kaires_puses_index
 
 
  
  

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Prisijungimas gyventojams
Prisijungimas

Prisijungimas Gyventojams

Dėl neracionalios veiklos uždaromas Dūkštų medicinos punktas

Vilniaus rajono savivaldybės taryba, siekdama gyventojams teikti kokybiškas medicinos paslaugas, o taip pat optimalios bei ekonomiškos VšĮ Vilniaus rajono centrinės poliklinikos rajono asmens sveikatos priežiūros įstaigų veiklos, šiandien, sausio 31 d. posėdžio metu nutarė nuo 2020 m. vasario 3 d. nutraukti neracionalią Dūkštų medicinos punkto veiklą ir pirminės asmens sveikatos priežiūros paslaugas ten besikreipusiems gyventojams teikti Maišiagalos ambulatorijoje.


„Toks sprendimas priimtas, siekiant, kad rajono gyventojai gautų visavertę medicinos pagalbą. Jau ne vienerius metus Dūkštų sen. gyventojai medicinos paslaugų ir taip važiuoja į Maišiagalą, Sudervę arba Vilnių. Atstumas nuo Dūkštų iki Maišiagalos – tikrai nedidelis. Pastaruoju metu Dūkštų medicinos punkte buvo teikiamos ribotos medicinos paslaugos ir punktas dirbo neracionaliai.“, – sprendimą paaiškina Vilniaus rajono centrinės poliklinikos vyr. gydytoja Vida Žvirblienė.

Dūkštų medicinos punkte jau nuo 2017 m. neteikiamos šeimos gydytojo, o nuo 2019 m. gegužės 2 d. – bendruomenės slaugytojo paslaugos. 2019 m. liepą buvo atlikta stebėsena. Registrų centro duomenimis, tuo metu Dūkštų seniūnijoje buvo registruota 1 914 gyventojų. Informacinės sistemos „Sveidra“ duomenimis, 668 pacientai, gyvenantys Dūkštų seniūnijoje, buvo prisiregistravę Maišiagalos ambulatorijoje, 100 – Sudervės bendrosios praktikos gydytojo kabinete, 383 gyventojai – Vilniaus rajono centrinėje poliklinikoje.

Pasak Vilniaus rajono centrinės poliklinikos vyr. gydytojos Vidos Žvirblienės, per metus į Dūkštų medicinos punkto bendrosios praktikos slaugytoją kreipdavosi apie 80 pacientų dėl nereceptinių vaistų pirkimo arba arterinio kraujo spaudimo matavimo. Vyr. gydytoja pažymi, kad Maišiagalos ambulatorijoje yra teikiamos visos pirminio asmens sveikatos priežiūros lygio paslaugos, t. y. šeimos gydytojo konsultacija, bendrosios praktikos slaugytojo, akušerio paslaugos, tad gyventojų interesai nenukentės. Pacientai yra registruojami pas gydytojus specialistus per Vilniaus rajono centrinės poliklinikos informacinę sistemą Med.I.S.

Daugiau informacijos apie VšĮ Vilniaus rajono centrinės polikliniką, Vilniaus rajone veikiančias ambulatorijas, bendrosios pagalbos gydytojo kabinetus, medicinos punktus bei palaikomo gydymo ir slaugos ligonines ir jų veiklą rasite www.vrcp.lt


Asociatyvi nuotr. unsplash.com

Shadow up