kaires_puses_index
 
 
  
  

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Prisijungimas gyventojams
Prisijungimas

Prisijungimas Gyventojams

Nedegink pernykštės žolės

Šiemet ugniagesiai gelbėtojai Vilniaus rajono teritorijoje 68 kartus vyko gesinti degančių pievų. Gaisrų metu iš viso išdegė virš 152 ha atvirų teritorijų plotų. Žolės gaisrai – vieni pavojingiausių, nes nekontroliuojama liepsna lengvai gali persimesti į miškus ir durpynus, nukeliauti iki gyvenamųjų namų, supleškinti ištisus kaimus bei nukentėti gyventojai.


Iš viso pernai Vilniaus r. atvirosiose teritorijose kilo 533 gaisrai, kurie išdegino virš 526 ha plotų. Tokių gaisrų gesinimas daug kainuoja, o užgesinti juos sudėtinga. Jeigu nėra arti vandens šaltinių, ugnį tenka gesinti parankinėmis priemonėmis, kvėpuojant aitriais dūmais. Prie tokių gaisrų labai sunku privažiuoti sunkiasvorėms ugniagesių mašinoms: automobiliai klimpsta dirvose, lūžta, genda brangi technika, ugniagesiai išeikvoja daug fizinių jėgų. Negana to, išvykę gesinti degančių pievų ar miškų, jie ne visada gali laiku suskubti į sudėtingesnius ir didesnius gaisrus ar nelaimes, kai jų pagalbos reikia nedelsiant.

Valstybinės priešgaisrinės priežiūros pareigūnai teigia, jog neretai žolės gaisrus sukelia vaikai ar paaugliai. Todėl tėvai ir pedagogai turėtų pasirūpinti, kad vaikai ir paaugliai žinotų, kokį pavojų kelia žolės gaisrai bei ugdytų jų saugos kultūrą

Ugniagesiai gelbėtojai prašo gyventojų nedeginti pernykštės žolės, o pastebėjus tokius gaisrus, nepraeiti pro šalį, pasistengti ją užgesinti, nelaukiant kol liepsna išplis į didesnius plotus. Liepsnojančią žolę nedideliame plote lengvai galima užgesinti užplakant liepsną medžių šakomis, užpilant ją vandeniu arba smėliu. Jeigu matote, kad su ugnimi nepavyks lengvai susidoroti, nedelsdami kvieskite ugniagesius skubiosios pagalbos tarnybų telefonu 112.

Taip pat primename, kad už sausos žolės deginimą gyventojams gresia baudos nuo 50 iki 300 eurų ir juridinių asmenų vadovams ar kitiems atsakingiems asmenims – nuo 120 iki 350 eurų.

 

Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento
prie Vidaus reikalų ministerijos
Vilniaus priešgaisrinės gelbėjimo valdybos informacija
Asociatyvi nuotr. unsplash.com
Shadow up