kaires_puses_index
 
 
  
  

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Prisijungimas gyventojams
Prisijungimas

Prisijungimas Gyventojams

Kviečiame prisijungti prie Pasaulinės dienos be tabako minėjimo

Gegužės 31 dieną pasaulis jau 29-ą kartą minės Pasaulinę dieną be tabako. Pasaulio sveikatos organizacija (PSO) ir jos partneriai kviečia visus atkreipti dėmesį į rūkymo žalą sveikatai ir prisidėti prie pasaulio be tabako kūrimo, atsisakant žalingo įpročio ar ieškant pagalbos metant rūkyti. Siekiant pabrėžti tabako vartojimo sukeliamas sveikatos problemas, šių metų Pasaulinės dienos be tabako dienai paminėti skirta „Tabakas ir širdies ligos“ tema.


2018 m. Pasaulinei dienai be tabako daugiausia dėmesio bus skiriama tabako vartojimo sukeliamam poveikiui žmonių širdies ir kraujagyslių sveikatai. Tabako gaminių vartojimas yra labai svarbus veiksnys, sukeliantis periferinių kraujagyslių ir širdies ligas, insulto riziką. Širdies ir kraujagyslių ligos yra viena iš dažniausiai pasitaikančių mirties priežasčių pasaulyje, o tabako vartojimas ir tabako dūmų poveikis sukelia apie 12 proc. mirčių dėl širdies ligų.

Kviečiame visus skirti kuo daugiau dėmesio savo sveikatos stiprinimui, atsisakyti tabako vartojimo ir apsaugoti nuo tabako dūmų visus aplinkinius!

Visi, svarstantys ar jau apsisprendę mesti rūkyti, išsamios informacijos gali gauti svetainėje www.nerukysiu.lt. Taip pat kviečiame peržiūrėti Narkotikų, tabako ir alkoholio kontrolės departamento sukurtą vaizdo filmuką, motyvuojantį nerūkyti, o rūkančius asmenis atsisakyti šio žalingo įpročio.

 

Parengta remiantis
Narkotikų, tabako ir alkoholio kontrolės departamento informacija

Shadow up