kaires_puses_index
 
 
  
  

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Prisijungimas gyventojams
Prisijungimas

Prisijungimas Gyventojams

Nauji vietinės rinkliavos dydžiai už išorinės reklamos leidimų išdavimą

Vilniaus rajono savivaldybės taryba š. m. rugsėjo 25 d. patvirtino naujus įkainius už leidimą įrengti išorinę reklamą Vilniaus rajono teritorijoje. Tikimasi, kad vietinės rinkliavos tvarka taps paprastesnė ir aiškesnė gyventojams bei verslui.


Pakeitimai buvo priimti siekiant tinkamai įgyvendinti nuo 2018 m. liepos 1 d. įsigaliojusius Lietuvos Respublikos reklamos įstatymą bei Išorinės reklamos įrengimo taisyklių pakeitimus. Naujai parengtuose ir patvirtintuose nuostatuose nustatyti vietinės rinkliavos už leidimo įrengti išorinę reklamą dydžiai pagal išorinės reklamos tipus (išorinė reklama, iškaba), jos įrengimo vietą (savivaldybės ar valstybės nuosavybė, privati nuosavybė).

Vilniaus rajono savivaldybės administracijos Ekonomikos ir turto skyriaus vyr. specialistė Krystyna Siniavskaja priminė, kad išorine reklama laikoma ta reklama, kurios pateikimo priemonės yra ne patalpose, pvz., stendai, skydai, stulpai, vitrinos, pastatų sienos ir pan. Išorinei reklamai taip pat galima priskirti reklamą, kurios pateikimo priemonės nors ir yra patalpose (pvz., vitrinose, langų ir (arba) durų vidinėse pusėse), tačiau ji yra matoma iš lauko pusės. Verta pabrėžti, kad tokiai reklamai leidimas nėra reikalingas.

Iškaboje pateikiama informacija irgi priskiriama išorinei reklamai. Iškabai, užimančiai ne didesnį nei 0,3 kv. m. plotą, leidimas nėra reikalingas. Lauko reklama (iškaba), kurios plotas nuo 0,3 iki 1 kv. m., išliks neapmokestinama.

Būtina atkreipti dėmesį į tai, kad reklamos įrengimas turi atitikti išorinės reklamos įrengimo taisyklių reikalavimus. Reklamos įrengimo leidimo galiojimo terminas nustatomas atsižvelgiant į paraiškoje nurodytą laikotarpį, tačiau negali būti ilgesnis kaip 10 metų.

 

Nauji vietinės rinkliavos dydžiai už išorinės reklamos leidimų išdavimą:

  • reklama, tvirtinama ant Savivaldybei priklausančių pastatų sienų, statinių arba įrengiama valstybinėje žemėje – už 1 kv. m. reklamos ploto 30 Eur per metus;
  • reklama, tvirtinama ant privataus pastato sienų, statinių arba įrengiama privačioje žemėje – už 1 kv. m. reklamos ploto 15 Eur per metus;
  • trumpalaikė – už 1 kv. m. reklamos ploto 10 Eur per mėnesį;
  • iškaba nuo 0,3 kv. m. iki 1 kv. m. – nemokamai;
  • iškaba nuo 1,1 kv. m. iki 5 kv. m. – 20 Eur projekto galiojimo laikotarpiui;
  • iškaba nuo 5,1 kv. m. iki 10 kv. m. – 30 Eur projekto galiojimo laikotarpiui (virš 10 kv. m. – 10 Eur už kiekvieną papildomą kv. m.).

Savivaldybės nuostatuose taip pat numatoma, kad visuomeninėms organizacijoms, asociacijoms, pelno nesiekiančioms įstaigoms, biudžetinėms, savivaldybės įmonėms leidimas dėl išorinės reklamos išduodamas nemokomai. Socialinė reklama, kurios pagrindinis tikslas šviesti visuomenę, irgi neapmokestinama.

Taip pat primename, kad Savivaldybės Viešosios tvarkos skyrius nuolatos vykdo nelegalių reklaminių iškabų kontrolę Vilniaus rajono teritorijoje. Už nelegalią išorinę reklamą gresia baudos nustatytos LR Administracinių nusižengimų kodekse.

 

Dėl informacijos apie reklaminių įrenginių ar išorinės reklamos projektų rengimą galite kreiptis į Vilniaus rajono savivaldybės administracijos Architektūros ir teritorijos planavimo skyrių tel. (8 5) 210 9696. Informaciją apie vietinę rinkliavą teikia Savivaldybės Ekonomikos ir turto skyrius (tel. (8 5) 275 5064). Dėl išsamesnės informacijos dėl projekto rengimo kreiptis: Rinktinės g. 50, Vilnius Architektūros ir teritorijos planavimo skyrius, 401a kab. vyr. specialistė Ilona Griškevič-Savickienė, tel. (8 5) 275 5072, el. pašto adresas: ilona.griskevic-savickiene@vrsa.lt

Plačiau susipažinti su leidimų įrengti išorinę reklamą išdavimo taisyklėmis bei detalią informaciją apie paslaugą rasite čia.

Vietinės rinkliavos už leidimo įrengti išorinę reklamą Vilniaus rajono savivaldybės teritorijoje nuostatus rasite čia.

 

 


Asociatyvi nuotr. pexels.com

Shadow up