kaires_puses_index
Naujienų prenumerata
 
 

Biudžetinė įstaiga Vilniaus rajono savivaldybės administracija

Rinktinės g. 50, LT-09318 Vilnius tel.: (8-5) 275 1961
faks.: (8-5) 275 1990
El.p.: vrsa@vrsa.lt
Juridinių asmenų registras įstaigos kodas 188708224

Darbo laikas:
I - IV - nuo 7:30 val. iki 16:30 val.
V – nuo 7:30 val. iki 15:15 val. Pietų pertrauka:
nuo 11:30 val. iki 12:15 val.
 
  
 

 

 
 
 
 
 
 

Aktuali informacija grįžusiems emigrantams: susigrąžinkite mokesčius iš užsienio

Vykstant deklaracijų pildymo bumui Lietuvoje, emigrantai turėtų neužmiršti, kad užsienyje mokestiniai metai taip pat įsibėgėję. Svetur uždarbiavę tautiečiai turi pateikti mokesčių deklaracijas užsienio šalių mokesčių institucijoms, o kartu gali ir susigrąžinti permokėtus mokesčius.


Susigrąžinti mokesčius galima net už 4-5 praėjusius metus. Tai reiškia, kad asmenys, kurie užsienyje dirbo 2013-2014 metais dabar turi paskutinę galimybę susigrąžinti mokesčius. Praėjus senaties terminui, mokesčių susigrąžinti nebus įmanoma. Kai kuriais atvejais mokesčių deklaracijas pateikti yra privaloma, o to nepadarius gali grėsti baudos.

Kas yra mokesčių grąžinimas?

Dirbant užsienyje yra atskaičiuojami tos valstybės nustatyti pajamų mokesčiai. Jų dydis priklauso nuo įvairių faktorių, kuriuos nustato užsienio valstybės institucijos. Vidutiniškai sumokate 42 % mokesčių nuo visų gaunamų pajamų. Gera žinia, kad Jūs galite susigrąžinti dalį ar visus sumokėtus pajamų mokesčius.

Mokesčių grąžinimas ar kitų socialinių išmokų gavimas neturi jokios įtakos ateities galimybėms įsidarbinti užsienyje, pensijai ir kitoms socialinėms garantijoms.

Kaip susigrąžinti mokesčius iš užsienio?

Pirmiausia reikėtų pasirūpinti reikalingais dokumentais. Dažniausiai norint pradėti mokesčių grąžinimą reikia turėti formą iš darbdavio užsienyje, kurioje pateikiama informacija apie darbuotojo pajamas ir mokėtus mokesčius. Šias formas išduoda darbdavys, tačiau net ir neturint jos mokesčių grąžinimas yra įmanomas – tokiu atveju reikėtų kreiptis į mokesčių grąžinimo specialistus, kurie gali gauti reikiamą dokumentą. Priklausomai nuo užsienio šalies gali būti reikalingi ir kiti dokumentai ar formos.

Turėdami reikiamus dokumentus turite nuspręsti, ar mokesčius bandysite susigrąžinti savarankiškai, ar kreipsitės į mokesčių grąžinimo kompaniją. Kreipiantis į specialistus tereikia pateikti dokumentus, užpildyti gautą deklaraciją ir sulaukti grąžinamų mokesčių. Visais formalumais pasirūpina specialistai.

Jeigu, vis dėlto, nuspręsite mokesčius susigrąžinti patys, turite sužinoti, kokie tiksliai dokumentai yra reikalingi, kur gauti deklaraciją pildymui. Taip pat turite gerai mokėti užsienio kalbą, nes jums gali skambinti užsienio šalies mokesčių inspekcijos atstovai.

Mokesčių grąžinimas gali trukti nuo 3 iki 6 mėnesių, priklausomai nuo užsienio šalies ir jos mokesčių inspekcijos darbo spartos.

Papildomos išmokos

Daugelyje užsienio šalių, galima pretenduoti ir į papildomas išmokas. Pavyzdžiui, Vokietijoje ir Norvegijoje yra išvystytos palankios išmokų vaikams sistemos: pinigai vaikui priklauso net ir tuo atveju, jeigu vienas iš tėvų dirba užsienio šalyje, o kitas gyvena Lietuvoje. Vokietijoje mėnesinė išmoka gali siekti iki 225 Eur. Norvegijoje išmokos dydis priklauso nuo šeimyninės padėties ir vaiko amžiaus.

Nyderlanduose galima atgauti dalį mokėtos sumos už sveikatos draudimą, tuo tarpu iš Danijos galima susigrąžinti visus sukauptus atostogų pinigus, neimant atostogų. Grįžus iš užsienio šalies rekomenduojama pasidomėti ne tik mokesčių grąžinimu, bet ir papildomų išmokų galimybėmis.

Kokią sumą galima susigrąžinti?

Vidutinė grąžinama suma yra 804 Eur. Kiek mokesčių sugrįš konkrečiu atveju priklauso nuo užsienio šalies, išdirbo laikotarpio, gautų pajamų, sumokėtų mokesčių ir kitų veiksnių. Sužinokite, kokią sumą galite susigrąžinti: http://rttax.com/lt/skaiciuokle/.

Straipsnį parengė mokesčių gražinimo kompanija „RT Tax“

Vilniaus rAjono SAVIVALDYBĖS merĖ
 

Marija Rekst

Telefonas
(8-5) 2750987

 

 
Naujas vartotojas
Pamiršau slaptažodį
Renginių kalendorius
    2018     
Lapkritis
P A T K Pn Š S
   01020304
05060708091011
1213141516
17
18
19202122232425
2627282930  
Artimiausi renginiai
Ivano Subotovič tapybos darbų paroda
2018-11-09
NDKC Dūkštų sk. (Pijorų g. 1, Dūkštų k., Vilniaus r. )
VI Tarptautinis Etnokultūros festivalis „Vilnijos kraštas - kultūros paribys amžių tekmėje“
2018-11-16
Rudaminos daugiafunkcinis kultūros centras (Vilniaus g. 2, Rudamina, Vilniaus r.)
Vaikų piešinių paroda-konkursas „Aplink pasaulį“
2018-11-18
NDKC Bezdonių sk. (Geležinkelio g. 15, Bezdonys, Vilniaus r.)
Lenkijos Nepriklausomybės 100-mečio minėjimo koncertas
2018-11-18
NDKC Skirlėnų sk. (Skirlėnų g. 4, Skirlėnų k., Sužionių sen., Vilniaus r.)
,,Gyvenimas – dar neprašoktas tango“. Romansų ir meilės dainų popietė
2018-11-18
NDKC Glitiškių sk. (Liepų al. 1, Glitiškių k., Paberžės sen., Vilniaus r.)

Video medžiaga
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 
 
 
 
 
 

Shadow up