kaires_puses_index
 
 
  

 

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Prisijungimas gyventojams
Prisijungimas

Prisijungimas Gyventojams

Nemėžio totorių bendruomenė – III Tarptautinio plovo virimo čempionato nugalėtoja

2018 m. balandžio 21 d. Druskininkuose, Vijūnėlės parke vyko jau trečią kartą uzbekiško restorano  „Bukhara“ organizuojamas Tarptautinis plovo virimo čempionatas, kuriame dalyvavo net 17 komandų iš Lietuvos bei kitų šalių. Vilniaus rajoną šiose pirmenybėse atstovavo Nemėžio totorių bendruomenė su bendruomenės pirmininku Tairu Kuznecovu priešakyje.


Vilniaus rajono Nemėžio totorių bendruomenė jau ne pirmus metus dalyvauja Tarptautiniame plovo virimo čempionate, kurio tikslas yra populiarinti šio patiekalo virimo tradicijas. 2016 m. totorių bendruomenė iš Vilniaus rajono dalyvavo pirmajame tarptautiniame plovo virimo čempionate ir užėmė garbingą IV vietą.

Šiais metais aršioje kovoje, tarp žinomų plovo virimo meistrų, tokių kaip uzbekai, tadžikai, pakistaniečiai, iraniečiai, ukrainiečiai, taip pat Lietuvos restoranų ir kitų dalyvių, Nemėžio totorių bendruomenė laimėjo I-ąją vietą, pabrėždama aukštą savo bendruomenės virtuvės lygį bei iki šiol taip puikiai puoselėjamą kulinarinį paveldą.

Nemėžio totorių bendruomenė – vienintelė totorių bendruomenė Lietuvoje, turinti tautinio paveldo produkto sertifikatą, kuriuo sertifikuoti 10 kulinarinio paveldo patiekalų, Maisto ir veterinarijos tarnyba yra išdavusi leidimą šiuos patiekalus gaminti.  

Totorių bendruomenės pagamintas „Čingischano“ plovas čempionato komisiją pakerėjo ne tik savo išskirtiniu skoniu, bet taip pat tvarkinga bei originalia prezentacija.

III Tarptautinio plovo virimo čempionato nugalėtojai dėkoja renginio organizatoriams už gražią šventę bei visiems čempionato dalyviams ir žiūrovams už nuoširdų palaikymą!

 


Nuotr. Druskininkų savivaldybės administracija

Shadow up
incorrect array size: 1