kaires_puses_index
Naujienų prenumerata
 
 
 
  
  

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Darbuotojų informacija
Nemėžio Spausdinti skyriaus darbuotojų informaciją
V. Sirokomlės g. 8, Nemėžio k.,
LT-13260 Vilniaus r.
Tel.: (8 5) 235 5223
El. p. nemezioseniunija@vrsa.lt

Seniūnaitijos

Vilniaus rajono savivaldybės administracijos Nemėžio seniūnijos veiklos nuostatai
  
Vilniaus rajono savivaldybės administracijos Nemėžio seniūnijos veiklos ataskaitos:
2015 m. veiklos ataskaita
2016 m. veiklos ataskaita
2017 m. veiklos ataskaita
2018 m. veiklos ataskaita
2019 m. veiklos ataskaita 
2020 m. veiklos ataskaita
 
Vilniaus rajono savivaldybės administracijos Nemėžio seniūnijos veiklos planai:
2016 m. veiklos planas
2017 m. veiklos planas
2018 m. veiklos planas
2019 m. veiklos planas
2020 m. veiklos planas
2021 m. veiklos planas
 
Darbo laikas 
Pirmadieniais – ketvirtadieniais 8.00 val. – 17.00 val.
Penktadieniais 8.00 val. – 15.45 val.
Pietų pertrauka 12.00 val. – 12.45 val.
 
Priėmimo dienos
Antradieniais 13.00 val. – 17.00 val.
Ketvirtadieniais 8.00 val. – 12.00 val. 
 
Papildomos gyventojų prašymų ir skundų priėmimo valandos
Antradieniais 7.00 val. – 8.00 val.
Ketvirtadieniais 7.00 val. – 8.00 val.
 

Nemėžio seniūnija yra šalia Minsko plento, 8 km į pietryčius nuo Vilniaus. Ji ribojasi su Rudaminos, Rukainių, Šatrininkų seniūnijomis bei Vilniaus miestu. Nemėžio seniūnijos plotas siekia 3958 ha, jos teritorijoje yra 23 kaimai ir trys sodininkų bendrijos: „Kloniai“, „Galanta“, „Skaistė“. Seniūnijoje gyvena apie 10 tūkst. gyventojų. Kadangi sostinė arti ir yra geras susisiekimas, tai gyventojų skaičius Nemėžio seniūnijoje gana greitai auga, gyvenvietėje vyksta daug statybų. Seniūnijos gyventojų tautinė sudėtis pagal 2011 m. surašymo duomenys: 53,1% lenkų, 26,2% lietuvių, 9,5 % rusų, 6,2% baltarusių, 1.5 % totorių ir kt.

 

Herbas: 2016 m. gegužės 25 d. Lietuvos Respublikos Prezidentės Dalios Grybauskaitės dekretu buvo patvirtintas Nemėžio herbas.

Nemėžio herbo simbolis – jautis, pasirinktas neatsitiktinai. Simbolikoje ir kultūros istorijoje jautis laikomas kantrybės, jėgos, išminties ir darbštumo simboliu. Nemėžio herbas atspindi ne tik seną ir reikšmingą šio kaimo istoriją, bet ir šiandien Nemėžyje darniai sugyvenančias kelias tautas: lietuvius, totorius, rusus ir lenkus. Pažymint su totoriais susijusią Nemėžio gyvenvietės kilmę ir šiandien čia veikiančią aktyvią totorių bendruomenę, herbo dešiniajame kampe pavaizduotas totoriškas motyvas – bunčiukas (Senovės Turkijoje valdžios ženklas: medinė lazda iki 2,5 m ilgio, užsibaigianti rutuliu arba smaigaliu, papuoštu žemyn svyrančiais ašutais, vartota turkų, totorių ir kazokų kaip karinės valdžios ženklas).

 

Seniūnijos istorija: Nemėžio pavadinimas žinomas dar nuo Vytauto Didžiojo laikų. Čia 1397 m. jis apgyvendino totorius, kurių palikuonys gyvena ir dabar. 1684 m. Nemėžio totoriai tarnavo Lietuvos kariuomenės pulkuose, kovojusiuose prieš turkus. XIV a. Nemėžyje jau buvo kunigaikščių rūmai - Vytauto Didžiojo ir jo žmonos Julijanos vasaros rezidencija. Čia Julijona ir mirė. XIV a. Nemėžis minimas kaip apskritis.

1794 m. Nemėžyje susibūrė sukilėlių pulkas, kuriam vadovavo pulkininkas inž. Jokūbas Jasinskis. Balandžio 23-ąją, susivienijęs su kitais pulkais, Jasinskis puolė caro kariuomenę ir  Vilnių. Sukilėlių tradicijos išliko. 1863 m. buvęs prūsų kariuomenės pulkininkas Lepelskis Nemėžyje surinko sukilėlių būrį, kuris vėliau kovėsi su caro kariuomene Rūdiškių miškuose. 1863 metų sukilime dalyvavo ir Nemėžio totoriai, kuriems vadovavo Samuelis Ulanas.

Nemėžis buvo mėgstama Vilniaus universiteto studentų, kurie buvo nusiteikę prieš caro valdžią, t.y. filomatų, susitikimų vieta. Tarp jų buvo A. Mickevičius, T. Zanas, O. Petraškevičius, J. Čečiotas ir kiti. 1823 m. – 1832 m. Nemėžyje gyveno ir dirbo Vilniaus universiteto Astronomijos observatorijos direktorius prof. Piotras Slavinskis. Pas jį dažnai svečiuodavosi astronomas ir matematikas J. Sniadeckis, botanikas St. Judzilas ir garsus architektas K. Podčašinskis ir kiti.

Nemėžį valdė ir čia gyveno bajorai Sapiegos. Apie 1830-uosius metus iš Sapiegų Nemėžį perėmė grafas Benediktas Tiškevičius (1801 - 1866), buvęs Kauno gubernijos maršalka. Manoma, kad apie 1840-1856 metus grafas pastatė vėlyvojo klasicizmo stiliaus rūmus bei kitus su jais kompoziciškai susijusius pastatus.

Priešais rūmus, ilgame vidiniame ūkinės paskirties kieme, stovėjo žirgų arklidės, dalis jų išliko iki šių dienų. 1914 metais Nemėžio dvarą, kurį sudarė Juodasis, Bareikiškių, Šveicarų, Rudaminos ir Dolinos polivarkai, įsigijo Mykolas Bochovicas. Tai buvo šių žemių paskutinis savininkas.

1939 m. visi meno kūriniai ir istorinę vertę turintys daiktai buvo nacionalizuoti ir išgabenti. Dalis jų pateko į Vokietiją. Verta paminėti, kad prieš karą šios gyvenvietės pavadinimas buvo moteriškos giminės – Nemežė.

 

Skaidiškės yra antrasis pagal dydį Lietuvos kaimas. Jame gyvena apie 5 tūkst. gyventojų.

Skaidiškių kaimo istorija siekia XVII–XVIII amžius. XIX a. Rudaminos dvaras (dab. Skaidiškių kaimas) priklausė pulkininkui Suchodolejui. Tuometinis dvaro savininkas vietos kapinėse pastatė koplyčią. Ji buvo skirta laidojimo reikmėms. XX a. pradžioje šį dvarą nusipirko Stanislovas Bochovicas. Kadangi pirkimo sandoris buvo sudarytas 1908 m. balandį (balandis – lenkiškai kwiecień), nuo to laiko Skaidiškes imta vadinti Kvietniovo (Kwietniowo). Paskutinis dvaro savininkas S. Bochvicas mirė Skaidiškėse. Jis buvo palaidotas prie koplyčios. Po Antrojo Pasaulinio karo koplyčia buvo uždaryta ir tik 2001 m. senoji  koplyčia buvo atstatyta ir iškilmingai pašventinta. Koplyčią nuo apverktinos būklės išgelbėjo Lietuvos lenkų sąjungos vietos poskyrio sprendimas paversti statinį maldoms derančia vieta. Įgyvendinant šį sumanymą daug prisidėjo Nemėžio seniūnijos seniūnas Vlodzimiež Sipovič, kunigas Darjuš Stančyk, Liachovičių, Biajgų, Masianų, Krulikovskių ir Žavoronkų šeimos. 2001 spalio 14 d. koplyčia buvo iškilmingai konsekruota. Jos globėja tapo Dievo Gailestingumo apaštalė šv. Faustina Kovalska.

 

2010 m. kaime prie Sodžiaus, Ąžuolo ir Nemėžio gatvių sankryžos pastatyta skulptūra „Angelų kryžius" (skulpt. Kęstutis Krasauskas). Skulptūros fundatorius – Skaidiškių gyventojas Eimantas Jonušas.

 

Seniūnijoje veikia: Nemėžio šv. Rapolo Kalinausko gimnazija, Nemėžio vaikų lopšelis-darželis, Skaidiškių mokykla-darželis, 2 bibliotekos, 2 ambulatorijos, privati odontologijos klinika Nemėžio k., Nemėžio Šv. Rapolo Kalinausko bažnyčia, šv. Faustinos koplyčia Skaidiškių k., mečetė Nemėžio k., paštas, Vilniaus rajono savivaldybės priešgaisrinės tarnybos Nemėžio ugniagesių komanda, motelis, 8 parduotuvės, 6 prekybos paviljonai, 11 prekybos kioskų, kaimo turizmo sodyba, vandenlenčių sporto trasa, 3 kapinės, nežinomojo kario kapas Skaidiškių k., totorių kapinės (mizar, konfesinės musulmonų kapinės), 2 degalinės, Nemėžio multifunkcinė sporto aikštelė, sporto aikštelė Skaidiškių parke, Benedikto Tiškevičiaus dvaras.


Nemėžio gamta ir istoriniai paminklai: Iš senovės paminklų yra išlikusi ir sena Nemėžio totorių mečetė, pastatyta 1909 m. pagal inžinieriaus A. Sonino projektą. Ji yra medinė, stačiakampio plano, keturšlaičiu skardiniu stogu. Mekos pusėje yra priestatas. Stogo viršuje yra nedidelis minareto bokštelis.

Paliepiukų k., yra struvės lanko geodezinis  punktas. Tai pirmasis tarptautinis sienas kertantis Pasaulio paveldo sąrašo objektas (įrašytas 2005 m.). Nacionalinės žemės tarnybos prie Žemės ūkio ministerijos ir Vilniaus Gedimino technikos universiteto Geodezijos instituto siūlymu įamžinti trys Struvės dienovidinio lanko geodeziniai punktai – Meškonyse, Paliepiukuose (Vilniaus apskritis) ir Gireišiuose (Panevėžio apskritis).

XIX a. Skaidiškėse, dvaro teritorijoje, šalia tvenkinio įveistas parkas. Parke 2015 m. įrengta sporto aikštelė ir sutvarkyta aplinka (įrengti suoliukai, automobilių stovėjimo aikštelė itt.).

Netoli Nemėžio gyvenvietės yra Nemėžio dvaro sodyba. Ansamblio branduolį sudaro rūmai, žirgynas ir oficina, apstatyta apie stačiakampį reprezentacinį kiemą, kurį supo dar ir mūro tvora. Kiek atokiau stovi medinis svirnas. 1828 m. dvarą nusipirko Mykolas Tiškevičius, kuris ir buvo iki šiol išlikusių statinių iniciatorius (1840–1856). Dvaro rūmai yra sodybos centre. Jie pastatyti 1836 metais.

 

Teritorijoje veikiančios įmonės: UAB „Girteka“ – Logistika; UAB „Prie plento“ – Medienos gaminiai ir transporto paslaugos; UAB „STENGEL“ – Metalo konstrukcijų gamyba; UAB „Viljana“ – Logistika; J. Dulskio personalinė įmonė „KOMPAK“ – Visuomeninis maitinimas; UAB „DIANOJA“ – Metalo konstrukcijų gamyba; UAB „SKAIDISTA“ – Metalo konstrukcijų gamyba, autoservisas; UAB „GINMIKA“ – Santechnikos prekės, špižiniai gaminiai, lietaus kanalizaciniai liukai; UAB „Mėlynoji liepsna“ – Dujotiekio statyba; UAB „PakMarkas“ – Pakuočių gamyba; UAB „Nemėžio komunalininkas“ – Komunalinių paslaugų įmonė, šilumos tiekimas, vandentiekis, šiukšlių išvėžimas, nuotekų tinklai; UAB „Šilputa“ – Polistirolo gamyba; UAB „Lesta“ – Produktų automobiliams gamyba ir cheminių skysčių fasavimas.

 

Nemėžio seniūnijos perspektyviausios šakos: gyventojų aptarnavimas, logistika, metalo gaminių gamyba, prekyba maisto produktais, žemės ūkis.

 


Pareigos Vardas, pavardė Aprašymas Kabineto nr. Telefonai
Seniūnė Lilija Grigorovič
lilija.grigorovic@vrsa.lt
Rodyti +370(5)2355296
Vyresn. specialistė Anželika Baranovska
anzelika.baranovska@vrsa.lt
Rodyti +370(5)2400526
Vyresn. finansininkė Janina Kozel
janina.kozel@vrsa.lt
Rodyti +370(5)2355405
Vyr. raštvedė Livija Romanovska
livija.romanovska@vrsa.lt
Rodyti +370(5)2355223
Specialistė (dėl gyv.vietos deklaravimo) Lucija Šalkovska
lucija.salkovska@vrsa.lt
Rodyti +370(5)2400227
Vyresn. soc. darbo organizatorė Marija Dobrovolskaja
marija.dobrovolskaja@vrsa.lt
Rodyti +370(5)2355288
Vyresn. specialistė (žemės ūkio klausimais) Natalija Belogolovko
natalija.belogolovko@vrsa.lt
Rodyti +370(5)2166807
Vyresn. specialistė (atliekų tvarkymo klausimais) Natalija Kondratovič
natalija.kondratovic@vrsa.lt
Rodyti +370(5)2165712
Vyresn. specialistė Renata Romanovska
renata.romanovska@vrsa.lt
Rodyti +370(5)2400088
Specialistas Ryšard Žebelovič
rysard.zebelovic@vrsa.lt
Rodyti +37064786178
Mentorius Vlodzimiež Sipovič
vlodzimiez.sipovic@vrsa.lt
Rodyti +370(5)2400343
Vaiko priežiūros atostogose Justina Machnevič-Zenko
justina.machnevic-zenko@vrsa.lt
Rodyti
Paskutinis atnaujinimas: 2022-01-26 22:00:25
Spausdinti visų skyrių darbuotojų informacijąSpausdinti visų skyrių darbuotojų informaciją
Vilniaus rAjono SAVIVALDYBĖS merĖ
 Marija Rekst

Biudžetinė įstaiga Vilniaus rajono savivaldybės administracija

Rinktinės g. 50, LT-09318 Vilnius tel.: (8-5) 275 1990
       (8-5) 275 1961
       (8-5) 275 6925
El.p.: vrsa@vrsa.lt
Juridinių asmenų registras įstaigos kodas 188708224

Darbo laikas:
I - IV - nuo 7:30 val. iki 16:30 val.
V – nuo 7:30 val. iki 15:15 val. Pietų pertrauka:
nuo 11:30 val. iki 12:15 val.
 
 
Naujas vartotojas
Pamiršau slaptažodį
Renginių kalendorius
    2022     
Sausis
P A T K Pn Š S
     0102
03040506070809
10111213141516
17181920212223
242526
27
282930
31      
Artimiausi renginiai
„Keturkojis draugas“ Sniego figūrų konkursas, skirtas guvūnų gerovės metams
2022-01-01
Nemenčinės daugiafunkcinis kultūros centras (Švenčionių g. 12, Nemenčinė, Vilniaus r.)
Sveikinimo laiškų kun. prelatui Juzefui Obrembskiui paroda-prezentacija
2022-01-01
VKEM Kunigo Prelato Juzefo Obrembskio muziejus (Šv. Antano g. 5, Maišiagala, Vilniaus raj.)
Česlavo Polonskio tapybos, akvarelių ir piešinių paroda
2022-01-02
VKEM (Švenčionių g. 14, Nemenčinė, Vilniaus raj.)
Tautodailininkės Irenos Ševcovos fotografijų paroda „Medžio kvėpavimas“
2022-01-02
VKEM Tradicinių amatų centras Houvalto dvare Maišiagaloje (Algirdo g. 4, Maišiagala, Vilniaus raj.)
„Mano močiutė ir senelis“ Vaikų piešinių paroda, skirta senelių dienai paminėti
2022-01-21
NDKC Rastinėnų skyrius (Kasmiškių k., Sudervės sen., Vilniaus r.)

Video medžiaga

 

 

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 
 
 
 
 
 

Shadow up