kaires_puses_index
 
 
  
  

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Prisijungimas gyventojams
Prisijungimas

Prisijungimas Gyventojams

Informacija norintiems skiepytis nuo tymų

Lietuvoje plintant užkrečiamajai ligai – tymams, daugėja suaugusiųjų, norinčių pasiskiepyti nuo šios ūminės, itin užkrečiamos, sisteminį odos bėrimą sukeliančios virusinės infekcijos. Ypač rekomenduojama pasiskiepyti nuo tymų vykstantiems į šalis, kuriose registruojama daugiausia susirgimų tymais atvejų – Ukrainą, Serbiją, Prancūziją, Italiją, Graikiją, Rusiją, Sakartvelą, Rumuniją. Europos ligų prevencijos ir kontrolės centro duomenimis, vienas asmuo, susirgęs tymais, gali užkrėsti nuo 12 iki 18 kontaktinių asmenų.


                         Asociatyvi nuotr. pexels.com

Lietuvoje, kaip ir daugelyje Europos Sąjungos šalių, nemokamai nuo tymų skiepijami vaikai, sulaukę Vaikų profilaktinių skiepų kalendoriuje nustatyto amžiaus: pirmąja tymų, epideminio parotito ir raudonukės (toliau – MMR) vakcinos doze skiepijami 15-16 mėnesių, antrąja - 6-7 metų vaikai.

Asmenys, turėję sąlytį (kontaktiniai asmenys) su sergančiuoju tymais, per 72 val. po kontakto su sergančiuoju gali pasiskiepyti nemokamai Privalomojo sveikatos draudimo fondo biudžeto lėšomis įsigyta vakcina, kreipdamiesi į savo šeimos gydytoją. Kiti tai gali padaryti savo lėšomis.

Suaugusieji skiepijami kombinuota konjūguota tymų-epideminio parotito-raudonukės Priorix vakcina. Norintys pasiskiepyti nuo tymų suaugusieji asmenys, kurie nežino savo imuniteto būklės (ar yra skiepyti nuo tymų, ar imunitetas po skiepijimo dar pakankamas), pirmiausia turėtų išsitirti savo imuniteto būklę. Tai galima atlikti nuvykus į Nacionalinės visuomenės sveikatos laboratorijos parazitologinių ir serologinių tyrimų skyrių Gėlių g. 9, Vilniuje, telefonas pasiteiravimui (8 5) 21 22 718. Šeimos gydytojo siuntimo tyrimams nereikia. Tyrimo metu bus nustatytas imunoglobulinų G lygis, pagal kurį bus sprendžiama ar organizmas turi apsaugą nuo tymų viruso. Jei asmuo persirgęs tymais, jo organizme po ligos susiformavo stiprus imunitetas ir skiepytis papildomai tikrai nereikia.

Išsityrus imuniteto būklę patartina atvykti pas savo šeimos gydytoją, kad būtų įvertinta bendra organizmo būklė ir ar nėra priešparodymų skiepytis. VšĮ Vilniaus rajono skiepų kabinetas mokamų skiepų nuo tymų neatlieka, todėl maloniai prašome kreiptis į UAB Endemic ar UAB Antėja skiepų kabinetus.

                     

VšĮ Vilniaus rajono centrinės poliklinikos
administracija

Shadow up