kaires_puses_index
 
 
  
  

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Prisijungimas gyventojams
Prisijungimas

Prisijungimas Gyventojams

Palangoje aptarti savivaldybių tarptautinio bendradarbiavimo klausimai

Vakar, lapkričio 28 dieną Palangoje vyko Užsienio reikalų ministerijos atstovų ir Lietuvos merų susitikimas, kurio metu aptarti aktualūs savivaldybių tarptautinio bendradarbiavimo klausimai. Susitikime dalyvavo ir Vilniaus rajono savivaldybės merė Marija Rekst.


Susitikime aptarti ryšiai su kaimyninių šalių, tame tarpe Rusijos ir Baltarusijos, Rytų Partnerystės šalių Ukrainos, Sakartvelo, Moldovos, Armėnijos, Azerbaidžano savivaldybėmis, aktyvėjantis bendradarbiavimas su partnerėmis Azijoje, Artimuosiuose Rytuose. Taip pat buvo pristatyta istorijos ir valstybės įvaizdžio strateginė komunikacija, hibridinės grėsmės ir kitos temos.

Susitikimo dalyviai aptarė, kaip bendradarbiavimas su kitų šalių savivaldybėmis gali daryti įtaką politinei situacijai šalyje, saugumo klausimus, koks gali būti jų poveikis visuomeniniams procesams, kokią reikšmę turi šalies įvaizdžio kūrimas ir komunikacija istorinės atminties klausimais, kaip didinti institucijų ir savivaldybių atsparumą.

Užsienio reikalų ministerija skatina aktyvų ir turiningą Lietuvos savivaldybių bendradarbiavimą su užsienio partneriais: vyksta intensyvūs kultūriniai mainai, įgyvendinami bendri projektai, vystomojo bendradarbiavimo programos, dalinamasi patirtimi įvairiose srityse.

Susitikime dalyvavo Užsienio reikalų ministerijos ambasadoriai ypatingiems pavedimams Darius Skusevičius, Eitvydas Bajarūnas, Gitana Grigaitytė, Komunikacijos ir kultūrinės diplomatijos departamento direktorius Rytis Paulauskas, Lotynų Amerikos, Azijos, Afrikos ir Okeanijos departamento direktoriaus pavaduotojas Ramūnas Davidonis, Rusijos ir Vidurinės Azijos skyriaus vedėjas Laimis Rubinskas.

 


Info. ir nuotr. Užsienio reikalų ministerija

Shadow up