kaires_puses_index
Naujienų prenumerata
 
 
 
  
  

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Naujienos


Vilniaus visuomenės sveikatos biuras kviečia tėvus dalyvauti edukaciniame seminare

Seminaras skirtas kiekvienam tėvui, globėjui ar rūpintojui, kuriam svarbu sužinoti savo vidines ribas, išsiaiškinti, ką daryti susidūrus su įvairiomis smurto formomis jų ir jų vaikų aplinkoje bei kaip padėti sau ir vaikui, užtikrinant saugumą.

Seminaro metu bus galimybė sužinoti, kaip formuojasi agresyvus elgesys, kokios jo išraiškos vaikų, suaugusiųjų elgsenoje. Taip pat bus mokomasi atpažinti, kada ribos yra peržengiamos, kada jos virsta smurtu, kaip apsaugoti save bei aplinkinius ir kokios yra kiekvieno mūsų vidinės ribos.  

Teorinė dalis: š. m. lapkričio 6 d. 19.00 – 20.30 val.

Praktinė dalis: š. m. lapkričio 8 d. 17.00 – 19.45 val.

Dalyvių skaičius: 15 tėvų, globėjų, rūpintojų. Vietų skaičius ribotas.

Seminaras vyks: Riešės bendruomenės namuose, Sporto g. 3, Riešėje.

Kviečiame registruotis tel.: 8 659 92694, Aurelija.


Kilus klausimų dėl užsiėmimo turinio galima kreiptis: Aurelija Pečiukaitytė Tel. 8 659 92694, el. p. aurelija.peciukaityte@vvsb.lt Vilniaus miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuro specialistė.


2019-11-05 


 

Globėjų ir įtėvių mokymų rezultatas – dar 6 asmenys pasiryžę į savo šeimas priimti be tėvų globos likusius vaikus

 

Vilniaus rajono savivaldybėje nuo 2019 metų rugpjūčio 28 dienos iki spalio 6 dienos vyko Globėjų ir įtėvių rengimo programos (GIMK) pagrindiniai mokymai, kuriuos organizavo Vilniaus rajono šeimos ir vaiko krizių centro Globos centras. Šešiems asmenims įteikti šių mokymų baigimo pažymėjimai. Džiugu, kad yra žmonių, kurie neabejingi vaikų likimams ir ryžtasi į savo šeimas priimti be tėvų globos likusius vaikus.

Apsigyvenę globėjų šeimoje vaikai sustiprėja ne tik fiziškai, bet ir emociškai, jiems atsiranda galimybė į gyvenimą pažvelgti kitomis akimis, pasijusti svarbiais ir mylimais. Norinčius sužinoti daugiau apie įvaikinimą ir globą kviečiame kreiptis į Vilniaus rajono šeimos ir vaiko krizių centro Globos centrą tel. (8 5) 246 3156. 

Daugiau naujienų apie Vilniaus rajono šeimos ir vaiko krizių centro veiklą skaitykite čia.

 

Vilniaus rajono šeimos ir vaiko krizių centras

 

2019-10-14  

Padėkime Lietuvos vaikams, kuriems mūsų pagalbos reikia labiausiai

TV3 ir SEB banko organizuojama „Išsipildymo akcija 2019“ kaip ir kasmet telkia visuomenę bendriems tikslams, bendrai misijai – padėti Lietuvos vaikams, kuriems mūsų pagalbos reikia labiausiai.

Organizatoriai prašo užpildyti ligoniuko anketą ir taip padėti šalia Jūsų gyvenantiems sergantiems vaikams, kurių gydymui ar slaugymui reikalinga speciali pagalba, kai išnaudotos visos ligonių kasų apmokamos priemonės, o lėšų papildomam gydymui nepakanka; kai ne vieną sunkiai sergantį vaiką gali išgelbėti medicininė įranga, kurios ligoninei trūksta.


Ligoniukų anketas pildykite atsižvelgdami į šiuos kriterijus:

  • Ligoniuko amžius turi būti iki 18 metų;
  • Numatomam gydymui ar pagalbai nepakanka valstybės lėšų.

Apie atrankos komisijos atrinktas sergančių vaikų istorijas bus rengiami reportažai, informacija skelbiama viešose erdvėse.

Anketą, kurioje būtina pateikti detalesnę informaciją apie Jūsų siūlomą sergančio vaikelio istoriją, galite rasti čia. Galite pateikti ir kelių ligoniukų atskiras anketas.

Užpildytas anketas prašome siųsti e-paštu issipildymasregistracija@gmail.com

Anketas galite siųsti iki spalio 31 d.

„Išsipildymo akcija“ jau keliolika metų padeda sergantiems vaikams. Kviečiame prisijungti prie iniciatyvos ir pasidalinti savo gerumu. 

2019-10-07 


 

Šeimos konferencijos metodo mokymų programos pristatymas Vilniaus rajono savivaldybėje

Šiandien, spalio 7 d. Vilniaus rajono savivaldybės posėdžių salėje vyko šeimos konferencijos metodo mokymų programos pristatymas, kurio metu vaiko gerovės srityje dirbantys Vilniaus rajono specialistai buvo supažindinti su šio metodo taikymu ir Šeimos konferencijos koordinatoriaus veikla.

Šeimos konferencijos metodo mokymus organizuoja Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnyba prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos, vykdydama projektą „Tvaraus perėjimo nuo institucinės globos prie šeimoje ir bendruomenėje teikiamų paslaugų sistemos sąlygų sukūrimas Lietuvoje“ kartu su labdaros ir paramos fondu „Dienvidis“.

Mokymuose dalyvavo Vilniaus rajono savivaldybės administracijos Socialinių paslaugų šeimai ir vaikui skyriaus specialistai bei Vilniaus rajono socialinių paslaugų centro socialiniai darbuotojai.

Mokymų metu dalyviai supažindinti su šeimos konferencijos metodu ir jo taikymo aspektais, siekiant padėti šeimai išspręsti iškilusias problemas ir dalyvauti sunkumų ar kilusių iššūkių sprendime, šeimos konferencijos koordinatoriaus veikla. Pranešėja akcentavo, jog šis metodas, kaip pagalba šeimai ir specialistams, jau yra pasitvirtinęs daugelyje pasaulio valstybių. Apmokius vaiko gerovės užtikrinimo srityje dirbančius specialistus nuspręsta jį pradėti taikyti ir Lietuvoje.

Pristatymo metu taip pat akcentuota, kad metodo pagrindinis tikslas – įtraukti į sprendimo priėmimą pačią šeimą ir vaiką, o veiksmingas jis yra, nes sprendimas ir siūlymai išplaukia iš pačių šeimos narių, o ne iš specialistų motyvacijos. Tikimasi, kad šis metodas praplės Lietuvos šeimoms teikiamų paslaugų spektrą.

Šeimos konferencijos metodo bei jo mokymų pristatymai vykdomi ir kituose Lietuvos regionuose.


2019-10-07 Per 2-ejus metus „Tėvų linijos“ psichologai padėjo beveik 2,5 tūkst. tėvų

Galimybė visos Lietuvos tėvams gauti profesionalią psichologo pagalbą atsirado prieš 2-ejus metus, startavus „Tėvų linijai“. Paskambinus nemokamu numeriu 8 800 900 12, su psichologu galima konsultuotis įvairiais vaikų auklėjimo klausimais.

Pailginus darbo laiką, suteikiama kelis kartus daugiau konsultacijų

„Vos Paramos vaikams centro specialistams pradėjus teikti konsultacijas tėvams telefonu, buvo juntamas didelis tokios pagalbos poreikis. Tačiau trumpas linijos darbo laikas (vos 4 val. per dieną) ribojo galimybes prisiskambinti kiekvienam norinčiam. Pailginus psichologų budėjimo laiką iki 10 val., pagalbos sulaukia kelis kartus daugiau tėvų“, - pastebi „Tėvų linijos“ vadovė, psichologė Jūratė Baltuškienė.

Pirmaisiais „Tėvų linijos“ darbo mėnesiais buvo atsiliepiama į 22 proc. skambučių, dabar – į 43 proc. Per 2-ejus metus psichologai atsiliepė į 2 440 skambučių. Iš viso skambinta daugiau kaip 7 300 kartų. Vidutiniškai iš 10 skambinančiųjų patarimo kreipiasi 8 mamos, 1 tėtis ir 1 kitas šeimos narys (senelis, močiutė, giminaitis) ar su vaikais dirbantis specialistas.

Dalis skambinančiųjų pokalbio metu prisipažįsta, kad anksčiau nedrįso kreiptis, nes nerimavo, ar asmeniniai duomenys nebus perduoti įvairioms institucijoms. Įsitikinę, kad konsultacijos yra anominės ir nereikia nurodyti nei gyvenamosios vietos ar ugdymo įstaigos, kurią lanko vaikas, nei prisistatyti, tėvai kreipiasi po kelis kartus.

 

Daug skambučių – dėl vaikų patiriamos įtampos mokykloje

„Tėvus dažniausiai neramina vaikų neklusnumas ir stiprių emocijų proveržiai. Paskambinę sako, kad vaikas neklauso, prieštarauja, nesilaiko taisyklių, sunku su juo susitarti arba supykęs mušasi, šaukia, verkia, mėto daiktus. Daug skambučių sulaukiam dėl vaikų patiriamos įtampos mokykloje: vaikai vengia atlikti namų darbus, nenori eiti į mokyklą, patiria patyčias, jaučiasi pervargę. Tėvai nerimauja dėl sudėtingų mokytojo ir vaiko santykių, įtampą keliančių mokyklos reikalavimų, kad sūnus ar dukra praranda motyvaciją mokytis ir pan.“, - sako J.Baltuškienė.

Dažnai prašoma patarti, kaip elgtis konkrečiose situacijose. Pavyzdžiui, darželinukas nedraugiškai elgiasi su neseniai gimusiu broliu, sunku adaptuotis darželyje ar 1-oje klasėje, pradinukas nenori lankyti jokio būrelio, 13-metis grįžo namo apsvaigęs nuo alkoholio, paauglys visą savaitgalį sėdi užsidaręs savo kambaryje, vaikas staiga tapo viskam apatiškas. 

Pokalbis „Tėvų linijoje“ nėra ribojamas griežtų laiko rėmų, todėl galima aptarti daug tam tikros situacijos ar vaiko elgesiui būdingų detalių ir pateikti labai konkrečių rekomendacijų, kaip suaugusiems derėtų elgtis, kaip reaguoti ar bendrauti.


Psichologai tėvams padeda nusiraminti

Tėvai skambina ne tik tada, kai nežino, kaip reikėtų tinkamai pasielgti vis pasikartojančioje situacijoje, bet ir apimti nerimo, kad nebesusikalba su savo vaiku ar kai, atrodo, kad sūnus ar dukra tyčia juos kasdien veda iš proto. Taip pat, kai tuo metu yra stipriai supykę ir jaučia, kad gali nesusivaldę pakelti balsą ar ranką.

„Tokiais atvejais dažniausiai pakanka padėti nusiraminti, paaiškinti, kodėl vaikas šiame amžiuje būtent taip elgiasi ir tėvai supranta, kaip toliau bendrauti. „Tėvų linijos“ psichologai padeda suprasti, kad nei vienas nesame idealus ir nereikia siekti tapti tokiu tėčiu ar mama. Nereikia ir kaltinti savęs, kad staiga tapote blogu tėvu ar mama. Svarbu, stengtis suprasti savo bei vaiko elgesio priežastis ir nekartoti netinkamų reakcijų“, - pabrėžia Paramos vaikams centre veikiančios „Tėvų linijos“ vadovė.

„Tėvų linija“ – anoniminės psichologų konsultacijos telefonu, nemokamu numeriu 8 800 900 12, darbo dienomis 11 13 val. ir 17 21 val. Tai Prezidentės Dalios Grybauskaitės inicijuotos kampanijos „Už saugią Lietuvą“ dalis, finansuojama Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos lėšomis, įgyvendinama VšĮ „Paramos vaikams centras“. Daugiau informacijos – www.tevulinija.lt    

Apie Paramos vaikams centrą

Tai nevyriausybinė organizacija, nuo 1995 m. teikianti profesionalią, efektyvią, visavertę pagalbą vaikams ir šeimoms. Vykdomos programos: “Big Brothers Big Sisters”, “Antras žingsnis”, “Vaikystė be smurto”, “Pozityvi tėvystė”.

 

 

Paramos vaikams centro informacija


 

Kviečiame į mokymus norinčius tapti globėjais (rūpintojais), budinčiais globotojais ar įtėviais  Vilniaus rajone

Informuojame, kad nuo spalio 10 d. Vilniaus rajono šeimos ir vaiko gerovės centro Globos centras pradeda vykdyti pagrindinius mokymus asmenims, norintiems tapti globėjais (rūpintojais), budinčiais globotojais, įtėviais.

Besidominčius be tėvų globos likusių vaikų globa (rūpyba) ar įvaikinimu kviečiame kuo skubiau kreiptis dėl prašymo pateikimo į:

  • Vilniaus rajono savivaldybės Socialinių paslaugų šeimai ir vaikui skyrių (Rinktinės g. 50, Vilnius);
  • Vilniaus rajono šeimos ir vaiko gerovės centro Globos centrą (Mokyklos g. 64, Geisiškių k., Vilniaus r., info@svgc.lt, tel. +370 627 07 341.

Mokymai vyks adresu:  Vilniaus rajono savivaldybės administracija, Rinktinės g. 50, Vilnius.

Iš viso 7 susitikimai po 3 val. (nuo 18.00 iki 21.00 val.). Laikas gali būti derinamas po I susitikimo.

Mokymų datos: spalio 10 d., spalio 17 d., spalio 24 d., spalio 31 d., lapkričio 7 d., lapkričio 14 d., lapkričio 21 d.

 


 

Kviečiame globėjus ir įtėvius į savitarpio paramos grupes

Kviečiame globėjus ir įtėvius į rugsėjo 19 d. organizuojamas savitarpio paramos grupes. Susitikimo tikslas – bendravimo tarp šeimų skatinimas, dalinimasis patirtimi, savitarpio pagalba. Darbo su šeimomis praktika rodo, kad viena efektyviausių pagalbos šeimai formų yra savitarpio pagalbos grupės, nes būtent žmogus su panašia patirtimi gali geriausiai suprasti ir padėti ieškoti išeities.

Susitikimai vyks Vilniaus rajono savivaldybės patalpose, Mažojoje salėje (II aukštas), adresu: Rinktinės g. 50, Vilnius. Pirmasis susitikimas: 2019 m. rugsėjo 19 d. (ketvirtadienis), 15.00 val. ir 17.30 val. Susitikimo trukmė - 1 val.

Susitikimus ves psichologė, GIMK specialistė Dorota Baranovska ir socialinė darbuotoja, GIMK specialistė Lilija Zubova.

Daugiau informacijos telefonu 8 627 07 341 arba el. paštu: gimk@svgc.lt.

 


 

„Pagalbos vaikams linija“ kviečia pasinaudoti paslaugomis

Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnyboje prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos veikia „Pagalbos vaikams linija“, kurios konsultantai konsultuoja vaikus bei dėl vaikų besikreipiančius suaugusiuosius, kurie nori pasikonsultuoti ar pranešti apie vaiką, patiriantį smurtą, pasikonsultuoti dėl pagalbos vaikui ir šeimai galimybių bei kt.

Į „Pagalbos vaikams liniją“ tiesiogiai galima kreiptis elektroniniu paštu info@pagalbavaikams.lt bei skyrybos@pagalbavaikams.lt. Taip pat vaikams bei suaugusiesiems sudaryta galimybė bendrauti su „Pagalbos vaikams linijos“ konsultantu tiesiogiai internetu per linijos interneto svetainę www.pagalbavaikams.lt

Reklaminis skydelis tiesioginei konsultacijai:

http://www.pagalbavaikams.lt/lt.php/pagrindinis.html) http://impartner.lt/ads/pagalba_vaikams/201612/pagalba_vaikams_konsult_180x150_04/pagalba_vaikams_konsult_180x150_02.html  Šeimos kortelė: kam ir kokių nuolaidų suteiks?

Jau nuo rugsėjo gausios ir neįgalius vaikus prižiūrinčios šeimos gali naudotis Šeimos kortelės teikiamomis nuolaidomis.

Šeimos kortelė garantuoja specialias lengvatas, paslaugas, privilegijas ar nuolaidas prekėms bei renginiams. Šeimos kortelės turėtojai įgyja galimybę naudotis vienkartinėmis ar daugkartinėmis kortelės partnerių nuolaidomis tiek viešajame, tiek privačiajame sektoriuje. Nuolaidų krepšelis bus nuolat kintantis.

Visos naujienos apie nuolaidas bus skelbiamos Šeimos kortelės interneto svetainėje arba Facebook paskyroje.

Filmuką apie Šeimos kortelę galite pamatyti čia.

 Vilniaus rajono šeimos ir vaiko krizių centro Globos centras kviečia į mokymus  

Nuo rugpjūčio 28 d. Vilniaus rajono šeimos ir vaiko krizių centro Globos centras pradeda vykdyti pagrindinius mokymus asmenims, norintiems tapti globėjais (rūpintojais), budinčiais globotojais, įtėviais. 

Besidomintys be tėvų globos likusių vaikų globa (rūpyba) ar įvaikinimu kviečiami kuo skubiau kreiptis dėl prašymo pateikimo į: 

 • Vilniaus rajono savivaldybės Socialinių paslaugų šeimai ir vaikui skyrių, adresu: Rinktinės g. 50, Vilnius; 

 • Vilniaus rajono šeimos ir vaiko krizių centro Globos centrą, adresu: Vilniaus g. 13, Kalvelių k., Kalvelių sen., Vilniaus r., el. paštas: info@seimoskc.vilniausr.lm.lt, tel. nr. 852463476. 

Mokymai vyks Vilniaus rajono savivaldybėje (Rinktinės g. 50, Vilnius). Iš viso 7 susitikimai po 3 val. (nuo 18.00 iki 21.00 val.). 

Mokymų datos: rugpjūčio 28 d., rugsėjo 4 d., rugsėjo 11 d., rugsėjo 18 d., rugsėjo 25 d., spalio 2 d., spalio 9 d.

 Kviečiame į III kasmetinį renginį „Meilė kuria šeimą“

Vilniaus rajono šeimos ir vaiko krizių centras organizuoja III kasmetinį renginį „Meilė kuria šeimą“ skirtą įtėviams, globėjams, vaikams bei vaikus auginančioms šeimoms, baigusioms GIMK mokymus.

Tradicija tapusioje šeimų šventėje Jūsų laukia susitikimai su specialistais, edukaciniai užsiėmimai, diskusijos, batutas, spragėsiai, cukraus vata, lauko žaidimai, meninė bei sportinė veikla vaikams ir visai šeimai.

Šventė vyks rugpjūčio 10 dieną, renginio pradžia 10.00 val.

Adresas: Vilniaus g. 13, Kalvelių k., Kalvelių sen., Vilniaus r.

Organizatoriai apie dalyvavimą prašo pranešti iš anksto el. paštu: info@seimoskc.vilniausr.lm.lt arba telefonu (8 5) 246 3156.

Grįžti
Vilniaus rAjono SAVIVALDYBĖS merĖ
 Marija Rekst

Biudžetinė įstaiga Vilniaus rajono savivaldybės administracija

Rinktinės g. 50, LT-09318 Vilnius tel.: (8-5) 275 1990
       (8-5) 275 1961
       (8-5) 275 6925
El.p.: vrsa@vrsa.lt
Juridinių asmenų registras įstaigos kodas 188708224

Darbo laikas:
I - IV - nuo 7:30 val. iki 16:30 val.
V – nuo 7:30 val. iki 15:15 val. Pietų pertrauka:
nuo 11:30 val. iki 12:15 val.
 
Naujas vartotojas
Pamiršau slaptažodį
Renginių kalendorius
    2020     
Sausis
P A T K Pn Š S
  0102030405
06070809101112
13141516171819
20212223242526
27
28293031  
Artimiausi renginiai
Jelenos Krivošienės dailės paroda
2020-01-07
NDKC Veriškių sk. (Dvarvietės g. 10, Sužionių sen., Vilniaus r.,)

Video medžiaga
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 
 
 
 
 
 

Shadow up