kaires_puses_index
 
 
  
  

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Prisijungimas gyventojams
Prisijungimas

Prisijungimas Gyventojams

VšĮ Vilniaus rajono centrinė poliklinika dalyvauja bandomajame projekte, skirtame teikti odontologijos paslaugas sunkią negalią turintiems žmonėms

VšĮ Vilniaus rajono centrinė poliklinika kartu su VšĮ Naujininkų poliklinikos gydytojais dalyvauja gegužę startavusiame bandomajame projekte, skirtame teikti odontologijos paslaugas sunkią negalią turintiems žmonėms ir nors praėjo tik 3 mėnesiai – projektas sulaukė itin didelio susidomėjimo bei viršijo numatytus lūkesčius.


Sveikatos apsaugos ministerijos inicijuotame bandomajame projekte „Odontologinės pagalbos teikimo pacientams su negalia modelio sukūrimas“ dalyvauja VšĮ Vilniaus rajono centrinės poliklinikos ir VšĮ Naujininkų poliklinikos gydytojai, t. y. 2 komandos, aprūpintos mobilia odontologine įranga. Kiekvienoje komandoje – gydytojas-odontologas ir jo padėjėjas.

Bandomojo projekto pagrindinis vykdytojas yra VšĮ Vilniaus universiteto ligoninės Žalgirio klinika – gydymo įstaiga, užtikrinanti sudėtingų odontologinių paslaugų teikimą žmonėms su negalia. Bandomajam projektui, pagal kurį Lietuvoje bus sukurtas odontologinės pagalbos teikimo pacientams su negalia modelis, skirta daugiau nei 954 tūkst. Eur lėšų iš Europos Sąjungos struktūrinių fondų.

Tik projektui startavus, jau matomas didelis susidomėjimas ir tokių paslaugų poreikis. Vilniaus rajono centrinės poliklinikos mobilioji komanda skaičiuoja, kad nuo gegužės 16 d. iki liepos 31 d. aplankyta 179 pacientų. Kas mėnesį šių paslaugų gavėjų skaičius vis didėjo – gegužės mėnesį buvo 40 mobilios komandos apsilankymų, birželio mėn. – 63, o liepos mėn. – 76. Dažniausiai buvo atliekami dantų pašalinimo procedūros, atliekamas profilaktinis dantų patikrinimas, teikiami prašymai kompensuojamam protezavimui, siuntimai gydymui, atliekama profesionali burnos higiena bei plombavimas, tiltelių pricementavimas.   

Nuo š. m.  rugpjūčio 1-20 d. d. aptarnauti dar 53 pacientai.

„Poreikis yra, planuojam vizitus, o sulaukę pacientų artimųjų skambučių, vykstame pas juos kitą dieną, esant reikalui ir tą pačią. Projekto kelti lūkesčiai pasiteisino. Manome, kad pasiteisintų ir tapus nuolatine paslauga. Jau girdime puikių atsiliepimų apie projekto svarbą ir mūsų komandos darbą. Atliktos profesionalios burnos higienos, atliktos chirurginės intervencijos, išrašyti siuntimai gydymui bei protezavimui į VU Žalgirio kliniką. Pacientai ir jų artimieji džiaugiasi gavę profesionalias konsultacijas bei papildomą informaciją apie tolimesnį gydymą ir dantų protezavimo galimybes, kas labai pagerino pacientų bei jų artimųjų gyvenimo kokybę“, – teigia Vilniaus rajono centrinės poliklinikos mobilioji komanda.

Numatoma viso projekto pabaiga – 2020 m. spalis. Baigus teikti minėtąsias paslaugas bus parengtos projekto vykdytojo rekomendacijos dėl odontologinės priežiūros paslaugų neįgaliesiems organizavimo ir Sveikatos apsaugos ministerijai įvertinus išbandyto modelio rezultatus ir veiksmingumą, bus parengtas ir patvirtintas odontologinių priežiūros paslaugų teikimo namuose reikalavimų aprašas. Remiantis juo gydymo įstaigos, turinčios atitinkamą licenciją, galės teikti pirmines ambulatorines odontologines asmens sveikatos priežiūros paslaugas namuose.

Daugiau informacijos apie projektą galite rasti čia.
 

Parengta remiantis LR sveikatos apsaugos ministerijos bei VšĮ Vilniaus rajono centrinės poliklinikos informacija
Asociatyvi nuotr. pixabay.com

 

Shadow up