kaires_puses_index
 
 
  
  

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Prisijungimas gyventojams
Prisijungimas

Prisijungimas Gyventojams

Folklorinis ansamblis „Sużanianka“ šventė savo 30-ąjį veiklos jubiliejų

Birželio 15 d. Nemenčinės daugiafunkcinio kultūros centro Sužionių skyriuje folklorinis ansamblis „Sużanianka“ savo garbingo 30-ojo veiklos jubiliejaus proga surengė šventinį koncertą.


Jubiliejinė ansamblio šventė prasidėjo nuo Šv. Mišių Sužionių Šv. Felikso Valua bažnyčioje, vėliau Sužionių skyriuje visiems atvykusiems ansamblis surengė šventinį koncertą. Pasidžiaugti garbingu ansamblio jubiliejumi ir pasveikinti šį kūrybingą ansamblį atvyko: Lietuvos lenkų rinkimų akcijos-Krikščioniškų šeimų sąjungos lyderis, Europos Parlamento narys Valdemar Tomaševski, Lenkijos Respublikos ambasados Vilniuje Konsulinio skyriaus vadovas Marcin Zenevič, Tarybos nariai: Stanislav Adamaitis, Zigmont Ždanovič ir Edmund Šot, Vilniaus rajono savivaldybės merės patarėja Alina Tunkevič, Vilniaus rajono Nemenčinės daugiafunkcinis kultūros centro direktorius German Komarovski, Vilniaus krašto etnografinio muziejaus direktorius Algimantas Banevič, Stanislavo Moniuškos lenkų kultūros centro Lietuvoje pirmininkė-direktorė Apolonija Skakovska, Sužionių seniūnijos seniūnas Tadeuš Aliancevič bei Nemenčinės seniūnijose seniūnė Valerija Stakauskaitė. Į jubiliejinį koncertą taip pat atvyko svečiai iš Lenkijos. Pasveikinti kolegų atvyko ir kapela iš Maišiagalos „Kapela Dvorska“, Siužionių kolektyvas „Kapela Świętojańska“ bei vokalinis ansamblis „Jezioranka“ iš Pikeliškių.

Atvykę svečiai negailėjo jubiliatams daug nuoširdžių sveikinimų ir linkėjo daug kūrybos, geros nuotaikos ir energijos.

 

* Folklorinis ansamblis „Sużanianka“ buvo įkurtas 1989 m. balandžio mėnesį. Įkūrėjai — I. Špakov ir L. Stankevič, pirmas vadovas — A. Kalinov, o dabartinė vadovė – Margarita Kržiževska. Šiuo metu ansamblį sudaro 10 atlikėjų, kurioms dainavimas ansamblyje yra neatskiriama jų visuomeninio ir kultūrinio gyvenimo dalis.

Repertuarą sudaro vietinės folklorinės dainos, kalendorinių švenčių dainos, giesmės ir spektakliai, šiuolaikinės dainos apie Vilnijos kraštą, religinės ir laidotuvių giesmės, lenkų liaudies ir patriotinės dainos. Ansamblis aktyviai dalyvauja įvairiuose koncertuose ir festivaliuose, rajono bei šalies peržiūrose, konkursuose ir projektuose.

Shadow up