kaires_puses_index
 
 
  
  

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Prisijungimas gyventojams
Prisijungimas

Prisijungimas Gyventojams

Dirbtinio intelekto programavimo ugdymo programa „AI Schools&Academy”

Vilniaus rajono pedagoginės psichologinės tarnybos direktorius Roman Juchnevič spalio 4-5 dienomis dalyvavo dirbtinio intelekto programavimo mokymuose „AI Schools&Academy“, kuriuos organizavo įmonė Synerise S.A ir Informacinės visuomenės plėtros fondas (lenk. Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego). Mokymai vyko Microsoft būstinėje Varšuvoje (Lenkija). „AI Schools & Academy“ tai inovatyvi dirbtinio intelekto programavimo mokymo programa, skirta švietimo įstaigoms.


Šiuolaikinis pasaulis jau garsiai konstatuoja faktą – dirbtinis intelektas (DI) sparčiai transformuoja ne tik verslą, bet ir mūsų gyvenimą. Dar didesnių transformacijų galime tikėtis jau visai netolimoje ateityje. „McKinsey Global Institute“ ataskaitoje teigiama, kad iki 2030 metų Jungtinėse Amerikos Valstijose dirbtinis intelektas pakeis net trečdalį darbo vietų. Robotai ir dirbtinis intelektas perims darbus, kurie yra rutininiai, t. y. gali būti lengvai automatizuoti ir kur reikalingas didelių duomenų masyvų apdorojimas. Skaičiuojama, kad milijonai darbo vietų tiesiog išnyks, bet bus sukurtos naujos darbo pozicijos, kurios šiandien dar neegzistuoja. Žmonės turės įvaldyti naujas žinias ir įgūdžius, kad išlikti darbo rinkoje. Ruoštis pokyčiams būtina jau dabar, o švietimo sistema turėtų numatyti ir formuoti ateities specialistų profilį. Žiūrėdami į ateitį ypatingą dėmesį turime sutelkti į jaunąją kartą – į moksleivius, kurie po 10–20 metų gyvens ir dirbs DI aplinkoje, žmonių ir robotų bendruomenėje.

Vilniaus rajono pedagoginė psichologinė tarnyba planuoja nuo 2019 m. lapkričio mėnesio organizuoti nemokamus dirbtinio intelekto programavimo užsiėmimus mokiniams. Užsiėmimų metu bus naudojamas interaktyvus edukacinis robotas Photon“, kuris supažindins vaikus su naujųjų technologijų pasauliu, padės ugdyti kūrybiškumą, gebėjimą logiškai mąstyti ir išmokti programavimo pagrindų.

Vilniaus rajono pedagoginės psichologinės tarnybos informacija

 

Shadow up