kaires_puses_index
 
 
  

 

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Prisijungimas gyventojams
Prisijungimas

Prisijungimas Gyventojams

Vilniaus rajono Rukainių seniūnijoje esančiai gatvei bus suteiktas dr. Gabrielio Jano Mincevičiaus vardas

Vilniaus rajono savivaldybės Taryba, siekdama pagerbti bei įamžinti buvusio Vilniaus rajono savivaldybės mero pavaduotojo, Vilnijos krašto švietimo, teologijos mokslų žinovo ir kultūros aktyvisto dr. Gabrielio Jano Mincevičiaus atminimą, š. m. balandžio 25 d., vykusiame Tarybos posėdyje pritarė, kad Rukainių seniūnijos Kalesninkų k., Skarvadiškių k., Tumosų k., Ulėnų k., Žemaitėlių k., Žemlių k., Svironių vs. esanti gatvė būtų pavadinta Gabrielio Jano Mincevičiaus vardu.


Dr. Gabriel Jan Mincevič yra žinomas kultūros ir švietimo aktyvistas Vilniaus regione, Vilniaus apylinkių tautosakos rinkėjas ir puoselėtojas, lenkų dainų ir šokių ansamblio „Wilenszczyzna“, koncertavusio daugelyje pasaulio šalių, meno vadovas. Yra daugiau kaip 30 dainų autorius, tarp jų ir apie Vilniją. Išleidęs keletą dainų rinkinių bei muzikos vadovėlių. Ypač populiarus tarp lenkų liaudies muzikos mylėtojų jo rinkinys „Pieśni Wileńszczyzny“ („Vilniaus krašto dainos“). 2011 m. išleista G. J. Mincevičiaus knyga „Na co mi Bóg i religia?: (naukowe uzasadnienie wiary)“ (lietuv. „Kam man Dievas ir religija?: (mokslinis tikėjimo pagrindimas“)). 2008 m. už pasiekimus žmogiškojo kapitalo ugdymo srityje dr. Gabriel Jan Mincevič buvo apdovanotas Vilniaus apskrities apdovanojimu – Lietuvos Didžiojo kunigaikščio Gedimino III laipsnio ordinu, o 2012 m. už nuopelnus edukacijos srityje – Lietuvos Didžiojo kunigaikščio Gedimino bronzos medaliu.

Taip pat, Vilniaus rajono savivaldybė siekdama pagerbti šio žymaus Vilnijos krašto visuomenės veikėjo atminimą, 2018 metų gegužės 16 d. Nemenčinės daugiafunkciniame kultūros centre organizuos patriotinės ir religinės dainos festivalį „(...) Ukochana moja ziemio...“, kuriame dalyvaus 7-9 klasių moksleiviai iš viso Vilniaus rajono.

Shadow up