kaires_puses_index
 
 
  
  

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Prisijungimas gyventojams
Prisijungimas

Prisijungimas Gyventojams

Apdovanotos geriausios mokyklos ir geriausi mokytojai

Lapkričio 20 d. Lenkų kultūros namuose vyko konkurso „Geriausia mokykla – geriausias mokytojas“ iškilmės, kuriose apdovanotos geriausios Lietuvos lenkiškos mokyklos ir geriausi jose dirbantys mokytojai.


Iškilmingos apdovanojimų ceremonijos organizatoriai Lietuvos lenkų mokyklų mokytojų draugija „Macierz szkolna“ konkursą organizuoja jau 25-ąjį kartą. Kaip ir kasmet geriausios mokyklos buvo renkamos keturiose kategorijose – Vilniaus miesto mokyklos, rajonų miesto tipo gyvenviečių mokyklos, Vilniaus rajono mokyklos ir Šalčininkų rajono mokyklos.

„Mokykla ir mokytojas, lenkų kalbos ir jos kultūros mokymo pagrindas, pagrindas tautinės tapatybės išsaugojimui, todėl visais laikais mokykla buvo glaudžiai susijusi su tautos likimu, ypač čia – Vilniaus krašte. Būtent todėl prieš 25-erius metus, nepriklausomoje Lietuvoje mes pagalvojome apie mokyklų veiklos ir mokytojų aktyvumą, kad galėtume pabrėžti jų svarbą lenkų tapatybės ir kalbos išsaugojime“, iškilmių metu kalbėjo Lietuvos lenkų mokyklų mokytojų draugijos „Macierz szkolna“ pirmininkas Juzef Kvetkovskij, pridėdamas, kad vienas iš iniciatorių buvo tuometinis Lenkijos Respublikos ambasados Vilniuje generalinis konsulas Dobieslav Rzemienievski.


Keičiančios tendencijos

„Macierz Szkolna“ geriausias švietimo įstaigas išrenka pagal valstybinių egzaminų rezultatus, atsižvelgiant į 17 kriterijų. Kalbėdamas apie geriausias mokyklas, Juzef Kvetkovskij pabrėžė, kad šio konkurso reitingas neatspindi bendro mokyklos įvaizdžio, nes konkurse nėra atsižvelgiama į auklėjimą bei mokykloje propaguojamas vertybes, kurios, pasak J. Kvetkovskio lenkiškose mokyklose yra aukšto lygio, įskaitant patriotines ir krikščioniškas vertybes.

Apibendrindamas visus organizuojamo konkurso metus, „Macierz szkolna“ pirmininkas Juzef Kvetkovskij akcentavo tam tikras brandos egzaminų laikymo tendencijas. Visų pirma, pirmininkas pabrėžė, kad kiekvienais metais vis geriau yra išlaikomas anglų kalbos (užsienio) valstybinis egzaminas, o ir mokinių pasirenkančių jį laikyti kiekvienais metais vis daugiau. Taip pat gerai išlaikomas užsienio rusų kalbos egzaminas, gerėja ir matematikos bei informacinių technologijų brandos egzaminų rezultatai. „Tai mus labai džiugina“, – apibendrinęs tarė J. Kvetkovskij ir pridūrė, kad vis dar išlieka ir mažiau džiuginančių valstybinių brandos egzaminų rezultatų iš tam tikrų dalykų.


Patriotizmo ugdymo užduotis

Iškilmės subūrė ne tik mokyklų bendruomenes, bet ir daug valdžios atstovų. Šventėje dalyvavo Seimo narys Česlav Olševski, kuris nuo Lietuvos lenkų rinkimų akcijos-Krikščioniškų šeimų sąjungos lyderio, Europos Parlamento nario Valdemaro Tomaševskio perdavė nuoširdžiausius sveikinimus. „Esame labai dėkingi mokytojams, kurie tiek daug darbo ir širdies įdeda ugdydami ir mokydami vaikus“, – tarė Česlav Olševski.

Apie tai, kad lenkiškų mokyklų mokytojai atlieka labai svarbų darbą, kalbėjo ir Lenkijos Respublikos ambasados Vilniuje patarėjas, konsulinio skyriaus vadovas Marcin Andržej Zienievič, pabrėždamas, kad lenkiškų mokyklų mokytojai yra patriotinio ugdymo ir mūsų tautinių tradicijų perdavimo puoselėtojai.


Tai ne profesija, o misija

„Geriausia mokykla – geriausias mokytojas“ iškilmėse dalyvavusi Vilniaus rajono savivaldybės merė Marija Rekst savo kalboje, taip pat skyrė nuoširdžiausius sveikinimus mokytojams už pasiaukojantį darbą ugdant vaikus ir prisidedant prie jų tautinės tapatybės puoselėjimo. Merė kalbėdama apie labai svarbų mokytojų darbą, pabrėžė, kad mokytojas tai ne profesija, o kilni misija. „Kalbėdama apie Jus, mokytojus, noriu pacituoti popiežiaus Pranciškaus žodžius, kuriuose labai taikliai apibūdinamas mokytojo darbas ir meilė vaikams: mokytojo profesija, tai begalinė meilė artimam, o Jūsų atveju, brangūs mokytojai, artimieji – tai būtent Jūsų mokiniai“, – sakė merė. 

 

Tarp geriausių – ir Vilniaus rajono savivaldybės mokyklos bei mokytojai

Džiaugiamės, kad jau antrus metus iš eilės geriausios mokyklos nominaciją tarp geriausių Vilniaus rajono švietimo įstaigų gavo Mickūnų gimnazija (direktorė Malgožata Radevič). Lietuvos lenkų mokyklų mokytojų draugija „Macierz szkolna“ pagyrimo raštais, taip pat apdovanojo Nemenčinės Konstanto Parčevskio gimnaziją (direktorius Tadeuš Grigorovič), Rudaminos Ferdinando Ruščico gimnaziją (direktorė Žaneta Jankovska), Lavoriškių Stepono Batoro gimnaziją (direktorė Helena Rynkevič) bei Šumsko pagrindinę mokyklą (direktorė Janina Zenkevič).

Šiemet įvertinti net 39 Vilniaus rajono švietimo įstaigų mokytojai:

Nemėžio šv. Rapolo Kalinausko gimnazija - Barbara Klincevič (matematika);                           

Nemenčinės Konstanto Parčevskio gimnazija - Inesa Rusecka (anglų kalba), Vida Barkovska (istorija), Krystyna Rostovska (lenkų kalba), Jelena Šapiro (geografija), Regina Komar (biologija), German Komarovski (popamokinė veikla);         

Maišiagalos kun. Juzefo Obrembskio gimnazija - Valerija Adamaitis (istorija);                          

Mickūnų gimnazija - Ala Lebedeva (rusų kalba); Albinas Lazauskas (lietuvių kalba), Natalja Tiurnina (anglų kalba), Markas Vaitonius (kūno kultūra);

Pagirių gimnazija - Jovita Kivarienė (anglų kalba); Alina Ponamariova (lietuvių kalba);        

Rudaminos Ferdinando Ruščico gimnazija - Joana Malunavičiuitė-Lachovič (anglų kalba), Kristina Voitechovič (biologija), Halina Nikončik (matematika), Danutė Mikalauskienė (lietuvių kalba);

Kalvelių Stanislovo Moniuškos gimnazija – Regina Trachimovič (pradinis ugdymas);

Buivydžių Tadeušo Konvickio gimnazija- Irena Šulska (lenkų kalba), Regina Tamošiunienė (matematika); 

Avižienių gimnazija - Marija Kviecien (matematika);                                                                    

Rukainių gimnazija - Irena Ginevič (informatika), Ana Paulauskienė (anglų kalba), Lilija Jeremejeva (lietuvių kalba);                               

Bezdonių Julijaus Slovackio gimnazija - Ana Fedorovič (pradinis ugdymas);       

Juodšilių šv. Uršulės Leduchovskos gimnazija - Mirena Kasperovič (muzika);

Zujūnų gimnazija - Ritai Rutulienė Miroslav Leščevski (muzika);                                               

Egliškių šv. Jono Bosko gimnazija - Nijolė Siniavskaja (matematika);                                        

Medininkų šv. Kazimiero gimnazija - Iraida Vlasova (anglų kalba);                                            

Paberžės šv. Stanislavo Kostkos gimnazija - Irena Macevič (socialinė pedagogė);

Lavoriškių Stanislovo Batoro gimnazija - Halina Šturo (lenkų kalba), Eleonora Mašaro (anglų kalba), Katažina Misevič (matematika), Albert Volk (istorija);                                                         

Šumsko pagrindinė mokykla - Ivona Makovska (pradinis ugdymas);                    

Pakenės Česlavo Milošo mokykla - Olga Volkovicka (lenkų kalba);

Sudervės Mariano Zdziechovskio pagrindinė mokykla – Renatai Tomaševič (pradinis ugdymas).


Vertimas iš L24.lt
Foto L24.lt ir Mariuš Tumaš

Shadow up