ir dvi merginų komandos iš Maišiagalos Lietuvos didžiojo kunigaikščio Algirdo, Maišiagalos kun. Juzefo Obrembskio, Paberžės „Verdenės“, Širvintų Lauryno Stuokos Gucevičiaus ir Širvintų rajono Gelvonų gimnazijų. Turnyro nugalėtojais tapo Paberžės „Verdenės“ gimnazijos vaikinų ir merginų komandos, II vietą iškovojo Maišiagalos Lietuvos didžiojo kunigaikščio Algirdo merginų komanda ir Širvintų Lauryno Stuokos Gucevičiaus vaikinų komanda, trečioji vieta atiteko turnyro šeimininkams – Maišiagalos Lietuvos didžiojo kunigaikščio Algirdo gimnazijos vaikinų komandai.

Maišiagalos Lietuvos didžiojo kunigaikščio Algirdo gimnazijos
direktoriaus pavaduotoja ugdymui Virginija Giedraitytė

 Aš piešiu Tėvynę

2018 m. kovo 9 dieną Vilniaus rajono savivaldybės Centrinės bibliotekos  Medininkų struktūriniame padalinyje buvo surengta literatūrinė paroda „Kovo 11-oji – Lietuvos kelias į Nepriklausomybę“, skirta Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dienai paminėti.

Ta proga, Medininkų šv. Kazimiero gimnazijos 1-7 klasių mokiniai padovanojo bibliotekai savo piešinius, kurių tema buvo „Aš piešiu Tėvynę“.

 


 

 „Stebuklingas lietuviškas žodis“ 

2018 m. kovo 9 dieną Vilniaus rajono savivaldybės Centrinėje bibliotekoje vyko renginys „Stebuklingas lietuviškas žodis“.

Renginyje dalyvavo Rudaminos „Ryto“ gimnazijos priešmokyklinio ugdymo vaikai ir 1b klasės auklėtiniai kartu su mokytojomis Žana Zažecka ir Rasa Čepkauskiene.

Bibliotekininkė vaikams pasakojo apie Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmetį ir lietuvių kalbą, jos atsiradimo istoriją, struktūrą ir kitų įdomių faktų apie Lietuvą. Tuo tarpu vaikai pasakojo, kaip jie myli savo šalį, ką norėtų palinkėti mūsų valstybei. Kartu skaitė ir aptarė keletą lietuviškų knygučių, dalinosi mintimis ir savo pastebėjimais. 

Jelena Pometka
Vyr. bibliotekininkė

  Lietuvos valstybingumo atkūrimo 100-mečiui paminėti – Avižienių gimnazijoje tautiška pynė renginių

Visą mėnesį, nuo vasario 13 d. iki kovo 9 d., Avižienių gimnazijoje vyko pilietinės akcijos, meninio skaitymo konkursai, viktorinos, kiti netradiciniai užsiėmimai, skirti Lietuvos atkūrimo šimtmečiui paminėti. Mums gražiausios spalvos yra trys: geltona, žalia, raudona, todėl ir nutarėme pirmiausia surengti pilietinę akciją „Aš tokią Lietuvą matau“, kurios metu Mokinių tarybos nariai kvietė visą gimnazijos bendruomenę prisegti tautinę vėliavėlę prie Lietuvos žemėlapio. Šia akcija norėta sustiprinti pilietiškumo jausmą ir paraginti Vasario 16-ąją iškelti Lietuvos trispalves, džiaugtis Laisve.

Vasario 15 d. Avižienių gimnazijos mokytojai: R. Andruškevič, J. Kundrotienė, I. Astiukevičienė, G. Jurkūnienė, N. Pileckienė, R. Užienė, R. Butkutė-Lapenienė, L. Lapševič ir mokiniai parengė puikų šventinį koncertą, kurio metu mokiniai apžvelgė 100-mečio istorinius įvykius, parodė literatūrinę kompoziciją „Gyvenkime čia“, mažieji šokėjai smagiai sušoko lietuvių liaudies šokį, mokinių balsuose skambėjo pačios gražiausios lietuvių poetų eilės ir pačios skambiausios dainos mūsų Tėvynei.

Pradinių klasių mokiniai meistravo pilis, meninio skaitymo konkurse skaitė eiles apie Lietuvą. Vasario 27 d. mūsų mokiniai ir mokytojai vėl būriavosi prie Lietuvos žemėlapio, mirguliuojančio Lietuvos trispalvėmis. Šįkart jie dalyvavo pilietinėje akcijoje „Gražiausi žodžiai Lietuvai“. Ant širdelės formos kortelių dalyviai rašė jiems pačius brangiausius lietuviškus žodžius ir segė prie žemėlapio. Akcijos tikslas – pabrėžti kalbos svarbą tautai. Juk dar XVI a. švietėjas, humanistinių idėjų reiškėjas Mikalojus Daukša rašė, kad „Gimtoji kalba yra bendrosios meilės ryšys, vienybės motina, pilietiškumo tėvas, valstybės sargas“. Kalba – kaip rusenanti žarija, kad neužgestų, ją reikia puoselėti.

Visą vasario mėnesį buvo vykdomas projektas „Be mokyklos, nebus ir valstybės: apjuoskime mokyklą trispalve“, kurio metu dailės mokytojos Ritos Andruškevič vadovaujami mokiniai iš geltonos, žalios, raudonos spalvos audinių nupynė 350 metrų ilgio pynę. Visus Avižienių bendruomenę sutelkiančius projektus vykdome jau ne pirmą kartą: didžiuojamės 2007 metais užfiksuotu Lietuvos rekordu, kai nupynėme ilgiausią pienių vainiką. Pindami trispalvę pynią, nesiekėme rekordo, tik mąstėme apie bendrumą, apie tai, kad, turėdami tikslą, siekį, galime daug nuveikti savo tėvynės labui.

Ir štai Kovo 11-osios išvakarėse visi mokiniai, mokytojai, tėvai sustojo į gyvąją grandinę, susikibo už rankų. Kiekviena klasė sugalvojo savo šūkį. Kai skanduotės vilnijo viena po kitos, iš didžiulio kamuolio vyniojama trispalvė pynė „keliavo“ aplink mokyklą. Šia šaunia akcija projektas nepasibaigs, nes mokytoja Rita ir mokiniai turi sumanymą – iš pynės surišti tautinį kilimą.

Rita Užienė

 Kovo 11-osios minėjime – garbingi istorinių įvykių liudininkai

2018 m. kovo 9 d. Gedimino gimnazijos 8-12 klasių mokiniai kartu su mokytojais dalyvavo netradicinėje pamokoje, skirtoje paminėti Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dieną – Kovo 11-ąją.

Pamokos pradžioje šokių kolektyvas „Saulės žiedas“ šokdamas liaudies šokį „Trapukas“ demonstravo tautinio kostiumo grožį ir muzikos, ritmo dermę. IIIbG klasės mokiniai Lukas Paškevičius ir Saulė Aleksiejūtė pristatė istorinį pranešimą apie Kovo 11-ąją. IbG klasės mokinys Laurynas Cicėnas deklamavo Maironio eilėraštį „Nepriklausomybę atgavus“. Choro studija „Lyra“ dainavo dainą „Skriski, skriski Lietuvėlėn!“.

Pamokoje turėjome svečių – garbingų mokytojų: pasipriešinimo sovietinei okupacijai dalyvį, Lietuvos Respublikos Aukščiausiosios Tarybos akto dėl Lietuvos nepriklausomos valstybės atstatymo signatarą V. Povilionį ir lietuvių švietimo draugijos „Rytas“ pirmininką, ilgametį Marijampolio vidurinės mokyklos direktorių A. Masaitį.

Garbingi svečiai liudijo savo asmeninę patirtį, kalbėjo apie laisvės kainą bei svarbą Lietuvai ir pasauliui. Mokiniai ir mokytojai su svečiais diskutavo apie tautiškumą, gimtosios kalbos svarbą, apie ateities iššūkius, kuriuos reikės įveikti jaunajai Lietuvos kartai.


Istorijos mokytoja Virginija Bučinskienė

 


 

Vilniaus rajono Zujūnų gimnazijoje Kovo 11-oji

Šiais metais Kovo 11-osios minėjimas buvo ypatingas – pas mus svečiavosi ekonomistas, Lietuvos politinis bei visuomenės veikėjas, Kovo 11-osios akto signataras Albertas Šimėnas. Mokiniai paruošė meninę programą, dainavo dainas, deklamavo eiles.

Pasibaigus minėjimui garbingas svečias bendravo su vyresniųjų klasių mokiniais, o atminimui paliko Nepriklausomybės akto kopiją.

 


Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo šventė Juodšiliuose

Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dieną Juodšilių bendruomenė šventė kovo 9 dieną 12 val. prie Juodšilių bažnyčios. Šventėje dalyvavo Juodšilių „Šilo“ gimnazijos, Juodšilių Šv. Uršulės Leduchovskos gimnazijos ir Valčiūnų gimnazijos bendruomenės, seniūnijos darbuotojai bei gyventojai.

Šventę pradėjo „Šilo“ gimnazijos ugdymą organizuojančio skyriaus vedėja Jolanta Novopašinienė,  buvo giedamas Lietuvos himnas, vėliau sveikinimo žodį tarė seniūnas Tadeuš Aškelianec ir bendra malda šventę tęsė klebonas Jurij Vitkovskij.

Moksleiviai deklamavo eiles, dainavo dainas.

Kad ir kokie skirtingi mes esame, būkime vieningi vardan mūsų Tautos ir Valstybės, vardan mūsų bendros ateities, „Vardan tos Lietuvos vienybė težydi“.

Juodšilių seniūnija

Shadow up