kaires_puses_index
 
 
  
  

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Prisijungimas gyventojams
Prisijungimas

Prisijungimas Gyventojams

Vaikams – virtualios galimybės tapti jaunaisiais gamtos reindžeriais

Lietuvos Respublikos aplinkos ministerija karantino laikotarpiu ragina nepamiršti apie vaikų gamtosauginių įgūdžių puoselėjimą ir kviečia prisijungti prie Jaunųjų gamtos reindžerių platformos. Joje – vaikams skirti žaidimai ir linksmos užduotys apie gamtą. Valstybinės saugomų teritorijų tarnybos prie Aplinkos ministerijos duomenimis, praėjusią savaitę šioje platformoje apsilankė daugiau nei 27 tūkst. žmonių, užsiregistravo per 5,3 tūkst. vaikų.


Ši 7-14 amžiaus vaikams skirta platforma – erdvė, kurioje jaunieji gamtos mylėtojai mokosi pažinti gamtą žaisdami žaidimus ir spręsdami linksmas užduotis. Už kiekvieną užduotį vaikas gauna specialius ženkliukus, juos kaupdamas pereina į kitą reindžerio lygį. Užduotys suskirstytos į kategorijas pagal temas: aplinkosauga, vabzdžiai, žuvys, paukščiai ir kt.

Spręsdami skirtingoms kategorijoms priklausančias užduotis, jaunieji gamtininkai renka ženklelius su kategoriją simbolizuojančiais piešinėliais ir, juos kaupdami, pereina į kitą reindžerio lygį. Norint tapti vyriausiuoju gamtos reindžeriu, reikia atlikti 50 užduočių.

Kodėl verta tapti jaunuoju gamtos reindžeriu?

Jaunasis gamtos reindžeris:

  • padės saugoti gamtą ir gyvūnus;
  • sužinos daugiau apie mus supančią aplinką ir saugomas teritorijas;
  • ras smagių būdų pažinti naujas vietas ir idėjas;
  • gavęs vieną ženklelį, norės turėti visą jų kolekciją;
  • sužinos, kodėl kiekvienas padaras yra toks ypatingas.

Ši platforma – viena iš priemonių siekiant ugdyti gamtą mylinčius, jos procesus suprantančius ir gamtos bei aplinkos apsaugą remiančius piliečius. Tikimasi, kad jaunasis gamtos reindžeris taps gamtininkų pagalbininku – rodys pavyzdį bendraamžiams, sudrausmins gamtą skriaudžiančius, su noru ir entuziazmu leis laiką gamtoje, o gamtos saugojimas jam taps gyvenimo būdu, pasireiškiančiu kasdieniuose sprendimuose. Tai ateities sąjungininkai, kurių dėka žmonės supras, jog gamta – mūsų namai, o saugodami ją, saugome save bei rūpinamės ateities kartų gerove.

Parengta pagal am.lrv.lt ir gamtosreindzeris.lt informaciją
Nuotraukos: gamtosreindzeris.lt

Shadow up