kaires_puses_index
 
 
  
  

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Prisijungimas gyventojams
Prisijungimas

Prisijungimas Gyventojams

Mamos dienos proga Vilniaus rajono daugiavaikei motinai įteiktas garbingas ordino „Už nuopelnus Lietuvai“ medalis

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė Motinos dienos proga tradiciškai pasveikino ir ordino „Už nuopelnus Lietuvai“ medaliais apdovanojo daugiavaikes motinas, Lietuvai išauginusiais ir tinkamai, dorai išauklėjusias penkis ar daugiau vaikų. Garbingas apdovanojimas įteiktas ir Vilniaus rajono gyventojai, daugiavaikei motinai – Danutai Dakševič.


Maišiagalos seniūnijoje gyvenanti Danuta Dakševič yra 6-ių vaikų – 3-ų sūnų ir 3-ų dukrų mama. Dorais žmonėmis išaugintas gražus pulkas vaikų – abiejų tėvų – Danutos ir jos a. a. vyro Franco, kartu pragyvenusių 30 metų, nuopelnas.

D. Dakševič gimė Riešės seniūnijoje, Vilniaus rajone. Dirbo paštininke, Vilniaus miesto gamykloje Galvanikos ceche, po to dirbo Gudelių kaime Kultūros įstaigos bibliotekoje, vėliau tapo direktore. Nepaisant gausaus vaikų skaičiaus nuolat dirbo ir sukaupė 43 metų darbo stažą.

D. Dakševič turėjo ir nuosavą ūkį, augino naminius gyvulius. Daugiavaikė motina net ir sunkiai fiziškai dirbdama savo nuosavame ūkyje, suspėdavo tinkamai pasirūpinti savo vaikais, rasdavo jėgų apgaubti juos šiluma ir meile, deramai tvarkytis buityje. Būdama reikli ir darbšti motina kartu su vyru mokė vaikus pareigingumo, atsakomybės bei pratino juos prie darbo. Dėka tinkamo sutuoktinių atžalų auklėjimo ir ugdymo, Dakševičių vaikai – dori, darbštūs bei besilaikantys visuomenės nustatytų elgesio normų Lietuvos piliečiai. Daugiavaikė motina jaučia ne tik kartu gyvenančių vaikų šiluma ir rūpestį, bet ir kitų vaikų ir jų atžalų meilę. Šiandien Danuta – ne tik šešių vaikų mama, bet ir aštuonių vaikaičių močiutė bei vieno proanūkio prosenelė.

Artėjančios motinos dienos proga, ordino „Už nuopelnus Lietuvai“ medaliu Prezidentės dekretu iš viso apdovanotos 45 daugiavaikės motinos. Joms įsegti iš sidabro nukaldinti medaliai. Apdovanotosioms įteikti ir apdovanojimo dokumentai: Respublikos Prezidento dekretas, šalies vadovo pasirašytas ir jo antspaudu patvirtintas ordino diplomas, ordinų kanclerio pasirašytas ir jo antspaudu patvirtintas medalio ženklo liudijimas. Daugiavaikėms motinoms su medaliu taip pat skiriama ir vienkartinė piniginė premija. Graži daugiavaikių motinų apdovanojimų tradicija teikiama nuo 2004 m.

Dar kartą sveikiname visą gausią Dakševičių šeimą ir linkime daug sveikatos, rūpesčio, meilės ir supratimo!

Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarijos nuotraukos /
Robertas Dačkus

Shadow up