kaires_puses_index
 
 
  
  

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Prisijungimas gyventojams
Prisijungimas

Prisijungimas Gyventojams

Ekstremaliųjų situacijų komisijos posėdyje – sausros ir vandens telkiniuose slypinčių pavojų aktualūs klausimai

Šiandien, birželio 26 d. Vilniaus rajono savivaldybėje vyko ekstremaliųjų situacijų komisijos posėdis, kuriame buvo svarstomas klausimas dėl civilinės saugos parengties užtikrinimo vandens tiekimo įmonėse bei aptartos atitinkamų institucijų prevencinės priemonės, mažinančios nelaimių skaičių maudymosi sezonu.


Posėdžio pradžioje UAB „Nemenčinės komunalininkas“ atvykęs atstovas papasakojo apie šiuo metu vyraujančią sausrą bei pažymėjo, kad karščiams nenuslūgstant yra nustatyti atvejai dėl krintančio vandens lygio šuliniuose ir vandens telkiniuose. Taip pat dar kartą pabrėžta, kad prasidėjus sausrai, geriamojo vandens sunaudojama daugiau nei įprastai, todėl būtina raginti gyventojus vandenį vartoti atsakingai ir taupiai, kiek įmanoma mažiau jo skirti laistymui, kad piko valandomis (20 – 22 val.) visiems užtektų vandens būtiniausioms reikmėms. UAB „Vilniaus vandenys“ atstovas taip pat prisidėjo prie paraginimų būti pilietiškiems savo kaimynų atžvilgiu ir užtikrino, kad esant sausros ekstremaliai situacijai, „Vilniaus vandenys“ turi techniką, galinčią aprūpinti gyventojus geriamuoju vandeniu.

Apie vieną iš skaudžiausių vasaros temų – nelaimes vandenyje, kalbėjo Vilniaus apskrities priešgaisrinės gelbėjimo valdybos viršininko pavaduotojas Evaldas Tamašauskas pristatydamas skendimų statistiką Vilniaus rajone. Per 2014-2018 m. Vilniaus rajone nuskendo 31 žmogus, iš kurių – 2 vaikai. Didžiausias skenduolių skaičius užfiksuotas 2018 m., kuomet nuskendo 11 žmonių. Šiais metais kol kas pavyko išvengti didelių nelaimių, per visus metus užfiksuotas tik vienas skendimo atvejis pasibaigęs mirtimi. E. Tamašauskas prezentacijos metu pateikė ir rekomendacijas Vilniaus rajono padėties gerinimui.

Vilniaus apskrities priešgaisrinės gelbėjimo valdybos viršininko pavaduotojas Evaldas Tamašauskas taip pat papasakojo apie valdybos vykdomą prevencinę veiklą, siekiant užkirsti kelią nelaimėms prie vandens telkinių, stovyklavietėse ir kitose viešosiose, vasarą pamėgtose, erdvėse. Viršininko pavaduotojas paragino visus gyventojus būti budriems, nepamiršti apie vandenyje slypinčius pavojus bei paragino susipažinti su ekstremalioms situacijoms spręsti paruošta internetine svetaine www.lt72.lt. Joje gyventojai gali sužinoti kaip elgtis atsitikus nelaimei, ar kokių veiksmų imtis užkertant kelią nelaimėms. Pateikiamos ir kitos naudingos internetinės svetainės, kuriose galima rasti daug prevencinės medžiagos: http://www.ugm.lt/lt/saugus_elgesys_vandenyje.html bei Visuomenės sveikatos biuro parengta prevencinė medžiaga vaikams: https://prezi.com/2spqjqjljota/6-12-klases/, https://prezi.com/b3cl5lyn-m4s/pradinukams/.

Aptariant maudynes Vilniaus rajono vandens telkiniuose ir prevencinę veiklą siekiant išvengti skendimo atvejų, Vilniaus rajono policijos komisariato Viešosios policijos skyriaus viršininkas Bogdan Antonovič pabrėžė, kad patruliuojant policijos pareigūnai lankosi bei akylai stebi situaciją ir prie vandens telkinių.

Komisijos posėdžio eigoje buvo gautas pasiūlymas populiariausiose Vilniaus rajono maudyklose įrengti atitinkamas gelbėjimo ir saugos priemones: virves, gelbėjimosi ratus, gelbėjimo plūdurus, informacinius stendus.

Vilniaus rajono savivaldybės Priešgaisrinės tarnybos vadovas Kęstutis Velikianecas kalbėdamas apie prevencines veikas, pabrėžė, kad vykstant vasaros vaikų stovykloms, Tarnyba savanoriškai atvažiuotų pravesti prevencinių pamokėlių atostogaujantiems vaikams.

Posėdžio pabaigoje taip pat buvo nagrinėtas klausimas dėl Pagirių seniūnijos Vaidotų gyvenvietės gautų gyventojų skundų dėl UAB „Via fortis“ sandėliuojamų medienos skiedrų keliamų dulkių šalimais gyvenantiems asmenims.

 

Shadow up