kaires_puses_index
 
 
  
  

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Prisijungimas gyventojams
Prisijungimas

Prisijungimas Gyventojams

Pasieniečio profesijos pristatymas Vilniaus rajono gimnazijose

Trečiadienį Vilniaus pasienio rinktinės bendruomenės pareigūnė susitiko su Vilniaus rajono Nemenčinės Konstanto Parčevskio ir Buivydžių Tadeušo Konvickio gimnazistais.Konstanto Parčevskio mokykloje Vilniaus pasienio rinktinės bendruomenės pareigūnė padalinusi į dvi grupes bendravo su 6-10 klasių jaunuoliais. Jaunesniųjų mokinių grupei buvo papasakota apie pasieniečius, pristatyta darbo pobūdžio specifika ir pereita prie temos apie nepilnamečių nusikalstamumą bei atsakomybę už tam tikras veikas, tokias kaip kontrabanda ar neteisėtas valstybės sienos kirtimas.


Vedant prevencinio pobūdžio paskaitą vyresniųjų gimnazistų grupei, iš karto buvo pereita prie nusikalstamumo prevencijos, nes paaiškėjo, kad didžioji dauguma jaunuolių yra susidūrę su pasieniečiais vykdami į užsienį ir jau neblogai išmano jų funkcijas. Vyresniųjų klasių mokiniai noriai dalyvavo diskusijoje, uždavė daugybę klausimų, todėl pradėjus pasakoti apie nepriekaištingą reputaciją, kaip vieną iš privalomų sąlygų norint tapti pasieniečiu, jaunuolius sudomino stojimo į Pasieniečių mokyklą tvarka.Įpusėjus dienai, bendruomenės pareigūnė susitiko su Buivydžių Tadeušo Konvickio gimnazijos pradinukais, šiuo metu dalyvaujančiais mokyklos organizuojamoje savaitės stovykloje „Spindulys“. Nors stovyklos nariai buvo ikimokyklinio ugdymo ir pradinių klasių ugdytiniai, kai kurie iš jų gebėjo pakomentuoti įvairias situacijas ir pateikti savo supratimą apie pasieniečius (aut. mokykla yra netoli pasienio ruožo, tad dažnai tampa pasieniečių maršruto dalimi, todėl pradinukai papasakoję neretai juos matą).

Demonstruojant nuotraukas ir kartu diskutuojant apie pavaizduotas situacijas, matomas specialiąsias priemones ar tarnybinių šunų veisles, pradinukai galėjo daugiau sužinoti apie pareigūnus, o užduodami klausimai išsklaidė visas jų abejones. Vieni iš įdomesnių klausimų buvo apie tai, ,,kas gresia pareigūnui pametus uniformą arba kinologui pametus šunį…“

Vilniaus pasienio rinktinės bendruomenės pareigūnė taip pat paruošė vaikams užduotį, o nusprendus patikrinti net kelias valandas užsitęsusio susitikimo metu gautas žinias, jaunuoliai buvo paprašyti nupiešti tai, kas jiems labiausiai įsiminė ar patiko iš  tądien matytų vaizdų.

Po bendros nuotraukos ir piešinių aptarimo, mokiniai bendruomenės pareigūnei įteikė juos kaip atminimo dovanėlę.Dovilė Sabaliauskienė

Shadow up