kaires_puses_index
 
 
  
  

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Prisijungimas gyventojams
Prisijungimas

Prisijungimas Gyventojams

Muzika mus jungia

Š. m. spalio 22-26 dienomis trys šalys vėl susijungė bendram muzikavimui. Vilniaus r. Rudaminos meno mokykla ir Pagirių meno mokykla, kartu su mokyklomis-partnerėmis iš Lenkijos (I laipsnio Valstybinė O. Kolbergo muzikos mokykla Nr. 1 Varšuvoje) ir Vokietijos (Dithmarscher muzikos mokykla Heide bei Liubeko muzikos ir meno mokykla) tęsė bendrą tarptautinį projektą „Muzika mus jungia“.


Projekto metu minėtų muzikos ir meno mokyklų mokiniai turėjo galimybę jaustis tikrais simfoninio orkestro atlikėjais. Po kelių bendrų repeticijų 70 mokinių susijungė į bendrą Tarptautinį jaunimo simfoninį orkestrą ir iškilmingai vainikavo Mokslo metų pradžios šventę Varšuvos Lenkų žydų istorijos muziejuje POLIN. Orkestras, vadovaujamas dirigentui ir aranžuotojui Richardui Ferretui, atliko klasikinius kūrinius bei kino muzikos ištraukas.

Projekte dalyvavę mokiniai atviravo, kad koncertų ir bendrų repeticijų metu patirtos akimirkos yra išskirtinės. Grojimas kartu su daugybe kitų instrumentų ir bendravimas su užsienio muzikuojančiu jaunimu yra ypatinga patirtis, leidžianti į mokymąsi muzikos mokyklose pažiūrėti visai iš kitos perspektyvos. Vaikai jaučiasi motyvuoti tolimesniam muzikavimui ir dalyvavimui panašiuose renginiuose.

Pirmasis projektinis Tarptautinio orkestro pasirodymas vyko 2019 m. kovo 15 d. Vilniaus lenkų kultūros namuose. Tuo tarpu projekte dalyvaujančių muzikos ir meno mokyklų vadovai džiaugiasi galimybe tęsti mokinių pamėgtą orkestro veiklą kitų metų sausį Vokietijoje.


Vilniaus r. Pagirių meno mokyklos informacija

Shadow up