kaires_puses_index
 
 
  
  

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Prisijungimas gyventojams
Prisijungimas

Prisijungimas Gyventojams

Paskelbtas naujasis Lietuvos savivaldybių indeksas. Vilniaus rajono savivaldybė geriausiai valdoma savivaldybė!

Vilniaus rajono savivaldybė gali didžiuotis garbinga vieta geriausiųjų mažųjų savivaldybių dvyliktuke  pagal Lietuvos laisvosios rinkos instituto (toliau – LLRI) pateiktus 2019 metų Savivaldybių indeksus, Vilniaus rajono savivaldybei šiemet skirtos 9-12 vietos mažųjų savivaldybių indekse (61 balas iš 100), kurias Vilniaus rajonas dalijasi su Tauragės, Rietavo ir Širvintų rajonų savivaldybėmis.


Šiemet Vilniaus rajono savivaldybė išlaikė savo pozicijas, kaip ir paėjusiais metais surinko 61 vertinimo balą. Tačiau skirtingai negu pernai, šiemet savivaldybė gavo aukščiausius įvertinimus svarbiausiose savivaldai veiklos srityse: biudžetas, turto valdymas, investicijos ir plėtra bei administracija. Vilniaus rajono savivaldybė pripažinta geriausiai valdoma savivaldybe tarp visų mažųjų Lietuvos savivaldybių. Šioje kategorijoje užimame pirmąją vietą, surinkę 78 vertinimo balus iš 100 galimų.

Lietuvos savivaldybių indekso analizėje pažymima, kad Vilniaus rajone, lyginant su kitomis savivaldybėmis efektyviausiai ir skaidriausiai valdomas turimas turtas ir biudžetas, neišplečiama administracija, turima mažiausiai nuosavų įmonių/įstaigų. Institutas pažymi, kad 2018 m. Vilniaus rajono savivaldybė buvo vienintelė Lietuvos savivaldybė neturėjusi biudžeto skolos. Savivaldybės administracijos išlaikymas kainavo 7,4 proc. išlaidų ir buvo pigesnis nei vidutiniškai (8 proc.). Savivaldybės administracija buvo palyginti maža. Tūkstančiui gyventojų teko 5,8 užimtos pareigybės (vidurkis – 7,6), bet tai netrukdė beveik visus (daugiau kaip 99 proc.) gyventojų prašymus išnagrinėti laiku.

Vilniaus rajono savivaldybė 2019 m. savivaldybių indekse išskiriama, kaip viena iš lyderių investicijų ir plėtros srityje. Šiais metais Vilniaus rajono savivaldybė tarp mažųjų savivaldybių už palankių verslui bei potencialiems investuotojams sąlygų kūrimą užėmė 4-5-ą vietas (kartu su Mažeikių savivaldybe). 2017 m. Vilniaus r. vienam gyventojui teko 2 558 eurai materialinių investicijų. Tai daugiau nei vidutiniškai (1 423 eurai). Panaši situacija matoma ir pažvelgus į tiesiogines užsienio investicijas. Jų vienam gyventojui teko 2 134 eurai (vidurkis – 1 251 euras), tai daugiau nei pvz. Kauno r. (1 519 eurų). Tokiu būdu Vilniaus rajono savivaldybė pagal palankumą investuotojams aplenkė 47 kitas mažąsias Lietuvos savivaldybes.

Džiugina LLRI ataskaitoje pažymima teigiama grynoji migracija Vilniaus rajone. Šiųmetinėje ataskaitoje ji siekė 2,1 proc. nuo gyventojų skaičiaus, tuo metu, kai kitas savivaldybes vidutiniškai paliko apie 0,5 proc. gyventojų. Panaši situacija ir su socialiniais rodikliais. Vilniaus rajone nedarbo lygis siekė 8,7 proc. ir buvo mažesnis nei vidutinis (9,7 proc.). Ilgalaikių bedarbių dalis Vilniaus rajone sudarė 22,8 proc. (vidurkis – 28,6 proc.).

LLRI savo 6 Lietuvos didžiųjų ir 54 mažųjų savivaldybių indeksą paskelbė jau devintus metus iš eilės. Parengtas indeksas atspindi per metus Lietuvos savivaldybių nuveiktus darbus, realizuotus tikslus, informuoja gyventojus apie besikeičiančią situaciją bei tuo pačiu leidžia stebėti ir vertinti pokyčius bei semtis gerosios patirties iš kitų savivaldybių.

Tikimės, kad ateityje Savivaldybė dėl palankių sprendimų judės į priekį ir užims dar aukštesnes pozicijas skelbiamuose Savivaldybių tyrimuose.

Susipažinti su 2019 metų Lietuvos savivaldybių indeksu galite čia.

 

Parengta pagal Lietuvos laisvosios rinkos instituto informaciją

Shadow up