kaires_puses_index
 
 
  
  

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Prisijungimas gyventojams
Prisijungimas

Prisijungimas Gyventojams

Startuoja naujas projekto „Mes rūšiuojam“ sezonas

Nacionalinis aplinkos apsaugos projektas „Mes rūšiuojam“ jau aštuntus metus kviečia visus Lietuvos gyventojus prisidėti prie aplinkos saugojimo ir taršos mažinimo. Saugoti gamtą ir rūšiuoti atliekas kviečia Gamintojų ir importuotojų asociacija, VšĮ Elektronikos gamintojų ir importuotojų organizacija kartu su savivaldybe.


Kartu su mokslo metais prasideda naujas projekto „Mes rūšiuojam“ sezonas švietimo įstaigose. Švietimo įstaigų auklėtiniai, jų artimieji ir bendruomenės nariai kaip ir kasmet už išrūšiuotas bei priduotas elektros ir elektroninės įrangos, nešiojamų baterijų ir akumuliatorių atliekas gaus taškus, kuriuos iškeis į įvairias prekes ar paslaugas.
Šiemet mokiniai taip pat kviečiami dalyvauti piešinių konkurse „Išradimas iš elektronikos ir baterijų atliekų“ arba eilėraščių kūrimo konkurse ir kurti eiles. Daugiausia palaikymo („Like“ paspaudimų) socialiniame tinkle Facebook „Mes rūšiuojam“ puslapyje, surinkusių 2-jų darbų autoriai laimės sporto ir veiksmo kameras „Prixton DV609“. Autoriai, kurių darbai užims trečiąją vietą pagal surinktus „Like“ paspaudimus, laimės išorines baterijas (Power bank). Taip pat daugiausia iš organizatorių sudarytos komisijos simpatijų pelnę piešinių ir eilėraščių autoriai laimės sporto ir veiksmo kameras „Prixton DV609“. Dar 2-jų konkursų autoriai džiaugsis „Mes rūšiuojam“ puodeliais ir „Forum Cinemas“ kuponais į kiną.
Virš 1100 Lietuvos švietimo įstaigų aktyviai dalyvauja projekte ir suvienijusios jėgas rūšiuoja elektros ir elektroninės įrangos, buitinės technikos bei nešiojamų baterijų ir akumuliatorių atliekas. Nuo projekto pradžios šis gausus projekto dalyvių būrys jau surinko virš 2 219 000 kg elektronikos ir virš 85 000 kg baterijų atliekų!
Lietuvos įmonės
taip pat kviečiamos jungtis prie atliekų rūšiavimo, dalyvauti projekte ir prisidėti prie aplinkos išsaugojimo. Projekte dalyvaujančios įmonės, priduodamos tiek įmonėje, tiek įmonės darbuotojų buityje susidarančias baterijų ir akumuliatorių bei elektros ir elektroninės rangos atliekas, rinks taškus už kuriuos pasibaigus projektui iš projekto partnerių galės įsigyti prekių ar paslaugų. Taip pat įmonės rungsis tarpusavyje dėl partnerių įsteigtų prizų už tam tikrus pasiekimus (plačiau apie prizus skaitykite projekto nuostatuose).
Aktyvius ir veiklius bendruomenių gyventojus kviečiame tapti „Mes rūšiuojam“ Ambasadoriais ir suvienijant bendruomenę rinkti buitinės elektroninės įrangos, nešiojamų akumuliatorių ir baterijų atliekas. Bendruomenė ir ambasadorius už sukauptus taškus galės įsigyti prekių ir/ar paslaugų.
Projektas „Mes rūšiuojam Autoservise“
– unikalus aplinkosauginis projektas, skirtas transporto priemonių techninę priežiūrą ir remontą vykdantiems asmenims (Autoservisams), kurio metu dalyvius informuojame apie tinkamą alyvų, vidaus degimo variklių degalų, tepalų, oro filtrų, automobilių hidraulinių (tepalinių) amortizatorių atliekų sutvarkymą bei sudarome palankias šių atliekų pridavimo sąlygas; Projekto tikslas – ekonominėmis priemonėmis skatinti Autoservisus rūšiuoti ir rinkti atskirai atliekas, jų nešalinti su kitomis atliekomis, vykdyti savo veiklą atsižvelgiant į aplinkos taršos mažinimą, šviesti ir informuoti visuomenę apie atliekų rūšiavimą ir draugišką aplinkai veiklą.
Visa informacija apie projektą „Mes rūšiuojam“ ir skirtingas jos dalis – projekto internetinėje svetainėje www.mesrusiuojam.lt.

Shadow up