kaires_puses_index
 
 
  
  

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Prisijungimas gyventojams
Prisijungimas

Prisijungimas Gyventojams

STEAM projekto veiklos Nemenčinės Konstanto Parčevskio gimnazijoje

Nemenčinės Konstanto Parčevskio gimnazijoje gegužės – birželio mėnesiais projektas Erasmus+ “Birds without Borders“ (lt.„Paukščiai be sienų“) įgyvendino eilę STEAM susijusių veiklų ir intensyviai integravo mokamuosius dalykus.


Gegužės 9d. vykusioje projekto vaizdo konferencijoje etwinning platformoje „Engineering for Environment“ (lt. „Inžinierija aplinkos labui“), dalyviai pateikė įvairius inžinerinius sprendimus, kurie pagerino ekologijos būklę. Mūsų gimnazijos mokiniai pristatė įvairias ekologiško plastiko rūšis ir jų privalumus. Portugalai kalbėjo apie vandens taupymo svarbą ir būdus kaip taupyti vandens išteklius, turkai atskleidė biokuro savybes, Rumunijos ir Slovėnijos atstovai paruošė medžiagą apie pasaulio klimato atšilimą, oro užterštumą bei būdus kaip sumažinti neigiamus žmogaus veiklos padarinius.

Tęsiant bioplastiko temą, gegužės 15d. mūsų gimnazijoje chemijos pamokos metu devintokai pagamino ekologišką plastiką, stebint chemijos mokytojai Halinai Verikienei bei konsultuojant anglų kalbos mokytojai Inesai Ruseckai, nes metodinė medžiaga šiai pamokai buvo paruošta anglų kalba. Kai kurie mokiniai taip susidomėjo šia tema, kad net pasigamino yrantį plastiką namuose.

Biologijos mokytoja Regina Komar, muzikos mokytoja Olga Krasodomska ir anglų kalbos mokytoja Inesa Rusecka sudomino G1 klasės mokinius mūsų sodų paukščių giesmėmis. Gegužės 22 d. jaunimas mokėsi atpažinti lakštingalos, strazdo, vyturio giesmes, vėliau jų žinios buvo vertinamos skaitmenine programėle kahoot ir mobiliųjų telefonų pagalba. Kiek vėliau mokiniai žavėjosi garsiais Šarlio Kamilio Sen Sanso, Igorio Stravisnkio, Olivjė Mesiano muzikos kūriniais, kurie buvo įkvėpti paukščių čiulbėjimo ir mėgino atpažinti, kokie tai buvo paukščiai.

Pasinaudojome ir mokslo populiarinimo programa, kuomet aukštosios mokyklos atvėrė moksleiviams duris į savo paskaitas. Todėl gegužės 22 d. mūsų aštuntokų ir devintokų grupė  nuvyko į Saulėtekio VU Gyvybės mokslų centrą paklausyti Vilniaus universiteto profesoriaus Eugenijaus Butkaus STEAM paskaitos „Naujos medžiagos: nuo paprastų molekulių iki nanotechnologijų“. Mokiniai ne tik sužinojo apie sulankstomų ekranų technologiją, bet ir apie naujausius Lietuvos mokslininkų laimėjimus biomedicinos srityje.

Birželio 12 d. nuvykę į Klaipėdos Jūrų muziejų mokiniai atliko projekto užduotis, rinko  informaciją apie įvairius vandens paukščius (kirus, žuvėdras, kormoranus, narus ir kitus), Baltijos jūros ekologiją, už tai jie buvo apdovanoti projekto suvenyrais, o gimnazijos sienas papuošė įdomi medžiaga apie Baltijos jūros ekosistemą.

Įvairiose su STEAM susijusiose veiklose, mokiniai galėjo iš naujo atrasti gamtos mokslus, informacines technologijas, inžineriją, meną, todėl tikimės, kad jie bus atviresni naujoms technologijoms, kurios kartu būtų ir ekologiškos.

Inesa Rusecka, Erasmus+ projekto „Birds without Borders“ koordinatorė


Veikla yra finansuojama programos Erasmus+
Straipsnis atspindi jos rengėjų, bet ne Švietimo mainų paramos fondo, Europos Komisijos ar jos institucijų požiūrį, ir Europos Komisija neatsako už šios medžiagos turinį ir galimą panaudojimą.

Shadow up