kaires_puses_index
 
 
  
  

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Prisijungimas gyventojams
Prisijungimas

Prisijungimas Gyventojams

Vyko Vilniaus rajono savivaldybės administracijos ir Vilniaus apskrities valstybinės mokesčių inspekcijos atstovų susitikimas

Liepos 2 d. Vilniaus rajono savivaldybėje lankėsi bei su Vilniaus rajono savivaldybės administracijos atstovais susitiko bei ne vieną aktualų klausimą aptarė Vilniaus apskrities valstybinės mokesčių inspekcijos (toliau – Vilniaus AVMI) atstovai.


Susitikimo metu nemažai kalbėta apie gyventojų pajamų mokesčio paskirstymo naujoves, pasidalinta pasiūlymais kaip savivaldybės galėtų šio mokesčio surinkti dar daugiau ir tokiu būdu papildyti savo biudžetą. Prisiminta ir aptarta ir biudžeto surinkimo problema, susijusi su atvykstančiais dirbti užsieniečiais – užsieniečių tarpe pastebima kur kas didesnė dalis dirbančių nelegaliai, o dirbantys legaliai nedeklaruoja gyvenamosios vietos kitoje valstybėje, kol tam nėra būtinybės, taigi tokioje situacijoje nukenčia savivaldybės, kurioje toks pilietis gyvena biudžetas.

Aptarti ir kiti svarbūs bei aktualūs klausimai, kaip, pavyzdžiui, visuomenės sąmoningumo skatinimas, bendros iniciatyvos ir informacijos sklaida apie šešėlinę ekonomiką. Susitikimas atnešė abiem pusėms naudingą sprendimą – nuspręsta suderinti ir pasirašyti bendradarbiavimo sutartį, kuria ateityje bus įsipareigojama keistis aktualia informacija, bendradarbiauti vykdant visuomenės švietimo mokesčių klausimais iniciatyvas, šešėlinės ekonomikos prevenciją. Tikimasi, jog tokia informacija kaip, pavyzdžiui, nekilnojamo turto, žemės mokesčio skolininkų sąrašai, padės užtikrinti didesnį mokesčių surinkimą ir savivaldybėms tokiu būdu padidinti surenkamą savivaldybės biudžetą, o mokesčių inspekcijai – padės gerinti surenkamų mokesčių bendrus rodiklius.

 

Pagal Vilniaus AVMI informaciją
Nuotr. vrsa.lt

Shadow up