kaires_puses_index
 
 
  
  

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Prisijungimas gyventojams
Prisijungimas

Prisijungimas Gyventojams

Žemdirbystės tradicijos tęsiamos toliau. Vyko jau 12-ą kartą organizuotos Vilniaus rajono artojų varžybos

Šiandien, birželio 21 d. Marijampolio seniūnijoje esančiame Parudaminio kaime dėl geriausio Vilniaus rajono artojo vardo varžėsi 9 rajono arimo meistrai, kurie pademonstravo savo sugebėjimus ir parodė visiems tikrąjį arimo meną.


Šiemet tai jau 12-ą kartą organizuotos artojų varžybos, kurias inicijuoja Vilniaus rajono savivaldybė. Pirmos Vilniaus rajono artojų varžybos buvo organizuotos 2003 m. Lavoriškėse. 12 kartų organizuotos varžybos taip pat vyko Nemenčinėje, du kartus Paberžėje, Rukainiuose, Riešėje, Maišiagaloje, Zujūnuose, Mickūnuose, Medininkuose, Rudaminoje ir šiandien – Marijampolyje. Kiekvieną kartą varžybos vyksta tam tikros seniūnijos ūkininko žemės sklype. Šiais metais žemdirbių laukiamos tradicinės artojų varžybų vyksta ūkininko Edvardo Novickio laukuose.

Šiandien laimėti I vietą bei iškovoti geriausią Vilniaus rajono artojo vardą atvyko 9 Vilniaus rajono ūkininkai: praeitais metais iškovojęs pirmą vietą Jan Butkevič iš Mickūnų sen., Andrej Zaicev iš Rudaminos sen., Česlav Avdej iš Mickūnų sen., Edvard Novickij iš Marijampolio sen., Rafal Karneckij iš Lavoriškių sen., Jaroslav Gaidukevič iš Nemėžio sen., trečią vietą 2018 m. artojų varžybose laimėjęs Miroslav Barkovskij iš Marijampolio sen., Gžegož Salmanovič iš Rukainių sen. ir Romuald Rakalovič iš Medininkų sen.

Kiekvienais metais Vilniaus rajono artojų varžybas sulaukia daug dėmesio, o pažiūrėti bei įvertinti artojų meistriškumą atvyksta daug garbių svečių ir besidominčių žemės ūkiu gyventojų. Palinkėti gero starto, pasižavėti artojų meistriškumu bei kartu su visa susirinkusia bendruomene sudalyvauti daug dėmesio sulaukiančiose varžybose atvyko: Seimo narys Česlav Olševski, Vilniaus rajono savivaldybės merė Marija Rekst, Vilniaus rajono savivaldybės mero pavaduotoja Teresa Demeško, Tarybos nariai, Savivaldybės administracijos Žemės ūkio skyriaus specialistai, varžybų pradininkė, Tarybos narė ir buvusi Žemės ūkio skyriaus vedėja Liucijana Binkevič, kaimyninių seniūnijos atstovai.

Varžybų dalyvius vertino kompetentinga komisija: Lietuvos žemės ūkio konsultavimo tarnybos (LŽŪKT) Šalčininkų biuro atstovas ir vyr. teisėjas Eugenijus Lukoševičius, LŽŪKT Vilniaus biuro vadovė Teresa Gerdvilienė, Sužionių seniūnas Tadeuš Aliancevič, Vilniaus technologijų, verslo ir žemės ūkio mokyklos dėstytojas Stanislav Palkevič.

Pagerbti ir pasveikinti atvykusieji pagrindiniai varžybų rėmėjai: Vilniaus rajono savivaldybės administracija, UAB „Galuotas“, AB „Vilniaus Lytagra“, G. Tankeliun įmonė „Hegvita“, UAB „Agrodetalė“, UAB „Gotas“, UAB „STOKKER“, UAB „Autotoja“, UAB „Rovaltra“ ir UAB „LIVILA“.

Po iškilmingo varžybų atidarymo dalyviai kibo prie sumetimo paruošiamosios vagos ir pagrindinio arimo. Artojai buvo vertinami pagal 12 varžybų vertinimo kriterijų, tokių kaip vagos tiesumas, sumestinė, piktžolių naikinimas, sėklos guolis. Komisija taip pat vertino plūgo įleidimą ir iškėlimą, išmestinę bei bendrą arimo vaizdą. Maksimalus balų skaičius – 120.

Pagaliau atėjo ilgai laukta visų varžybų akimirka – nugalėtojų paskelbimas ir apdovanojimas.

Geriausiu šių metų Vilniaus rajono artoju antrus metus iš eilės tapo Jan Butkevič iš Mickūnų seniūnijos (surinko 99,75 taškų).

II vietą iškovojo 88,75 taškus gavęs Miroslav Barkovskij iš Marijampolio seniūnijos, o III vieta atiteko Česlavui Avdej iš Mickūnų seniūnijos, surinkusiam 79,25 taškų.

Pirmos-trečios vietų nugalėtojai buvo apdovanoti taurėmis, Vilniaus rajono savivaldybės mero padėkos raštais bei piniginiai prizais. Daug gražių žodžių Vilniaus rajono artojams, puoselėjantiems žemdirbiškas tradicijas, negailėjo ir varžybų rėmėjai, kurie visiems dalyviams taip pat įteikė dovanų.

Dar kartą sveikiname nugalėtojus ir  linkime gero derliaus ne tik žemės ūkio, bet ir kitose veiklos srityse!

 

 

 

Shadow up