kaires_puses_index
 
 
  
  

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Prisijungimas gyventojams
Prisijungimas

Prisijungimas Gyventojams

Vilniaus rajono savivaldybėje vyko seminaras apie darbo užmokesčio apskaitą

Šiandien, gegužės 4 dieną, Vilniaus rajono savivaldybės didžiojoje salėje vyko seminaras „Darbo užmokesčio apskaita viešajame sektoriuje. Švietimo įstaigų aktualijos“, skirtas buhalteriams skaičiuojantiems darbo užmokestį. Į seminarą, kurį skaitė lektorė ir vyr. buhalterė Vida Šeduikytė, susirinko Vilniaus rajono savivaldybės, seniūnijų ir Vilniaus rajone veikiančių biudžetinių įstaigų darbuotojai.


Seminaro metu buvo aptarta darbo užmokesčio apskaitos viešajame sektoriuje 12 aktualių temų. Mokymo metu buvo pristatyta vertinimo rezultatų įtaka darbo užmokesčio skaičiavimui, taip pat kalbėta apie darbo laiko apskaitą, įtraukiant aktualius klausimus apie paros ir savaitės poilsio laiką, suminės darbo laiko apskaitos taikymo atvejus bei darbo grafikus.

Tęsiant mokymą svarbiais klausimais apie darbo užmokesčio apskaitą, buvo pristatytas priedų, priemokų, premijų, materialinių pašalpų darbuotojams skaičiavimas. Taip pat buvo kalbėta apie darbo apmokėjimą švenčių, poilsio dienomis, dirbant naktį ar budint darbe. Siekiant tinkamai užtikrinti darbuotojų teisę į poilsį, buvo nagrinėjama darbo atostogų tema, jų rūšys ir skaičiavimas, nepanaudotų atostogų bei kompensacijų apskaičiavimas.

Seminaro lektorė Vida visiems susirinkusiems pristatė vieną iš aktualiausių klausimų darbo santykių metu – materialinės žalos atlyginimą, darbo šalių turtinių ir neturtinių interesų apsaugą bei išskaitų iš darbo užmokesčio dydžius. Lektorė seminaro metu taip pat pristatė apmokėjimą už darbą konkrečiais pavyzdžiais ir atvejais. Daugiausia dėmesio buvo skirta apmokėjimui už papildomą darbą, darbą ESF lėšomis finansuojamuose projektuose bei komandiruočių metu.

Nuo 2018 m. sausio 1 d. įsigaliojus Gyventojų pajamų mokesčio (GPM) įstatymo pakeitimams, seminaro lektorė pristatė naujos NPD apskaičiavimo formulės taikymą, NPD skaičiavimą, naują A ir B klasės pajamų mokesčio deklaraciją ir kitų darbuotojo pajamų iš darbdavio lėšų apmokestinimą. Taip pat įsigaliojus naujai VSD (valstybinis socialinis draudimas) ir PSD (privalomasis sveikatos draudimas) skaičiavimo tvarka, lektorė seminaro metu pristatė VSD ir PSD mokesčių tarifus, apmokestinamųjų pajamų rūšis ir neapmokestinamąsias pajamas. Seminaro pabaigoje taip pat kalbėta apie švietimo įstaigų aktualijas, švietimo įstaigų darbuotojų darbo užmokestį ir tvarką.

Seminare vyravo diskusijos, dalyviai dalinosi savo profesionaliomis žiniomis ir asmenine patirtimi. Seminaro lektorė Vida Šeduikytė atsakinėdama į visus dalyviams rūpimus klausimus užtikrino gerą bendradarbiavimo atmosferą. Seminaro pabaigoje visi susirinkusieji padėkojo lektorei už  suteiktas naudingas žinias.


Shadow up