kaires_puses_index
 
 
  
  

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Prisijungimas gyventojams
Prisijungimas

Prisijungimas Gyventojams

Oficialiu vizitu – iš arčiau susipažinti su Nemėžio totorių bendruomenės veikla

Kovo 23 d. Vilniaus rajone lankėsi bei kartu su Vilniaus rajono savivaldybės mero pavaduotoja Teresa Demeško, Nemėžio totorių bendruomenę aplankė Lietuvos Respublikos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius su komanda, Tautinių mažumų departamento prie Lietuvos Respublikos Vyriausybės direktorė Vida Montvydaitė bei Nemežio seniūnijoje įkurtos UAB „PakMarkas“ vadovas Virginijus Gumbaragis.


Svečių vizito metu Nemėžio totorių bendruomenės atstovai kartu su bendruomenės pirmininku Tairu Kuznecovu aprodė veikiančią mečetę bei 2015 metais iškilmingai atidarytą Totorių bendruomenės kultūros centrą, papasakojo apie šimtamečiais puoselėjamą kultūrą ir tradicijas, apie sėkmingai įgyvendinamas iniciatyvas ir projektus bei apie aktyvią bendruomenės veiklą.

Susitikime dalyvavusi Vilniaus rajono savivaldybės mero pavaduotoja Teresa Demeško teigė esą besidžiaugianti aktyvia Nemėžio totorių bendruomenės veikla. „Labai didžiuojamės, kad tarp Vilniaus rajone gyvenančių įvairių tautybių žmonių, savo papročius puoselėja ir totorių bendruomenė. Glaudžiai bendradarbiaudami, vykdome bendras iniciatyvas, kartu siekiame, kad totorių papročiai, tradicijos ir unikali kultūra būtų išsaugota ir pristatyta kitų tautybių gyventojams. Totorių bendruomenė ne kartą yra pristačiusi savo kulinarinį paveldą Vilniaus rajono gyventojams, todėl džiaugiamės, kad šiais metais „Adventur 2018“ parodos metu savo turtingą kultūrinį ir kulinarinį paveldą pristatė ir visai Lietuvai“, – susitikime kalbėjo Vilniaus rajono savivaldybės mero pavaduotoja Teresa Demeško.

Nuotr. Užsienio reikalų ministerija

Shadow up