kaires_puses_index
 
 
  
  

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Prisijungimas gyventojams
Prisijungimas

Prisijungimas Gyventojams

Jaunimo stiprinimo seminaras Kalvelių Stanislavo Moniuškos gimnazijoje

Lapkričio 4-7 dienomis Kalvelių S. Moniuškos gimnazijos 8-11 klasių mokiniai kartu su pavaduotoja ugdymui Ana Borkovskaja dalyvavo projekte „Vaikų ir paauglių įtraukimas į sveiką ir aktyvų gyvenimo būdą“ pagal programą YES (angl. Youth Empowerment Seminar – jaunimo stiprinimo seminaras), kurio vykdymą gimnazijoje organizavo gamtos ir tiksliųjų mokslų mokytojų būrelis.


Programa vyko 4 dienas po 3 valandas. Jos metu 14-18 m. jaunimui buvo suteikta žinių ir praktinių įgūdžių, padedančių suvaldyti neigiamas emocijas, susidoroti su stresu, šalinti psichinę įtampą ir fizinį nuovargį, pagerinti bendravimo, komandinio darbo įgūdžius, ugdyti lyderio savybes, sąmoningumą ir atsakomybės jausmą.

Programą sudarė 3 moduliai (diskusijos, mokymasis, fizinis aktyvumas):

1. Sveikas kūnas – fiziniai tempimo ir kūno stiprinimo pratimai, procesai, padedantys išmokti sąmoningo valgymo, interaktyvios diskusijos apie sveiką maistą ir mitybą;

2. Sveikas protas – mokomasi streso valdymo technikų, specialūs pratimai pykčiui, nerimui, depresijai sumažinti, atsipalaidavimo pratimai protui nuraminti, procesai, padedantys atgaivinti žmogiškąsias vertybes – atsakomybę, pagarbą, gerumą, bendrumą, entuziazmą, tarnystę;

3. Sveikas gyvenimo būdas – komandinis darbas, kurio metu mokomasi suvaldyti emocijas ir išspręsti konfliktus, interaktyvūs procesai, kurie padeda sustiprinti socialiai orientuotą elgesį ir bendradarbiavimą, dinamiškos diskusijos, mokinančios tikslo siekimo ir teisingų sprendimų, praktinės žinios, didinančios pasitikėjimą savimi, vidinę jėgą, kad jaunimas galėtų atlaikyti bendraamžių spaudimą ir sveikai pasirinkti.

Ypatingai norėtųsi padėkoti Eligijui Valskiui, kuris labai įdomiai ir turiningai organizavo laiką, mokiniams užsiėmimų laikas prabėgo nepastebimai. Dalyvaujantys mokiniai buvo labai patenkinti, nes išgirdo labai daug naudingos informacijos, įgijo naujų žinių, kurias galės panaudoti kasdieniame gyvenime. Dabartinis gyvenimas pilnas streso, pykčio, nerimo, o įgyta patirtis padės, jei nevisiškai, tai bent dalinai suvaldyti neigiamas emocijas susiduriant su gyvenimo iššūkiais.

LR Sveikatos apsaugos ministerijos iniciatyva vykdomas projektas „Vaikų ir paauglių įtraukimas į sveiką ir aktyvų gyvenimo būdą“. Projekto veiklos finansuojamos iš ES struktūrinių fondų. Projekto vykdytojas yra Baltijos „Gyvenimo meno“ labdaros ir paramos fondas. Projekto partneriais tapo Vilniaus apskrities mokyklos, tame tarpe ir Vilniaus rajono Kalvelių Stanislavo Moniuškos gimnazija.

 

Kalvelių Stanislavo Moniuškos gimnazijos informacija

 

Shadow up