kaires_puses_index
 
 
  
  

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Prisijungimas gyventojams
Prisijungimas

Prisijungimas Gyventojams

Vilniaus rajono gyventojai už komunalines paslaugas moka mažiau

Šalyje vis didėjant infliacijai, Vilniaus rajono savivaldybė ieško sprendimų, kaip padėti gyventojams išspręsti nuolat augančių išlaidų klausimą. Vilniaus rajono savivaldybė yra viena iš nedaugelio visų 60 šalies savivaldybių, kurios subsidijuoja gyventojams komunalinių paslaugų kainos dalį. Savivaldybė iš biudžeto lėšų suteikia gyventojams galimybę už vandenį, nuotekų ir atliekų tvarkymą mokėti mažiau.


Vilniaus rajono savivaldybė subsidijuoja iki 31 proc. gyventojų mokamos vandens ir nuotekų tvarkymo kainos. Tokiu būdu finansinė našta yra lengvinama tiems gyventojams, kurie daugiau kaip už 3 mėnesius neturi įsiskolinimo už šios paslaugos teikimą.

Apie pusė milijono eurų – tiek kasmet Vilniaus rajono savivaldybė skiria pinigų iš biudžeto tam, kad galėtų sumažinti gyventojų mokamą kainą už vandenį ir nuotekų tvarkymą.

Savivaldybė sėkmingai investuoja į vandentvarkos infrastruktūros plėtrą. Nuo 2009 metų Vilniaus rajono savivaldybė, pasinaudodama Europos Sąjungos parama, į vandentvarkos infrastruktūrą investavo bemaž 34 milijonus eurų. Už šiuos pinigus nutiesta apie 141 km vandentiekio ir 256 km nuotekų tinklų. Prie centralizuotų vandentiekio tinklų suteikta galimybė prisijungti 8 000 gyventojų, prie nuotekų tinklų – 9 400 gyventojų.

Mažesnės sąskaitos už šiukšlių išvežimą

Siekdama palengvinti gyventojams mokestinę naštą, Vilniaus rajono savivaldybės administracija dengia dalį mokesčio už atliekų tvarkymą (1 ct už 1 kv. m. per mėnesį). Tokia lengvata taikoma visiems rajono gyventojams, neturintiems įsiskolinimo už praėjusius metus.

Lyginant su visomis šalies savivaldybėmis, Vilniaus rajono savivaldybė taiko savo gyventojams didžiausias lengvatas už šiukšlių išvežimą. Jau kelis metus savivaldybė taiko lengvatas nedirbantiems pensinio amžiaus ir netekusiems 60-100 proc. darbingumo asmenims. Vienas gyvenantis pensininkas gauna net 70 proc. mažesnes sąskaitas už šiukšlių išvežimą, o dviese gyvenantys pensinio amžiaus asmenys moka perpus mažiau.

Siekis padėti savo gyventojams už atliekų tvarkymą mokėti mažiau per metus savivaldybei atsieina daugiau kaip 400 000 eurų.

Gyventojams ir aplinkai palanki savivaldybė

Savivaldybė padeda ir tiems gyventojams, kurie rūšiuoja atliekas, tokiu būdu prisidėdama prie aplinkos tausojimo. Savivaldybė siekia ne tik sumažinti mišrių komunalinių atliekų kiekį, bet ir gyventojų mokamą mokestį, todėl sudaro sąlygas atliekas rūšiuoti individualių namų valdose. Savivaldybė organizuoja nemokamą individualaus rūšiavimo konteinerių komplektų dalijimą. Gyventojai, kurie rūšiuoja atliekas, moka mažiau.

Savivaldybės vadovybė ir specialistai dirba nuosekliai ir kryptingai, kad būtiniausios paslaugos rajono gyventojams kainuotų kuo mažiau ir būtų teikiamos kuo kokybiškiau. 


Nuotr. usplash.com

Shadow up