kaires_puses_index
 
 
  
  

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Prisijungimas gyventojams
Prisijungimas

Prisijungimas Gyventojams

Saulėto oranžinio traukinio kelionė 2019

Jau kelis metus iš eilės Nemėžio vaikų lopšelio – darželio bendruomenė dalyvauja ekologinio švietimo projekte „Saulėto oranžinio traukinio kelionė“. Šiais metais saulėto oranžinio traukinio bičiuliai – moliūgai ir egzotiniai augalai. Mūsų kelias prasidėjo nuo mažos seklytės, kurią vaikai kartu su auklėtojomis pasėjo savo grupėje. Šnekėjome su vaikais apie dygimo procesą. Kiekvieną dieną mes laistėm savo „daržą“ ir stebėjome pokyčius. Vaikai labai apsidžiaugė, kai pasirodė pirmieji daigai. Mokslo metų pabaigoje daigeliai iškeliavo į šeimos rankas. Vaikai kartu su tėveliais augino, stebėjo jo žydėjimą, vaisiaus užmezgimą. Rudenį, užauginti moliūgai, sugrįžo į darželį. Darželio lauko aikštelėje buvo suorganizuota paroda „Moliūginės įdomybės“. Fantazijai nebuvo ribų. Visi darbeliai buvo gražūs, pagaminti su didele meile, iki šiol skleidžia gerą oranžinę nuotaiką.


Šiemet iššūkiu tapo egzotinių augalų auginimas. Vaikai buvo supažindinti su egzotinių augalų vaisių įvairove, ieškojome informacijos apie įvairius egzotinius augalus knygose, žiūrėjome vaizdo įrašus. Atėjus rudeniui mūsų darželio koridorius tapo Egzotinių augalų – Minjonų sala, kuri turėjo ir savo tropinius gyventojus.

Rugsėjo 25 d. oranžinės džiugios nuotaikos prisipildė mūsų darželio salė. Smagiai nusiteikę vaikai ir suaugę susirinko į oranžinį forumą, kur ne tik linksminosi, šoko, sportavo, vaidino, ragavo moliūginius skanėstus bet ir reflektavo visą saulėto oranžinio traukinio kelionę.

Rugsėjo 27 d. oranžinė Nemėžio Ąžuolyno komanda keliavo į Vilniaus miesto Vingio parką pasidalinti vasarą užaugintais moliūgais, prisidėti prie didžiausios akmeninės spiralės rekordo, sušokti Žemei šokį bei kartu su bendraminčiais iš visos Lietuvos linksmai ir draugiškai praleisti penktadienio popietę.

Džiaugiamės keliaudami saulėtu oranžiniu traukiniu, keliausime ir kitais metais!

 

Evelina Tyševič, Lucija Pašnikovič

 

Shadow up