kaires_puses_index
Naujienų prenumerata
 
 
 
  
  

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Apie svarbą
 

Vilniaus rajono savivaldybės teritorija rytuose ribojasi su Baltarusija. Atstumas nuo Baltarusijos Astravo atominės elektrinės iki Vilniaus rajono – mažiau negu 30 km. Todėl branduolinės ar radiologinės avarijos atveju Vilniaus rajono savivaldybės gyventojai, gyvenantys arti Baltarusijos sienos – pirmieji patektų į pavojingą zoną.

 


Vilniaus rajono savivaldybės teritorija patenka į dvi apsaugos zonas         

 

  
Į skubių apsaugomųjų veiksmų zoną
patenka 30 km spinduliu nuo Baltarusijos atominės elektrinės esančios Buivydžių, Lavoriškių ir Kalvelių seniūnijos. 

Šiose seniūnijose privalomas skubus reagavimas ir priemonių aktyvavimas. Įvykus avarijai ir esant aplinkos užterštumui radioaktyviomis medžiagomis pavojui bus skelbiamas Buivydžių, Lavoriškių ir Kalvelių seniūnijų gyventojų evakavimas.

 Į išplėstinio planavimo zoną (iki 100 km) patenka visos likusios Vilniaus rajono seniūnijos.

Į šią zoną taip pat patenka Vilniaus miesto, Varėnos, Šalčininkų, Trakų, Elektrėnų, Kaišiadorių, Širvintų, Ukmergės, Molėtų, Anykščių, Utenos, Ignalinos, Zarasų ir Visagino teritorijos. 
Remiantis Lietuvos hidrometeorologijos tarnybos duomenimis, 2020 metais Vilniaus rajonui nepalankus rytų, pietryčių ir šiaurės rytų vėjas buvo stebimas beveik 103 dienas ir jo vidutinis greitis buvo 2-3m/s. Tai reikštų, kad radioaktyvusis debesis iš Baltarusijos Vilniaus rajoną pasiektų maždaug per porą valandų. Radiacinio fono duomenis galima stebėti Radiacinės saugos centro interneto svetainėje. Paspaudę ant spalvoto šešiakampio (stoties), matysite gama dozės galios lygį

 <300 nSv/h - normalus

 >300 nSv/h - viršijamas

 

Kilus klausimų dėl radiacinio fono Lietuvoje, kreiptis telefonu (8 5) 236 1936 arba el. paštu: rsc@rsc.lt

 

Pasirengimas galimai avarijai Baltarusijos atominėje elektrinėje. 
Kas nuveikta Vilniaus rajono savivaldybėje?

  

 Išdalintos kalio jodido tabletės

Siekiant apsaugoti gyventojus nuo radioaktyviojo jodo žalingo poveikio skydliaukei branduolinės ar radiologinės avarijos atveju, Vilniaus rajono gyventojams buvo išdalintos kalio jodido tabletės.

Kartu taip pat buvo dalijami informaciniai lapai 4 kalbomis (lietuvių, lenkųrusų ir anglų) su nurodymais kada ir kaip vartoti šį preparatą nelaimės atveju bei rekomendacijos (lietuvių, lenkų ir rusų k.), kaip elgtis, jei įvyktų branduolinis ar radiologinis incidentas.

Primename, kad asmenys, deklaravę savo gyvenamąją vietą Vilniaus rajone, iki šiol negavę ar neatsiėmę jiems skirtus kalio jodido preparatus, gali juos atsiimti seniūnijoje pagal gyvenamąją vietą.

Vilniaus rajono seniūnijų kontaktus galite rasti Savivaldybės internetinėje svetainėje www.vrsa.lt, rubrikoje „Seniūnijos“.

 SVARBU. Šias tabletes galima vartoti tik LR sveikatos apsaugos ministerijai rekomendavus.

 Stabiliojo jodo preparatai skiriami kelios valandos prieš avariją (ne anksčiau kaip prieš 24 val.), jeigu prognozuojama, kad jos išvengti nepavyks, arba skubiai po jos (ne vėliau kaip per 8 val.).

 Branduolinės avarijos atveju apsisaugoti nuo žalingo radiacijos poveikio galėtų padėti tik stabilusis jodas – kalio jodido tabletės. Spiritinis jodo tirpalas ar savo sudėtyje jodo turintys maisto papildai neapsaugos skydliaukės nuo vėžio išsivystymo rizikos.

 

 Civilinės saugos pratybos imituojančios nelaimę Astravo atominėje elektrinėje

2020 m. spalio 1 d. Vilniaus rajone vyko civilinės saugos pratybos, kurių metu buvo imituojamas branduolinis ar radiologinis incidentas Baltarusijos teritorijoje esančioje atominėje elektrinėje, ypatingą dėmesį skiriant arčiausiai Baltarusijos sienos ir didžiausio galimo pavojaus zonoje esančioms Buivydžių, Lavoriškių ir Mickūnų seniūnijų teritorijoms. Buvo imituojamas ir gyventojų evakavimas.

Plačiau apie pratybas  /go.php/lit/IMG/9670/go.php/lit/IMG/9682

Kitos pratybos, skirtos pasiruošti galimai Astravo atominės elektrinės nelaimei vyks kai tik leis epidemiologinė padėtis, t. y. pasibaigus karantinui.

 

 Komunikacija internetinėje svetainėje ir socialiniuose tinkluose

Siekiant informuoti gyventojus, kaip pasiruošti ir kaip elgtis galimos branduolinės ar radiologinės avarijos atveju, Vilniaus rajono savivaldybė interneto svetainėje ir socialinio tinklo Facebook paskyroje dalinasi svarbia tekstine ir vaizdine informacija. Kviečiame sekti!

Vilniaus rajono savivaldybės Facebook paskyra: @VilniausRajonoSavivaldybe

Vidaus reikalų ministerijos Facebook paskyra: @LRVRM

#ŽinojimasSaugo #VRM #CivilinėSauga #PAGD

Įsidėmėkite – ŽINOJIMAS SAUGO! Kuo geriau būsite informuoti, tuo tiksliau žinosite, kaip elgtis įvykus ekstremaliai situacijai, ir paprasčiau reaguosite į galimą pavojų.

 

 Bendradarbiavimas su atsakingomis institucijomis

Siekiant tinkamai pasirengti galimai avarijai, Vilniaus rajono savivaldybė nuolat bendradarbiauja su Vidaus reikalų ir Užsienio reikalų ministerijomis, kitomis atsakingomis institucijomis.

Bendradarbiaujant yra organizuojami susitikimai su minėtų įstaigų atstovais, kuriuose aptariamos galimos grėsmes ir kaip veikti atsitikus pavojui. Svarbiausias dėmesys yra skiriamas gyventojų saugumui užtikrinti: kaip pasiekti gyventojus, kad jie laiku reaguotų ir būtų pasiruošę.

Siekiant gilinti Vilniaus rajono savivaldybės administracijos pasirengimą galimoms grėsmėms, taip pat vyksta Ekstremalių situacijų operacijų centro posėdžiai, kuriuose Vilniaus rajono savivaldybės ir kitų atsakingų institucijų atstovai aptaria svarbius veiksmus ir sprendimus radiacinio pavojaus atveju. Posėdžiuose organizuojamos ir stalo pratybos, t. y. imituojami įvairūs avarijos scenarijai, ieškomi sprendimai ir tikrinamas įstaigų pasirengimas.

Suprasdami bendradarbiavimo būtinumą, stipriname tiek Savivaldybės administracijos, tiek mūsų gyventojų pasirengimą galimai avarijai. Tačiau svarbu, kad kiekvienas būtų pasirengęs galimoms grėsmėms ir suprastų, kad jis pats taip pat yra atsakingas už savo ir savo aplinkos pasirengimą.

 

Grįžti
Vilniaus rAjono SAVIVALDYBĖS merĖ
 Marija Rekst

Biudžetinė įstaiga Vilniaus rajono savivaldybės administracija

Rinktinės g. 50, LT-09318 Vilnius tel.: (8-5) 275 1990
       (8-5) 275 1961
       (8-5) 275 6925
El.p.: vrsa@vrsa.lt
Juridinių asmenų registras įstaigos kodas 188708224

Darbo laikas:
I - IV - nuo 7:30 val. iki 16:30 val.
V – nuo 7:30 val. iki 15:15 val. Pietų pertrauka:
nuo 11:30 val. iki 12:15 val.
 
 
Naujas vartotojas
Pamiršau slaptažodį
Renginių kalendorius
    2022     
Sausis
P A T K Pn Š S
     0102
03040506070809
10111213141516
1718
19
20212223
24252627282930
31      
Artimiausi renginiai
„Keturkojis draugas“ Sniego figūrų konkursas, skirtas guvūnų gerovės metams
2022-01-01
Nemenčinės daugiafunkcinis kultūros centras (Švenčionių g. 12, Nemenčinė, Vilniaus r.)
Sveikinimo laiškų kun. prelatui Juzefui Obrembskiui paroda-prezentacija
2022-01-01
VKEM Kunigo Prelato Juzefo Obrembskio muziejus (Šv. Antano g. 5, Maišiagala, Vilniaus raj.)
Tautodailininkės Irenos Ševcovos fotografijų paroda „Medžio kvėpavimas“
2022-01-02
VKEM Tradicinių amatų centras Houvalto dvare Maišiagaloje (Algirdo g. 4, Maišiagala, Vilniaus raj.)
Česlavo Polonskio tapybos, akvarelių ir piešinių paroda
2022-01-02
VKEM (Švenčionių g. 14, Nemenčinė, Vilniaus raj.)
„Atvirukas - sveikinimams“ Edukacinė popietė su Č. Liachovič, skirta senelių dienai paminėti
2022-01-20
NDKC Karvio skyrius (Giedraičio g. 26, Karvio k., Vilniaus r.)

Video medžiaga

 

 

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 
 
 
 
 
 

Shadow up