kaires_puses_index
 
 
  
  

 

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Prisijungimas gyventojams
Prisijungimas

Prisijungimas Gyventojams

Šventinis renginys „Dainuojame, deklamuojame ir vaidiname lietuviškai“Avižienių vaikų lopšelyje-darželyje

Atsižvelgiant į Valstybinės kalbos inspekcijos 2018-12-11 raštą Nr. 10V-550 „Dėl lietuvių kalbos dienų“, 2019m. Vasario 16 d. - kovo 11 d. surengti lietuvių kalbos dienas Lietuvos įstaigose, visuomeninėse organizacijose ir lietuvių bendruomenėse užsienyje, Avižienių vaikų lopšelyje-darželyje vasario 18 - kovo 1 dienomis vyko projektas „Mylėkime ir gerbkime lietuvių kalbą“. Projekto tikslas - didinti lietuvių kalbos prestižą, stiprinti lietuvių kalbos mokymosi motyvaciją, lavinti rišlios kalbos įgūdžius, suteikti vaikams džiaugsmą leidžiant įsijausti į pasakų personažų vaidmenis.


Avižienių vaikų lopšelis-darželis - tai įstaiga, kurioje vaikai ugdomi lietuvių ir lenkų kalbomis. Taigi, projekte ir projekto baigiamajame renginyje dalyvavo Avižienių vaikų lopšelio-darželio „Smalsučių“, „Boružėlių“, „Bitučių“ grupių vaikai, ugdomi lietuvių ugdomąja kalba, „Koraliki“, „Motylki“, „Krasnoludki“ grupių vaikai, ugdomi lenkų ugdomąja kalba, taip pat pedagogai, tėveliai ir kiti įstaigos darbuotojai.
Projekto baigiamasis renginys „Dainuojame, deklamuojame ir vaidiname lietuviškai“  vyko šių metų kovo 4 dieną. Renginio metu vyko pokalbiai apie tėvynę, lietuvių liaudies tradicijas, šventes ir papročius. Vaikai pasakojo, kokius Lietuvos miestus jie žino, apibūdino gražią Lietuvos gamtą, Lietuvoje gyvenančius žmones ir jų vartojamą lietuvių kalbą. Renginio eigoje ugdytiniai šoko lietuvių liaudies ratelius, žaidė žaidimus, pasipuošę karūnėlėmis vaidino lietuvių liaudies pasakas, dainavo dainas ir deklamavo eilėraščius lietuvių kalba.
Šis projektas ir projekto baigiamasis renginys mums dar kartą parodė, kokia graži ir turtinga mūsų lietuvių kalbą. Ir nesvarbu, kam ji yra gimtoji, o kam - valstybinė, visi mes privalome ją mylėti ir gerbti.

 Renginio vedančioji
Vyr. mokytoja J. Grigienė

Shadow up