kaires_puses_index
 
 
  
  

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Prisijungimas gyventojams
Prisijungimas

Prisijungimas Gyventojams

Ekstremaliųjų situacijų komisijos posėdyje apibendrintas specialiųjų tarnybų pasirengimas vasaros sezonui

Šiandien, gegužės 23 d., Vilniaus rajono savivaldybėje vyko ekstremaliųjų situacijų komisijos posėdis, kuriame dalyvavo atsakingų tarnybų, įstaigų bei Administracijos padalinių atstovai. Posėdyje aptartas specialiųjų tarnybų pasirengimas vasaros laikotarpiui ir kiti svarbūs klausimai.


Posėdžio pradžioje Vilniaus apskrities priešgaisrinės gelbėjimo valdybos viršininko pavaduotojas Evaldas Tamašauskas patikino, kad ugniagesiai gelbėtojai stebi situaciją ir visada yra pasiruošę atskubėti į pagalbą. Priešgaisrinės gelbėjimo valdybos atstovas taip pat priminė apie būtinybę namuose įsirengti dūmų detektorius. Pristatydamas akcijos „Gyvenkime saugiai“ veiklą, kuomet ugniagesiai apsilanko gyvenamuosiuose būstuose, E. Tamašauskas ragino gyventojus būti budriais ir į namus įsileisti tik tarnybinę gaisrininko uniformą vilkinčius priešgaisrinės gelbėjimo valdybos pareigūnus. Jei namuose nebus dūmų detektoriaus, gyventojų nebus skubama bausti. Siekiant užtikrinti gyventojų saugumą, atvykę gaisrininkai patars gyventojams gaisrinės saugos klausimais bei paragins įsirengti dūmų detektorius, kurie įspės gyventojus apie keliamą pavojų jų gyvybei bei turtui. Priešgaisrinės gelbėjimo valdybos atstovas taip pat pasidžiaugė darniu bendradarbiavimu su savanoriais ugniagesiais bei informavo, kad yra ruošiama programėlė susieta su Bendruoju pagalbos centru, leisianti savanoriams pagelbėti ugniagesiams bei operatyviai reaguoti kilus gaisrui.

Posėdžio metu aptariant specialiųjų tarnybų pasirengimą vasaros laikotarpiui, komunalinių tarnybų ir miškų urėdijų atstovai patikino, kad esant poreikiui yra pasiruošę suteikti pagalbą bei padėti Priešgaisrinei gelbėjimo tarnybai kovoti su ugnimi.

Posėdyje dalyvavę Vilniaus rajono poliklinikos ir Nacionalinės visuomenės sveikatos centro atstovai akcentavo, kad šiltajam metų sezonui įsibėgėjant, laukuose tiksi ne tik gaisrų pavojus, bet ir suaktyvėja erkės, todėl ragino visus tinkamai apsisaugoti nuo erkių ir jų platinamų ligų. Pasak sveikatos įstaigų atstovų, atšilus orams ir pradėjus žydėti augalams, paaštrinamos alergijos simptomai, todėl visi alergiški žmonės turėtų imtis atsargumo priemonių.

Šilti orai atneša ne tik džiugias akimirkas gamtoje, bet ir miškų ar žolės gaisrų, sukeliančių didelių nuostolių gamtai ir gyventojams, grėsmę. Tokių gaisrų pasekmės dažnai būna neprognozuojamos, todėl kviečiame visus nelikti abejingais mus supančiai gamtai ir primename, kad sausringuoju metų laikotarpiu lankantis gamtoje būtina elgtis atsargiai ir atsakingai. Poilsiui rinkimės tik specialiai tam įrengtas aikšteles ar stovyklavietes, sausringą vasarą susilaikykime nuo laužų kūrenimo, nes net mažiausia kibirkštėlė miškui gali būti lemtinga.

Šilti ir karšti orai – taip pat aktualūs mėgstantiesiems maudytis atviruose vandens telkiniuose. Šiltiems orams įsibėgėjant, raginame saugiai ir atsakingai organizuoti poilsį prie vandens, rūpintis savo sveikata ir saugumu.

Kviečiame susipažinti su aktualia Lietuvos pasiruošimo ekstremaliosioms situacijoms informacija.

Shadow up