kaires_puses_index
 
 
  
  

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Prisijungimas gyventojams
Prisijungimas

Prisijungimas Gyventojams

Veriškių vaikų dienos centro stovykla: daug nuotykių, smagių užsiėmimų ir puikios dalyvių nuotaikos

Jau trečius metus iš eilės Veriškių kaimo bendruomenė organizuoja vasaros vaikų stovyklą, pasitelkdama Veriškių vaikų dienos centro darbuotojus ir savanorius. Pagrindinis stovyklos tikslas išlieka toks pats: kuo prasmingiau ir įdomiau užimti vaikus, įtraukiant į veiklas ir jų tėvus. Tad šiais metais buvo nuspręsta surengti mišraus pobūdžio stovyklą – 5-ios dienos ir visos labai skirtingos.


Svarstant apie programą ilgą laiką buvo diskutuota su bendruomenės vaikais, ko jie labiausiai trokšta, kad būtų naudinga, įdomu ir, svarbiausiai, smagu. Tad pirmąją dieną leidomės į pačią ilgiausią kelionę, kuri mus nuvedė į Kryžių kalną. Kryžių kalnas pasakoja ilgą ir seną istoriją apie pagarbą ir ištikimybę. Kiekvienas atvykstantis, besimeldžiantis ir statantis kryžių šioje vietoje liudija apie tikėjimą Dievu, neišsenkančią viltį, meilę. Visa tai norėjosi vaikams papasakoti vaizdiniais ir prisilietimu.

Po šio ilgai netrukusio apsilankymo Kryžių kalne, skubėjome į Panevėžyje įsikūrusią meninio stiklo studiją „Glasremis“. Čia mūsų laukė administratorė, lektorė ir labai nuoširdus žmogus Vaiva, kuri papasakojo, pristatė ir kantriai aprodė savo erdves su visais kūriniais iš stiklo. Vaikai liko sužavėti. Tad šią dieną Veriškių vaikų dienos centro darbuotojai ir lydinčios mamos pažymėjome kaip išvažiuojamąją stovyklos dieną.

Antroji stovyklos diena buvo labiau turistinio ir kultūrinio pobūdžio, kadangi aplankėme netoliese įsikūrusią Jurijaus Oženkos kaimo turizmo sodybą, kurioje šeimininkas leido vaikams pasijodinėti ant žirgų, pasižaisti lauko tenisą ir smagiai paiškylauti. Kadangi po tokios smagios veiklos dar liko jėgų, tai  nuėjom į už poros kilometrų esančią  Liubavo dvaro sodybą.

Trečioji diena buvo pati aktyviausia ir sportiškiausia – plaukėme baidarėmis Žeimenos ir Neries upėmis. Už šią pramogą dėkojame Asvejos baidarių centrui ir jo vadovui Vladislav Maliuk, jog lietui lyjant pasitiko mus su šypsena. Šios kelionės tikslas buvo ne tik tas, jog vaikai pasportuotų, ar pavargtų, tačiau dauguma vaikų plaukė su savo mama arba tėčiu, tam, jog rastų laiko vieni kitiems, tam, jog bendrautų ir dar labiau suartėtų. Tai buvo išbandymų diena – bendradarbiauti, išklausyti ir įsiklausyti. Visos šeimos puikiai susitvarkė ir visi grįžo su spindinčiomis akimis, nors ir labai, labai pavargę.

Ketvirtają dieną skyrėme edukacijai. Veriškių vaikų dienos centre viešėjo audėja R. Andriukaitienė. Ši nustabi moteris vaikams papasakojo drabužio atsiradimo istoriją. Taip pat vaikai turėjo galimybę nusiausti po mini paveikslėlį. Paskutinioji diena buvo skirta ne tik edukacijai, tačiau ir betarpiškumui, savęs suvokimui, pasitikėjimui, žaidimui ir mamoms. Šią dieną vėrėme karoliukus į puikius raktų pakabukus. Mamas mokino vaikai, mažuosius mokino mamos, tad taip ir praūžė visa savaitė stovyklos, kurioje dalyvavo 19 vaikų ir 10 tėvų.

Visas stovyklos dienas puošė nepavargstantis Veriškių vaikų dienos centro darbuotojos veidas ir šypsena, gebėjimas bendrauti ir noras išmokinti. Tad ir aš, Eglė Žaltauskienė, noriu padėkoti Vilniaus rajono savivaldybei už lėšas, kurių dėka galėjome surengti stovyklą, Veriškių vaikų dienos centro rėmėjams, tėvams, už jų norą ir galimybes prisijungti, vaikams, kad jie buvo ir „nėrė“ į šią stovyklos patirtį ir Veriškių vaikų dienos centro soc. darbuotojai P. Borkovskai – už kiekvieną dieną praleistą kartu.


Veriškių kaimo bendruomenės pirmininkė
Veriškių vaikų dienos centro vadovė
Eglė Žaltauskienė

Shadow up