kaires_puses_index
 
 
  
  

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Prisijungimas gyventojams
Prisijungimas

Prisijungimas Gyventojams

Vyko Ekstremalių situacijų operacijų centro posėdis

Vakar, gruodžio 6 d., Vilniaus rajono savivaldybėje vyko Ekstremalių situacijų operacijų centro posėdis, kurio tikslas – įvertinti Ekstremalių situacijų komisijos operacijos centro narių pasirengimą ir sprendimus dėl visuomenės informavimo radiacinio pavojaus atveju.


Posėdyje dalyvavo Vilniaus rajono savivaldybės direktoriaus pavaduotoja Beata Maliušickaja, Vilniaus rajono savivaldybės priešgaisrinės gelbėjimo valdybos, Vilniaus apskrities policijos komisariato, Vilniaus regiono aplinkos apsaugos departamento Vilniaus rajono agentūros, Vilniaus valstybės miesto maisto ir veterinarijos tarnybos, Radiacinės saugos centro, VšĮ „Vilniaus rajono centrinės poliklinikos“, AB „ESO“ Vilniaus regiono tinklo eksploatavimo departamento, Vilniaus apskrities priešgaisrinės gelbėjimo valdybos, Nacionalinės visuomenės sveikatos centro prie Sveikatos ministerijos, Vilniaus rajono savivaldybės administracijos ir seniūnijų atstovai. Taip pat dalyvavo Vilniaus rajono autobusų parko, AB „ESO“ dujų tinklo eksploatavimo skyriaus, UAB „Nemėžio komunalininkas“, UAB „Nemenčinės komunalininkas“ ir Vilniaus pasienio rinktinės Sienos kontrolės skyriaus atstovai.

Posėdžio metu buvo organizuotos Vilniaus rajono ekstremaliųjų situacijų operacijų centro stalo pratybos, kurios vyko diskusijų forma. Pratybų dalyviai pasiskirstę į keturias grupes pagal kompetencijas sprendė aktualius klausimus galimo radiacinio pavojaus atveju. Savo žinias ir pasirengimą pademonstravo Operacinio vertinimo, ekstremaliųjų situacijos ir informacijos valdymo grupė, Visuomenės informavimo, Materialinio techninio aprūpinimo bei Administravimo ir elektroninių ryšių organizavimo ir palaikymo grupės.

Posėdyje dalyvavusi Radiacinės saugos centro atstovė visiems susirinkusiems papasakojo apie apsaugomuosius veiksmus atskirose avarijų fazėse, avarijų parengties zonose ir avarinio planavimo atstumuose. Supažindino visus su konkrečiomis apsaugos priemonėmis.

Po įvykusių pratybų visi dalyviai aktyviai diskutavo, užduodavo klausimus, netrūko konkrečių pavyzdžių, interpretacijų ir palyginimų nagrinėjant skirtingas situacijas.

Atkreipiame dėmesį, kad internetinėje svetainėje www.rsc.ltpirmame puslapyje yra patalpinta brošiūrėlė „Ką reikia žinoti apie pasirengimą branduolinei avarijai”, rasite ir kitos naudingos informacijos. Raginame susipažinti.

Shadow up