kaires_puses_index
 
 
  
  

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Prisijungimas gyventojams
Prisijungimas

Prisijungimas Gyventojams

„Atliekų kultūros“ egzamine aktyviai dalyvavo ir Vilniaus rajono gyventojai

Balandžio 30 d. visi Lietuvos gyventojai galėjo laikyti Vilniaus apskrities atliekų tvarkymo centro (VAATC) inicijuotą ir pirmą kartą šalyje vykdytą „Atliekų kultūros“ egzaminą. Iniciatyva sulaukė didelio susidomėjimo – iš viso „Atliekų kultūros“ egzamine sudalyvavo virš 5 tūkst. žmonių iš beveik visų šalies savivaldybių. Neformaliu žinių patikrinimu susidomėjo ir Vilniaus rajono savivaldybės gyventojai – egzamine dalyvavo virš 200 asmenų.


Egzaminu itin susidomėjo Vilniaus rajono švietimo įstaigos. Savo žinias atliekų tvarkymo srityje pasitikrino ir aktyvų įsitraukimą parodė 111 mokinių iš Vilniaus rajono savivaldybės švietimo įstaigų. Egzamine aktyviai dalyvavo įvairių klasių mokiniai iš Buivydiškių, Pakenės Česlovo Milošo, Kyviškių ir Bezdonių „Saulėtekio“ pagrindinių mokyklų. Savo jėgas išbandė ir Juodšilių „Šilo“, Lavoriškių Stepono Batoro, Maišiagalos Lietuvos Didžiojo Kunigaikščio Algirdo, Marijampolio Meilės Lukšienės, Mickūnų, Nemenčinės Gedimino, Nemenčinės Konstanto Parčevskio ir Nemėžio šv. Rapolo Kalinausko gimnazijų mokiniai. Egzamine taip pat dalyvavo 4 privataus darželio ir mokyklos VšĮ „Saulės gojus“ auklėtiniai.

Žinias apie atliekų kultūrą pasitikrino ir beveik 30 suaugusiųjų Vilniaus rajono gyventojų.

Egzaminas buvo sudarytas atsižvelgiant į dalyvių amžių – pradinių (1–4) klasių mokiniai turėjo atsakyti į 15 uždarų testo klausimų, tuo tarpu, visiems vyresniems teko 30 uždarų testo klausimų.

Reikšmingą „Atliekų kultūros“ egzamino iniciatyvą palaiko ir Vilniaus rajono savivaldybės merė Marija Rekst, kuri padėkos raštais ir atminimo dovanelėmis apdovanos geriausiai pasirodžiusius egzamine dalyvius.

„Džiaugiuosi, kad mūsų švietimo įstaigos visada aktyviai įsitraukia į įvairias iniciatyvas ir nemažai švietimo įstaigų moksleivių nusprendė savo jėgas išbandyti „Atliekų kultūros“ egzamine. Neabejoju, kad egzaminas visiems dalyviams, tiek mokiniams, tiek suaugusiems rajono gyventojams suteikė dar daugiau žinių apie atliekų tvarkymo kultūrą ir paskatins juos visada atsakingai rūšiuoti atliekas. Ačiū visiems dalyviams už įsitraukimą ir puikius rezultatus“, – apie egzaminą sako merė.

Iš viso Vilniaus rajono savivaldybės merės Marijos Rekst padėkos raštais ir atminimo dovanėlėmis bus apdovanota 18 dalyvių. Laimėtojus minėtos dovanos pasieks karantinui pasibaigus.

 

 

Nuotr. organizatorių

 

 

 

Shadow up