kaires_puses_index
Naujienų prenumerata
 
 
 
  
  

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Vilniaus r. Pagirių „Pelėdžiuko“ darželis dalyvauja projekte „Tęsk“

Šių metų rugsėjo mėnesį pateikėme paraišką Nacionalinei švietimo agentūrai dalyvauti projekto „Tęsk“ (kodas 09.2.1-ESFA-V-727-01-0001) 2.1 veikloje „Pedagoginės stažuotės išbandymas“, kuri skirta sukurti ir išbandyti pradedančiųjų mokytojų stažuotės modelį. Praėjome atranką ir sėkmingai vykdome šį projektą. Stažuotę privaloma atlikti pirmaisiais pedagogo darbo švietimo įstaigoje metais (Pedagogų rengimo reglamentas, 2018). Stažuotės tikslas – padėti pradedančiam pedagogui plėtoti ir gilinti studijų metu įgytas kompetencijas, sklandžiai integruotis į švietimo bendruomenę. Siekiant šio tikslo pradedančiam pedagogui užtikrinama metodinė ir dalykinė pagalba.


Pedagoginę stažuotę bendradarbiavimo pagrindais įgyvendina mūsų įstaiga, Vilniaus r. Pagirių „Pelėdžiuko“ vaikų darželis (mentorė – Janina Lukšienė, direktoriaus pavaduotoja ugdymui, ikimokyklinio ugdymo mokytoja metodininkė), pirmus metus po studijų dirbanti ikimokyklinio ugdymo mokytoja Justina Jakovleva ir Vilniaus kolegija (vadovė dr. Vitalija Gražienė, Edukologijos katedros docentė).

Viena iš projektų veiklų – dalyvių stažuotė Italijoje. Stažuotės tikslas – sudaryti sąlygas pradedančiųjų mokytojų stažuotės modelio kūrimo komandos dalyviams susipažinti ir panaudoti gerąją Italijos mokytojų rengimo, mentorystės pradedantiesiems mokytojams patirtį kuriant Lietuvos pradedančiųjų mokytojų stažuotės modelį.

Stažuotės Italijoje metu buvo aplankytos šios institucijos:

1. Ic Toniolo Pisa vidurinė mokykla, įsteigta 2001 m., pavadinta Giuseppe Toniolo vardu; tuo pačiu vardu pavadinti vaikų darželis, pradinė ir vidurinė mokyklos.

2. I.I.S. Galilei-Pacinotti gimnazija – technikos ir ekonomikos gimnazija, ruošianti mokinius pagal finansų, marketingo ar verslo administracijos programas.

3. Liceo Statale G. Carducci gimnazija, įkurta 1968 m., mokykloje mokosi 830 mokinių, iš viso 37 klasės. Mokiniai gali rinktis vieną iš modulių: humanitarinius mokslus, kalbų mokslus, muzikos ar socialinių–ekonomikos mokslų kryptis. Mokykla turi specialias klases/laboratorijas, taip pat į ugdymo procesą įtraukia negalią turinčius mokinius.

4. A. Vallisneri aukštesnioji vidurinė mokykla, įsteigta 1923 m., pavadinta Antonio Vallisneri, mokslininko, gimusio 1661 m., vardu. A. Vallisneri mokykla yra labai inovatyvi – turi biologijos/chemijos/fizikos/kompiuterių laboratorijas, piešimo klases, kalbų laboratorijas, sporto sales.

5. Pizos universitetas, oficialiai buvo įkurtas 1343 m., nors išlikę įrašai, kurie teigia, kad jis egzistavo jau XI a. Pizos universitetas yra viešoji įstaiga, turinti dvidešimt biurų ir aukšto lygio tyrimų centrų: astrofizikos, informatikos, inžinerijos, medicinos, veterinarinės medicinos srityse.

Stažuotės dalyviai susitiko su Toskanos regiono mokyklų biuro Pizos provincijos teritorijoje (USR Toscana – Ufficio X – Ambito PISA) darbuotojomis. Šis biuras atsakingas už visas Pizos provincijoje esančias mokyklas.

Kalbant apie veiksmingos pagalbos ir paramos priemones pradedantiesiems mokytojams jų pirmaisiais darbo metais vertinimo ypatybes Italijos mokyklose, galima pažymėti, kad pirmieji mokytojo darbo metai yra bandomieji. Mokytojui skiriamas mentorius. Mentoriams Italijoje yra numatyti kursai ir veiklos aprašas, kvalifikacijos kėlimo paketas. Akcentas yra nukreiptas ne į turinį, o į metodologiją. Atlygis mentoriui yra simbolinis, tai daugiau mokyklos vidinis reikalas. Mentorius savo veiklą vykdo įprastinėmis darbo valandomis.

Pirmus metus dirbantis mokytojas aprašo savo kompetencijas, kurias jau yra įgijęs.  Mentorius sudaro galimybę stebėti savo vedamas pamokas, asistuoti individualiai vertinant mokinių darbus, aiškinant užduotį mokiniui, dirbant su mokinių grupe, teikiant paramą turinčiam specialiųjų poreikių ar gabiam ugdytiniui, padeda pasirengti pamokoms. Stebėjimui yra skirta 50 valandų, per kitas valandas mokytojas veda pamokas, dirba laboratorijose savarankiškai (stebimas mentoriaus), atlieka pavedimus.

Kiekvienoje Italijos provincijoje yra įstaiga, kuri įpareigota sekti jaunojo specialisto kelią. Internetinėje erdvėje įkeliamas pradinis aprašas, kurį po stebėtų pamokų pildo mentorius, mokyklos vadovas, taip pat patalpinta sutartis dėl profesinio ugdymo, įkeltos veiklos schemos laboratorijoje, numatytos mentoriaus ir mokytojo bendros veiklos dokumentai, juose aprašytos gairės, kuriomis turi vadovautis mentorius ir mokytojas. Mokslo metų pabaigoje mokytojas rengia ataskaitą, jos forma yra standartizuota, sudaryta nacionaliniu lygmeniu. Mokytojas aprašo kompetencijas, kurias įgijo dirbdamas pirmus metus ir mokslo metų pabaigoje posėdžio metu pristato savo veiklas, renginių refleksijas. Posėdyje dalyvauja mentorius, mokyklos vadovas ir du mokytojai. Įvertinimo procedūra vyksta labai korektiškai. Negavus teigiamo įvertinimo, galimybė įsivertinti numatyta dar vieną kartą, po vienerių darbo metų.

Šios stažuotės metu susipažinome su pradedančiųjų mokytojų pedagoginių stažuočių įgyvendinimo ypatumais, mokytojų tarpusavio bendradarbiavimo aspektais ugdymo bendruomenėje ir bendra švietimo sistema šalyje, įgijome galimybę pasinaudoti Italijos praktika ir patirtimi kuriant pradedančiųjų mokytojų pagalbos modelį sėkmingam darbui ugdymo įstaigoje.

     

 

 

Pagirių „Pelėdžiuko“ vaikų darželio direktoriaus pavaduotoja ugdymui Janina Lukšienė

Vilniaus rAjono SAVIVALDYBĖS merĖ
 Marija Rekst

Biudžetinė įstaiga Vilniaus rajono savivaldybės administracija

Rinktinės g. 50, LT-09318 Vilnius tel.: (8-5) 275 1990
       (8-5) 275 1961
       (8-5) 275 6925
El.p.: vrsa@vrsa.lt
Juridinių asmenų registras įstaigos kodas 188708224

Darbo laikas:
I - IV - nuo 7:30 val. iki 16:30 val.
V – nuo 7:30 val. iki 15:15 val. Pietų pertrauka:
nuo 11:30 val. iki 12:15 val.
 
 
Naujas vartotojas
Pamiršau slaptažodį
Renginių kalendorius
    2022     
Sausis
P A T K Pn Š S
     0102
03040506070809
10111213141516
17181920212223
2425
26
27282930
31      
Artimiausi renginiai
„Keturkojis draugas“ Sniego figūrų konkursas, skirtas guvūnų gerovės metams
2022-01-01
Nemenčinės daugiafunkcinis kultūros centras (Švenčionių g. 12, Nemenčinė, Vilniaus r.)
Sveikinimo laiškų kun. prelatui Juzefui Obrembskiui paroda-prezentacija
2022-01-01
VKEM Kunigo Prelato Juzefo Obrembskio muziejus (Šv. Antano g. 5, Maišiagala, Vilniaus raj.)
Česlavo Polonskio tapybos, akvarelių ir piešinių paroda
2022-01-02
VKEM (Švenčionių g. 14, Nemenčinė, Vilniaus raj.)
Tautodailininkės Irenos Ševcovos fotografijų paroda „Medžio kvėpavimas“
2022-01-02
VKEM Tradicinių amatų centras Houvalto dvare Maišiagaloje (Algirdo g. 4, Maišiagala, Vilniaus raj.)
„Mano močiutė ir senelis“ Vaikų piešinių paroda, skirta senelių dienai paminėti
2022-01-21
NDKC Rastinėnų skyrius (Kasmiškių k., Sudervės sen., Vilniaus r.)

Video medžiaga

 

 

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 
 
 
 
 
 

Shadow up