kaires_puses_index
 
 
  
  

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Prisijungimas gyventojams
Prisijungimas

Prisijungimas Gyventojams

Lietuva nebeįsileidžia iš Rusijos ir Baltarusijos vykstančių lengvųjų automobilių

Balandžio 3 d. vidurnaktį įsigaliojo draudimas lengviesiems automobiliams patekti į Lietuvą iš Baltarusijos ir Rusijos, iš Latvijos ir Lenkijos keleiviai galės vykti per du pasienio punktus.


„Iš Rusijos ir Baltarusijos į Lietuvą po vidurnakčio negalima atvykti per nė vieną patikros punktą. Tai netaikoma krovininiam transportui“, – BNS sakė Valstybės sienos apsaugos tarnybos atstovas spaudai Giedrius Mišutis.

Pasak jo, po vidurnakčio į Lietuvą lengvaisiais automobiliais galima patekti tik per Kalvarijos–Budzisko pasienio patikros punktą su Lenkija ir Saločių–Grenstalės punktą pasienyje su Latvija. Per juos leidžiama atvykti Lietuvos piliečiams, užsieniečiams, vykstantiems tranzitu per šalį, taip pat užsieniečiams, turintiems leidimą gyventi ar dirbti Lietuvoje.

Lietuvai netaikant prekių ribojimo, krovininis transportas ir toliau gali vykti per kitus patikros punktus šalies pasienyje su Latvija, Lenkija, Rusija, Baltarusija.

Naktį iš penktadienio į šeštadienį bus uždraustas keleivių gabenimas lėktuvais ir keltais, išskyrus vienintelį kelto reisą Kylis–Klaipėda–Kylis.

Judėjimo ribojimai galioja paskelbus karantiną, jis truks mažiausiai iki balandžio 13-osios, terminą svarstoma pratęsti.

Vyriausybė dar organizuoja repatriacinį skrydį lietuviams iš Didžiosios Britanijos penktadienio vakarą, taip pat Lietuvos piliečiams penktadienį sudaryta galimybė grįžti iš Milano.

Daugiau apie tai www.pasienis.lt

http://pasienis.lt/lit/I-lietuva-atvykti-bus-galima-tik-per-kalvarijos-ir-salociu-punktus-bei-keltu-is-kylio

Numatyta taikyti didesnes baudas už karantino ir saviizoliacijos taisyklių pažeidimus ekstremaliosios situacijos metu. Iki šiol už pažeidimus fiziniams asmenims Administracinių nusižengimų kodekse buvo numatytas įspėjimas arba bauda nuo 60 iki 140 eurų. Įsigaliojus  pataisoms bauda sieks nuo 500 iki 1500 eurų. Baudos juridiniams asmenims bei jų vadovams vietoje buvusių nuo 140 iki 600 eurų didės ir sieks nuo 1500 iki 6000 eurų.
Administracinių nusižengimų protokolus dėl karantino pažeidimų galės surašyti ne tik Nacionalinio visuomenės sveikatos centro ar savivaldybių specialistai, bet ir policijos, karo policijos, Valstybės sienos apsaugos ir Viešojo saugumo tarnybų pareigūnai.


VSAT Vilniaus pasienio rinktinės informacija

Shadow up