kaires_puses_index
 
 
  
  

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Prisijungimas gyventojams
Prisijungimas

Prisijungimas Gyventojams

Julianas Tuvimas – žodžio burtininkas

Šiais metais vienam geriausių ir žinomiausių tarpukario lenkų poetui Julianui Tuvimui sukanka 125 metai. Gimęs rugsėjo 13 dieną 1894 metais Lodzėje žydų kilmės poetas buvo ir vodevilių, operetinių librečių, dainos tekstų, eskizų autorius, rusų, prancūzų, vokiečių bei lotynų poezijos vertėjas.


Nuo 1904 iki 1914 m. mokėsi Vyriausybinėje vyrų gimnazijoje. Pradžioje jis mokė prastai, nerodė susidomėjimo mokslu, ypač matematika, dėl ko turėjo kartoti šeštos klasės kursą. Siekdamas pradėti studijas 1916 metais jis persikėlė į Varšuvą. Jis studijavo teisę ir lenkų kalbą Varšuvos universitete (1916 – 1918 m.), bet baigė tik vieną semestrą.

1939 metais emigravo į Prancūziją. 1940 metais persikėlė į Lizboną, po to į Rio de Žaneirą ir Niujorką, kur pragyveno 5 metus (1942-1946). Į Lenkiją Tuvimas grįžo 1946 metais. Mirė 1953 metų gruodžio 27 dieną Zakopanėje. Palaidotas Varšuvoje, Povonzkų kapinėse.

Kovo 14 dieną, Vilniaus rajono savivaldybės Centrinėje bibliotekoje įvyko renginys skirtas Juliano Tuvimo gimimo metinėms. Šią progą mūsų bibliotekoje apsilankė Rudaminos Ferdinando Ruščico gimnazijos 4b klasės moksleiviai su mokytoja Lucija Andrijevska. Vaikai buvo supažindinti su poeto biografija ir kūryba. Dar moksleiviai atliko keletą užduočių – sudėjo iš iškarpų eilėraščius, įrašė tekste praleistus žodžius, sudalyvavo mini-viktorinoje.


Shadow up